Україна вперше бере участь у Брюссельській книжковій виставці з національним стендом

Україна вперше бере участь у Брюссельській книжковій виставці з національним стендом

У 2024 році Україна вперше бере участь у Брюссельській книжковій виставці з національним стендом. Про це Читомо повідомив Український інститут книги.

Гаслом участі України є Fragility of Existence (Крихкість існування).

 

«Це третя франкомовна країна, де Інститут є організатором чи співорганізатором національного стенда. Два роки поспіль Україна брала участь на ярмарку в Монреалі, до того був Париж, зараз — Брюссель. Головна мета — збільшити кількість перекладів української літератури французькою мовою, а для цього нам потрібно збільшити присутність на франкомовних ярмарках», — розповіла Олена Одинока, заступниця директорки Українського інституту книги з питань міжнародної співпраці.

 

На національному стенді свої книжки представляють 7 українських видавництв:

 

  • «НК-Богдан»;
  • «ТУТ»;
  • «Мала академія наук України»;
  • «Парасоля»;
  • «Вільний вітер»;
  • «Саміт-книга»;
  • «Час Змін Інформ».

 

Загалом відвідувачі виставки зможуть познайомитися із близько 80 українськими виданнями. У літературній програмі Брюссельської книжкової виставки, зокрема, розмова «Writing in war: resistance or resilience» між українською поеткою Любою Якимчук та хорватською письменницею Željka Horvat Čeč та розмова «The enlargement of Europe: what are the challenges?» між українським письменником Андрієм Курковим та австрійським поетом Робертом Менассе.

 

Брюссельська книжкова виставка — це подія, яка своєю місією бачить популяризацію читання та літератури. З 2016 року особливу увагу організатори приділяють групам населення, які через обставини читають мало або взагалі не мають змоги читати: емігрантам, неписьменним, людям похилого віку, незрячим, людям, які потрапили в складні життєві ситуації тощо. Виставка прагне зруйнувати віртуальні, психологічні, економічні й соціальні бар’єри між книжкою й авдиторією, менш підготовленою до читання. Виставка започаткована 1969 року в Брюсселі. У 2024 році вона відбувається з 4 по 7 квітня. Почесним гостем цьогорічного ярмарку є Європейський Союз.

 

Як повідомлялося, у 2019 році Україна вперше взяла участь у Монреальському книжковому салоні  національним стендом.

Фото: УІК

Оригінал статті на Suspilne: Україна вперше бере участь у Брюссельській книжковій виставці з національним стендом

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Юрій Андрухович — у короткому списку премії Нойштадта-2026

Український поет, прозаїк, перекладач, есеїст Юрій Андрухович увійшов до короткого списку американської премії Нойштадта 2026 року. Про це повідомляється на сайті організаторів премії —

У кінотеатрах США зʼявився фільм за мотивами повісті Стівена Кінга

У США вийшов у прокат фільм «Життя Чака» за мотивами однойменної повісті американського письменника Стівена Кінга. Про це письменник повідомив на своїй сторінці у мережі Х.
«Це фінальни

Стало відомо, скільки сплатили штрафу порушники мовного закону у бюджет

Порушники мовного законодавства з початку 2025 року сплатили майже 200 тисяч гривень штрафів. Про це мовний омбудсмен Тарас Кремінь повідомив в інтервʼю LB.ua.
За словами посадовця, цьо

У Словаччині на фестивалі BraK українки презентували переклади своїх романів

З 29 травня по 1 червня у столиці Словаччини відбувся міжнародний літературний фестиваль BRaK (Bratislavský knižný festival). Про це повідомили у соцмережах Українського інституту.

У п

Володимир Базилевський. «Крик з божевільні»

“Українська літературна газета”, ч. 5 (373), травень 2025
 
З НОВОЇ КНИГИ
 
ДО ОКЕАНУ
Планети гучний оргАн,
коморо землі, океан,
кити твої самогубці,
альбатроси по горло в мазуті,
дельфіни підранки.
 
Па

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"