УАВК: Реорганізовувати Академію друкарства зараз неприпустимо

УАВК: Реорганізовувати Академію друкарства зараз неприпустимо

Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів (УАВК) звернулася до Міністерства освіти і науки України з вимогою не реорганізовувати та не приєднувати Українську академію друкарства до Львівського національного університету імені Івана Франка. Лист з відповідним проханням оприлюднили на сайті УАВК.

В Асоціації зазначають, що Академія друкарства — єдиний в Україні автономний заклад вищої освіти, що готує фахівців видавничої справи, поліграфії та книжкової торгівлі, а рішення про його реорганізацію і ліквідування як юридичної особи «нічим не обґрунтоване».

 

«Навіть у мирні часи подібне рішення не мало б права на існування без відповідних консультацій, в умовах же війни, коли видавнича галузь зазнала важких кадрових і матеріальних втрат, і як креативна, соціокультурна галузь потребує посиленої уваги та підтримки з боку органів влади, кулуарне рішення про реорганізацію головного галузевого вищого закладу освіти неприпустиме», — наголошують в УАВК. Там звертають увагу на потребу знайти витоки «невідповідного нинішній ситуації рішення».

 

За словами правління УАВК, ліквідування Академії друкарства означатиме «повне ігнорування тієї сутнісної й націє- та державотворчої функції, яку виконує національна книга», оскільки для відбудови та розбудови держави потрібні якісні професійні кадри, а рішення реорганізувати Академію друкарства перешкоджатиме їхній появі.

 

Нагадаємо, МОН планує приєднати Українську академію друкарства до Львівського національного університету імені Івана Франка.

 

Як відомо, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів потрапила до фіналу премії за свободу слова Prix Voltaire 2022.

 

Чільне фото: ua.polomap.com

Оригінал статті на Suspilne: УАВК: Реорганізовувати Академію друкарства зараз неприпустимо

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Одеса, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця й Чернівці — які нові книгарні можна відвідати не в столиці

В Україні відкрилися нові книгарні: «Книгарня Є» у Вінниці й Івано-Франківську, книгарні-кав’ярні Старого Лева в Івано-Франківську й Одесі, «Вперта коза» у Дніпрі, «Книгарня артефактів»

Видавці й книгорозповсюджувачі: Піратство не зменшилось

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, розгорнулася дискусія щодо піратства

Фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс» — відтепер на стримінгових сервісах

Фільм «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик вийшов в онлайн прокат на стримінгових сервісах Netflix, Megogo, Sweet.TV і Київстар ТБ. Про це повідомила режисерка фільму на своїй фейсбук-сто

Після ракетної атаки по Харкову кількість замовлень у Vivat зросла вчетверо

Після оголошення про підтримку харківського видавництва Vivat, чиї книжки були знищені під час російської ракетної атаки на друкарню Factor Druk, українці вчетверо збільшили зам

Книжки Катерини Міхаліциної і Сашка Дерманського переклали словацькою і англійською

У Словаччині вийшла друком книжка Катерини Міхаліциної з ілюстраціями Грасі Олійко «Яків та мокрий вечір». Про це письменниця повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
У Словаччині книжка в

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"