Україна вдруге візьме участь у Монреальському книжковому салоні

Україна вдруге візьме участь у Монреальському книжковому салоні

З 23 по 27 листопада відбудеться наймасштабніша книжкова подія Квебеку — 45-й Монреальський книжковий салон, на якому вдруге буде представлений український стенд. Про це Читомо повідомили організатори українського стенда громадська організація Club ukrainien de Montréal.

Після масштабної участі на національному рівні України як країни-почесного гостя у 2019 році, у 2020 український стенд представлятиме громадський сектор. 

 

Салон відбудеться у трьох форматах: 

  • літературного фестивалю на різних локаціях по місту;
  • ярмарковому, що буде відкритий як для широкої авдиторії, так і для роботи агентів та правовласників у зоні «ярмарку перекладів»; 
  • онлайн (розпочався 11 листопада).

 

 

Українська делегація братиме участь на виставковому майданчику із виданнями українською мовою, а також з перекладами французькою та англійською мовами. Це зокрема «Сірі бджоли» Андрія Куркова в перекладі французькою, збірка Hommage à l’Ukraine, антологія української поезії «Україна. 24 поети для однієї країни», упорядкована Еллою Євтушенко, щоденник 12-річної української дівчинки Єви Скалецької «Ви не знаєте, що таке війна: Щоденник дівчинки з України», а також дитячі франкомовні видання Аґрафки, Оксани Були та «Книга-мандрівка. Україна» Green Penguin.

 

«Цьогоріч кількість перекладів на французьку значно зросла, і ми можемо представити видання не лише англійською та українською мовою, але й французькою, що тут дуже важливо. Тому хоч у 2019 році Україна справді була дуже видима і гарно представлена на ярмарку, проте цьогоріч ми дуже сподіваємося, що вона більш почута, більш прочитана, а ми станемо більш зрозумілими для місцевої авдиторії», — розповіли організатори.

 

Кошти з продажу книжок організатори спрямують на допомогу Україні. 

 

Серед англомовних видань будуть представлені книжки HURI, Mosaic Press, а також інших американських видавців. Зокрема це переклади Сергія Жадана, Оксани Забужко, Артема Чеха, Рафеєнка, Асєєва, Оксани Кісь, Тамари Горіха-Зерня та інших.

 

«Безумовно, є величезний запит на книгу українською мовою. Але дистрибуція — однозначно слабка ланка, особливо коли йдеться про кросатлантичну логістику. На організацію доставки книжок ми мали три тижні — а проте на нашому стенді можна буде придбати книжки малих і великих видавництв — від А-БА-БА-ГА-ЛА -МА-ГА і ВСЛ до Порталу, Дискурсуса та Залізного тата», — зазначають організатори стенда.

 

 

У 2022 році Монреальський книжковий салон матиме особливий акцент на живе спілкування, тому під час салону більше зустрічей з авторами, частина яких лишається неоголошеною. 

 

Відомо про зустрічі з канадськими письменниками:

  • Анаїс Барбо-Лавалетт;
  • Крістін Бруйє;
  • Дані Лаферр’єром;
  • Гізер О’Ніл;
  • Мішелем Жаном;
  • Патріком Сенекалом;
  • Родні Сен-Елоєм.

 

На ярмарок приїдуть і міжнародні учасники: 

  • Бернар Вербер;
  • Девід Мітчелл;
  • Еммануель Баямак-Там;
  • Макензі Орсель;
  • Ерік-Емманюель Шмітт;
  • Джуліано да Емполі.

 

Українські автори цього разу участі у події не беруть.

 

Нагадаємо, на Франкфуртському книжковому ярмарку були присутні 40 українських видавців, а Україну представляли 4 стенди, зокрема національний.

 

 

Фото й ілюстрації: Salon du livre de Montréal

Оригінал статті на Suspilne: Україна вдруге візьме участь у Монреальському книжковому салоні

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"