Україна буде в центрі уваги на Лондонському книжковому ярмарку-2023

Україна буде в центрі уваги на Лондонському книжковому ярмарку-2023

Лондонський книжковий ярмарок оголосив, що Україна буде «країною-гостею в центрі уваги» (“Guest Spotlight”) під час ярмарку у 2023 році.

Зосередження уваги на Україні буде відображене в серії заходів, розроблених спільно з організаціями:

 • Український інститут книги;
 • Англійський PEN;
 • Асоціація видавців;
 • Міжнародна асоціація видавців (IPA);
 • Британська рада.

На ярмарку обговорюватимуть  те, як українські письменники відреагували на російський напад, роль книжок у протидії дезінформації та підтримці демократії, жіночі голоси в дискусіях про війну, письмо з поля бою. Стенд В201 буде присвячений книговиданню в Україні сьогодні.

 

Серед авторів, які говоритимуть про Україну, — Олеся Хромечук, Мар’яна Савка, Люк Гардінг, Вікторія Амеліна, Олександр Михед, Ярина Чорногуз, Орися Луцевич, Катерина Бабкіна, Тетяна Терен, Ніна Мюррей, Таня Тума, Іва Пезуашвілі, Пол Роберт Магочі та Владислав Давідзон.

 

Каріне Панса, президентка Міжнародної асоціації видавців, наголосила: «На нещодавньому заході IPA щодо ситуації зі свободою слова в Україні всі наші доповідачі українською мовою були прямолінійні: “ви можете підтримати нас, продовжуючи працювати з нами як з рівними, ліцензуючи наші книжки, залишаючи нас частиною міжнародного книжкового сектора”. Приємно бачити, що Лондонський книжковий ярмарок робить це і надає українським видавцям засоби для продовження співпраці з міжнародними колегами, попри жорстокість війни, з якою вони зіштовхуються вдома».

 

Директорка Українського інституту книги Олександра Коваль додала: «Ми вдячні організаторам Лондонського книжкового ярмарку за те, що запросили нас як Guest Spotlight і допомогли нам із нашим стендом. … Українські автори зможуть розповісти свою історію на одному з найважливіших культурних майданчиків. З початком вторгнення наша реальність змінилася: ми стали свідками того, що соціальні мережі приховують, позначаючи фотографії як “делікатний контент”. Наша правда спрямована не на те, щоб справити враження, а на те, щоб засвідчити злочини, які росіяни чинять щодня проти українців та української культури».

 

Вибрані події з програми ярмарку, присвячені Україні:

 • 18 квітня, 9:30, Focus Theater
  «Guest Spotlight welcome: Церемонія відкриття. Україна»

 

 • 18 квітня, 13:30, Літературний салон English PEN
  «Art After War: Майбутнє української літератури»

 

 • 19 квітня, 15:30, Літературний салон English PEN
  «Правди не замовчиш: як працює український видавничий ринок під час війни»

 

 • 20 квітня, 9:30, Літературний салон English PEN.
  «Доведи, хто ти: обличчя української культури сьогодні»

 

 • 20 квітня, 13:15, Літературний салон English PEN
  «Письменники на передовій: історії з України»

 

Як відомо, нещодавно оголосили програму основної сцени Лондонського книжкового ярмарку.

 

 

Джерело: Publishing Perspectives

Чільне фото: ntradeshows.com

Оригінал статті на Suspilne: Україна буде в центрі уваги на Лондонському книжковому ярмарку-2023

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

50 типових помилок в українській мові від Ірини Фаріон

19 липня у Львові вбили українську мовознавицю, професорку, блогерку Ірину Фаріон. Попри її різкі висловлювання щодо русифікованих імен, російськомовних військових та іншого, ми перекон

Як відомі українці відреагували на вбивство Ірини Фаріон

19 липня у Львові вбили українську мовознавицю, професорку, блогерку Ірину Фаріон. Чимало відомих українців висловилися щодо вбивства мовознавиці, тож ми зібрали їхні дописи.
Ярина Чорн

Фестиваль «Книжкова країна» заснував премію для букблогерів

Фестиваль «Книжкова країна» заснував премію для книжкових блогерів. Про це повідомили на фейсбук-сторінці фестивалю.
Наразі премія шукає членів журі серед букблогерів. Свої пропозиції м

У Чернівцях планують перейменувати понад 60 вулиць

У міській раді Чернівців хочуть перейменувати ще понад 60 вулиць та провулків та 4 вулиці у Коровії. Про це повідомляє Чернівецька міська рада.
У місті планують перейменувати:

Архангел

Син загинув на війні. Горе та гордість у книжці «Лемберґ: мамцю, ну не плач»

За десять років війни, що її затіяли московити в Україні, загинули десятки тисяч наших громадян. Пам’ять про більшість із них живе в серцях рідних, друзів, знайомих. Портрети багатьох і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"