УАВК: Реорганізовувати Академію друкарства зараз неприпустимо

УАВК: Реорганізовувати Академію друкарства зараз неприпустимо

Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів (УАВК) звернулася до Міністерства освіти і науки України з вимогою не реорганізовувати та не приєднувати Українську академію друкарства до Львівського національного університету імені Івана Франка. Лист з відповідним проханням оприлюднили на сайті УАВК.

В Асоціації зазначають, що Академія друкарства — єдиний в Україні автономний заклад вищої освіти, що готує фахівців видавничої справи, поліграфії та книжкової торгівлі, а рішення про його реорганізацію і ліквідування як юридичної особи «нічим не обґрунтоване».

 

«Навіть у мирні часи подібне рішення не мало б права на існування без відповідних консультацій, в умовах же війни, коли видавнича галузь зазнала важких кадрових і матеріальних втрат, і як креативна, соціокультурна галузь потребує посиленої уваги та підтримки з боку органів влади, кулуарне рішення про реорганізацію головного галузевого вищого закладу освіти неприпустиме», — наголошують в УАВК. Там звертають увагу на потребу знайти витоки «невідповідного нинішній ситуації рішення».

 

За словами правління УАВК, ліквідування Академії друкарства означатиме «повне ігнорування тієї сутнісної й націє- та державотворчої функції, яку виконує національна книга», оскільки для відбудови та розбудови держави потрібні якісні професійні кадри, а рішення реорганізувати Академію друкарства перешкоджатиме їхній появі.

 

Нагадаємо, МОН планує приєднати Українську академію друкарства до Львівського національного університету імені Івана Франка.

 

Як відомо, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів потрапила до фіналу премії за свободу слова Prix Voltaire 2022.

 

Чільне фото: ua.polomap.com

Оригінал статті на Suspilne: УАВК: Реорганізовувати Академію друкарства зараз неприпустимо

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

В ЄС ціни на книжки ростуть повільніше за інфляцію

Упродовж останніх 20 років ціни на книжки в Європейському Союзі стабільно були нижчими від рівня інфляції. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP) за 2022-2023 рок

Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMC

Український журналіст і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, котрий майже рік перебуває в полоні в росії, отримав відзнаку Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European M

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"