УАВК: Реорганізовувати Академію друкарства зараз неприпустимо

УАВК: Реорганізовувати Академію друкарства зараз неприпустимо

Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів (УАВК) звернулася до Міністерства освіти і науки України з вимогою не реорганізовувати та не приєднувати Українську академію друкарства до Львівського національного університету імені Івана Франка. Лист з відповідним проханням оприлюднили на сайті УАВК.

В Асоціації зазначають, що Академія друкарства — єдиний в Україні автономний заклад вищої освіти, що готує фахівців видавничої справи, поліграфії та книжкової торгівлі, а рішення про його реорганізацію і ліквідування як юридичної особи «нічим не обґрунтоване».

 

«Навіть у мирні часи подібне рішення не мало б права на існування без відповідних консультацій, в умовах же війни, коли видавнича галузь зазнала важких кадрових і матеріальних втрат, і як креативна, соціокультурна галузь потребує посиленої уваги та підтримки з боку органів влади, кулуарне рішення про реорганізацію головного галузевого вищого закладу освіти неприпустиме», — наголошують в УАВК. Там звертають увагу на потребу знайти витоки «невідповідного нинішній ситуації рішення».

 

За словами правління УАВК, ліквідування Академії друкарства означатиме «повне ігнорування тієї сутнісної й націє- та державотворчої функції, яку виконує національна книга», оскільки для відбудови та розбудови держави потрібні якісні професійні кадри, а рішення реорганізувати Академію друкарства перешкоджатиме їхній появі.

 

Нагадаємо, МОН планує приєднати Українську академію друкарства до Львівського національного університету імені Івана Франка.

 

Як відомо, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів потрапила до фіналу премії за свободу слова Prix Voltaire 2022.

 

Чільне фото: ua.polomap.com

Оригінал статті на Suspilne: УАВК: Реорганізовувати Академію друкарства зараз неприпустимо

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Українські журналісти збирають кошти на книгу про Голодомор

Редакторська група українського суспільно-історичного онлайнового ресурсу «Історична правда» оголосила про збір коштів для перекладу та видання книжки Александра ​​Вінербергера про Голо

Ткаченко: «Порушуємо питання про арешт музейних колекцій рф, які перебувають за…

Україна порушує на міжнародному рівні питання про арешт музейних колекцій рф, які перебувають за кордоном, та про запровадження санкцій проти російських культурних діячів.

Про це сказав міністр культ

Від книжок-картинок до казок про світло: найпомітніші дитліт листопада

Патріотичні книжки-картинки, які можна дарувати іноземцям, шалені пригоди й свіженький детектив для середнього шкільного віку — у нашому огляді книжкових новинок для дітей.
Киці-мандрів

Роман Асєєва про «Ізоляцію» видадуть у Польщі

Роман Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видали польською. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Wydawnictwo KEW.
Польське видання матиме назву «Сві

Євросоюз підтримає переклади художньої літератури українською мовою

Програма Європейського Союзу «Креативна Європа» оголошує грантовий конкурс «Поширення європейських художніх робіт 2023». Про це повідомило українське бюро організації на своїй офіційній

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"