“туман” ≡ Цікаві історичні факти (фото)

“туман” ≡ Цікаві історичні факти (фото)

“туман” ≡ Цікаві історичні факти (фото)

Дані фото я не можу розмістити в книзі, оскільки вона платна, але дуже хочу показати наочно згадані цікаві історичні факти.

1. Парні броші.

Згідно з віруваннями, Одін мав двох воронів, що вміли розмовляти: Huginn (той, що мислить) і Muninn (той, що пам’ятає), щодня вони облітали землю та повідомляли йому новини. Носити на плечах броші, що символізували собою цих воронів, до приходу християнства було дуже модно серед скандинавів.

У книзі археологи знаходять спочатку одного ворона, а потім й іншого.

На фото парні броші з Бейсебакке, Данія V-VII ст н.е.

2. Скроневі кільця.

Найбільш характерні прикраси слов’янських жінок, виготовлялися з бронзи, срібла чи золота, кріпилися біля скронь, звідси й назва. Їх носили по одній або кілька пар одразу. Різні племена мали свої характерні форми. Кільця підвішували на стрічках або ремінцях до головного убору, встромляли в стрічку або ремінець, кріпили безпосередньо у волоссі або в мочці вуха.

У книзі поруч з воїном похована ще одна особа. Знайшовши скроневі кільця, археологи роблять припущення, що це рабиня-слов’янка.

3. Берсерки та ульфхеднари.

Берсерки або Берсеркери (воїни-ведмеді), (др.-сканд. Berserkr) — давньоскандинавські воїни, що присвятили своє життя битвам.

Головною особливість берсерків було вміння входити в бойовий транс перед боєм — особливий психофізичний стан, при якому воїн не відчував страху, втоми та болю.

Ульфхеднари, “вовкоголові” (úlfhéðnar; úlfr – вовк, héðin – голова) — воїни давньоскандинавських народів. Вони проходили той самий відбір, що й воїни-ведмеді: їх припинали до дерева догори ногами і утримували на межі між життям і смертю, допоки перед ними не відкривалося таїнство “іншого боку”. Після розуміння “потойбічного” воїни обирали шлях берсеркера чи ульфхеднара і згідно з вибором кожен проходив навчання. Якщо “ведмедоподібних” навчали для битв, як шалених сильних воїнів, то в ульфхеднарів був ухил на швидкість та тактику. Вовкоголові були більш схильні до засідок, нічних атак, прихованих нападів, діяли спільно, як вовча зграя, або билися поодинці, а спеціальна підготовка дозволяла одному проводити бій з кількома супротивниками відразу.

Після закінчення епохи вікінгів та християнізації Скандинавії берсерків та ульфхеднарів оголосили поза законом. Більшість було вбито в сутичках. Тих, хто залишився, тримали в кайданах до смерті.

У книзі при розкопках знаходять черепи вовків та ведмедя, з чого роблять висновки, що такі незвичайні воїни приходили в Унин, щоб здолати якогось ворога, але, оскільки їхні рештки в похованні — не вийшло.

4. Шолом епохи Венделя.

Шолом епохи Венделя, виявлений у Вельсгарді, Швеція. Точне датування шолома неможливе, можна сказати, що він з’явився на 100-200 років раніше початку епохи вікінгів, тобто близько VI-VII ст. Виразно видно кольчужний напотиличник і личину-доміно, в цьому випадку з бронзовими “бровами”, багато прикрашений і складнішої конструкції. Прикрашені карбуванням пластини вставлені в комірки ґрат. На пластинах зображені воїни, що несуть щити та списи. Кольчужний потиличник і маска підвішені вздовж краю шолома.

У книзі археологи знаходять схожий шолом. Вони роблять висновок, що воїн був не бідною людиною.

5. Рунний став “Шолом жаху”.

Шолом Жаху – хрест непереможності або Агісхьяльм. Магічний атрибут, що допомагав лякати супротивників. Вороги, побачивши Агісхьяльм, впадали в паніку і тікали з поля бою, бо усвідомлювали, що воїн зі знаком не знає страху та буде битися на смерть. Тому талісман і прозвали Шоломом Жаху.

У книзі згаданий рунний став знаходять на деформованих шоломах полеглих вікінгів.

Далі буде… )))

❤️, Лана Вернік

Оригінал статті на Букнет: “туман” ≡ Цікаві історичні факти (фото)

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У метро Києва встановили назву станції «Площа українських героїв»

У Києві встановили літери на перейменованій станцій метро «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 
Відлиті у повнорозмірні

Чародійницькі ліки для читачів

10 квітня ошатна бібліотека селища Слобожанське Дніпропетровської області приймала довгоочікуваних гостей – митців Еліну Заржицьку та Олену Швець-Васіну.

На зустрічі були присутні вчителі Слобожанськ

Карандєєв у Херсоні оглянув театр, музей і бібліотеки

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час робочої поїздки в Херсон оглянув обласний театр, музей і бібліотеки.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінф

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

Поет і військовий Дмитро Лазуткін став речником Міноборони

Військовослужбовець, поет, лавреат Шевченківської премії 2024 року Дмитро Лазуткін став речником Міністерства оборони України. Про це повідомили в етері телемаратону, відрекомендувавши

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"