Україна візьме участь у Вільнюському книжковому ярмарку

Україна візьме участь у Вільнюському книжковому ярмарку

Національний стенд України буде представлений на 23-му Міжнародному Вільнюському книжковому ярмарку.

 

Ярмарок, що вважається одним з найбільших у країнах Балтії, відбудеться з 23 по 26 лютого в столиці Литви. Цього року центральною темою події буде свобода та 700-річчя від дня заснування Вільнюса.

 

«Вільнюський книжковий ярмарок у 2023 році буде неймовірно яскравим і святковим, щоб підкреслити основи нашого вільного суспільства. Разом ми думатимемо про майбутнє Вільнюса, Литви та світу – гортатимемо сторінки найкрасивіших книжок року, дискутуватимемо з авторами та творцями, вітатимемо одне одного з ювілеєм Вільнюса та поділимось нашою невтомною надією та підтримкою боротьби України за свободу», – йдеться на сайті події.

 

У програмі ярмарку організатори зроблять акцент на залученні дітей і підлітків до читання. На спеціальному майданчику – Холі для юних читачів – відбуватимуться вистави, читання, концерти, зустрічі з письменниками. Дискусії та обговорення актуальних для дорослих читачів тем відбуватиметься у зоні 15min Forum.

 

Національний стенд України стане місцем для знайомства з українською літературою та її авторами, на чому наголошує оргкомітет Міжнародного Вільнюського книжкового ярмарку. Вже відомо, що у події візьмуть участь Романа Романишин та Андрій Лесів, засновники творчої майстерні «Аґрафка».

 

«Цьогоріч Український інститут книги у співпраці з Книжковим Арсеналом стануть організаторами Національного стенда України на Вільнюському книжковому ярмарку. УІК буде куратором стенда, загальна площа якого складе 25 метрів квадратних, та який стане українським хабом. На стенді будуть представлені книжки українських видавців українською мовою, а також книги українських авторів у перекладі литовською. На стенді плануються автограф-сесії та зустрічі з українськими авторами – учасниками програми», – розказала Читомо Софія Челяк, кураторка Національних стендів України на міжнародних книжкових ярмарках від Українського інституту книги.

 

На 23-му Міжнародному Вільнюському книжковому ярмарку на окремій локації Книжковий Арсенал представить спеціальну програму. Про неї Читомо розповіла Юлія Козловець, координаторка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал»: «Продовжуючи наше багаторічне партнерство з Литовським інститутом культури, Книжковий Арсенал на їхнє запрошення готує спеціальну програму подій в межах 23-го Вільнюського книжкового ярмарку. Це будуть поетичні читання, презентації нових литовських перекладів українських авторів та авторок, публічні розмови та дискусії, а також творчі воркшопи для литовських та українських дітей, зустрічі зі студентами. Спільно з Pictoric ми також організовуємо виставку плакатів українських художників-ілюстраторів».

 

Також в межах програмної співпраці Мистецького Арсеналу та Довженко-Центру на ярмарку відбудеться кінопоказ.

 

«На дати Вільнюського книжкового ярмарку прийдеться річниця початку повномасштабного вторгнення росії в Україну: 24 лютого 2022 року литовські колеги на відкритті своєї події голосно заявили про рішучу підтримку нашої боротьби за свою свободу, виступили проти агресії росії й словом, і ділом, мобілізували громаду та професійну спільноту до колективних дій. – каже Юлія Козловець. – Цю підтримку ми відчували на багатьох рівнях протягом цих місяців опору, і для нас честь бути запрошеними на ярмарок у Вільнюсі цього року, щоб робити важливі українські голоси та теми почутими, говорити про культуру в часи війни та продовжувати поширення меседжу про необхідність підтримки України у світі».

 

23-й Міжнародний Вільнюський книжковий ярмарок відбудеться у виставковому та конгрес-центрі Litexpo. Організатори ярмарку: Асоціація литовських видавців, Литовський інститут культури та Литовський виставковий і конгрес-центр Litexpo.

 

У публікації використана інформація з сайту 15min.

 

Нагадаємо, минулого року Україна взяла участь у Лондонському книжковому ярмарку

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Україна візьме участь у Вільнюському книжковому ярмарку

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн−2024» оголосив переможців

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» визначив переможців дев’ятого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2024». Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.
Редакція Читомо зібра

Автор коміксу «Араб майбутнього» прокоментував падіння режиму Ассада у Сирії

Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіое

Авдіокнижка «The Ukraine» Чапая здобула нагороду товариства голосу США

Авдіокнижка «The Ukraine» стала книжкою року у категорії «Видатний наратив — антологія оповідань» за версією американського товариства мистецтва та науки голосу SOVAS. Про це повідомив український письме

Словник Merriam-Webster обрав слово 2024 року

Словник Merriam-Webster визначив слово «polarization» («поляризація») як головне слово 2024 року. Про це повідомили на сайті словника.
Merriam-Webster визначає «поляризацію» як «розділ

В Україні випустили альбом за поезією Павла Тичини

Музичний колектив DakhTrio випустив альбом «Тичина: Феномен доби», який базується на поезії українського модерніста Павла Тичини. Про це гурт повідомив Читомо.
Альбом є другою частиною

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"