Трішки цікавинок про роман-фентезі “Містянка”

Трішки цікавинок про роман-фентезі “Містянка”
Привіт!
Хочу зізнатися, що книгу про людей, які вміли літати, я писала ще в дитинстві. Правда, там була зовсім інша історія, дещо казкова, але її героїню також звали Марта. Колись це ім’я мені наснилося, і я той сон досі добре пам’ятаю. Знаєте, іноді таке буває – коли ти спиш і ніби дивишся фільм, і якась частинка твоєї свідомості хвилюється, що не зможе цього всього запам’ятати. Тоді я прокинулася і відразу записала ту історію. Але потім забула про неї на багато років.
І от нещодавно, розбираючи свої “архіви” і гортаючи старі записники, прочитала ту маленьку казку і подумала, що з цього можна було б зробити повноцінну книгу. Якраз тоді, улітку, ми з групою авторів Букнету організували “супергеройський” челендж ( до речі, кому цікаво прочитати оповідання, які увійшли до збірки “Час героїв” – посилання на них можна знайти ТУТ).
Так, нам усім надзвичайно приємно, що саме ми своїми коротенькими оповіданнями стали ніби першопроходцями у “супергеройській” темі на порталі, яка потім знайшла продовження у конкурсі “Супергерой поруч”.
Але, якщо повернутися до моєї “Містянки”, то я збиралася саме про неї написати оповідання на челендж… але не змогла вкластися в маленьку кількість знаків. Душа просила простору)) Тому я тоді вирішила зробити супергероїнею мою ученицю мага Емері, а про Марту написати пізніше більший за обсягом твір… і благополучно відклала його в “довгий ящик”.
Поки не прочитала про оголошення конкурсу романів “Супергерой поруч”, і зрозуміла – це таки знак долі, щоб я взяла й дописала “Містянку”. Звичайно, довелося розширювати сюжет, додавати нові пригоди, нових героїв, та, думаю, це пішло історії тільки на користь. Мені самій дуже вона подобається. Я, звісно, люблю всі свої твори і всіх своїх героїв, але є три книги, в яких найбільше від моєї душі і мого “Я” – це “Сміттяр”, “Пройти під веселкою” і “Містянка”.
Сподіваюся, моя розповідь вас зацікавила, а другий жанр “Містика, жахи” не відлякав. Насправді, жахів тут немає , твір скоріше містичного спрямування. А “міське фентезі” я вибрала через те, що мені дуже цікавий цей жанр, з задоволенням читаю книги авторів, які в ньому працюють: Марини та Сергія Дяченків, Дари Корній, Тали Владимирової, Галини Пагутяк, Нати Гриценко, Наталії Матолінець, Лади Лузіної, Світлани Тараторіної, Ярини Каторож.
Мені дуже сподобалося, як про міське фентезі написала письменниця Альона Нойвілль, авторка фентезійного роману “Нічна” : “Щодня, з ранку до вечора, ми несвідомо скоряємося ритму міста, в якому живемо. Рухаємося звичними маршрутами, купуємо молоко в крамничці біля дому, тікаємо з роботи раніше, аби не стояти у заторах. І все одно стоїмо. Не важливо, людина ти чи інше створіння, змушене жити між людей, – усі ми заручники глобалізації. Пристосуванці. І найбільший виклик для нас – зберегти власну особистість. Насаджене прогресом і запрограмоване природою завжди будуть по різні боки барикад. Боротьба за здоровий глузд ставатиме усе важливішою в умовах сучасного міста.
Футурологи прогнозують, що за якісь десять років наш світ стане світом мегаполісів, де можливості чекатимуть на кожному кроці. Не людина має бути привабливою для міста, а місто – для людини. У запеклій боротьбі за увагу компанії і корпорації, які зазвичай містами й керують, можуть перетнути межу. Місто стане зручною в’язницею, де людину запевнятимуть : у тебе є все, що необхідно. Працюй завзято, ти не можеш втомлюватися – навколо ж краса, яку ми створили саме для тебе. Будь вдячний. Лишайся тут назавжди. У полоні мегаполісу змінюватимуться цілі покоління, не відаючи, що їх приручили, ніби щурів, підсадили на солодку ілюзію. Якщо черпати ідеї в футурології, місто може отримати роль ширми, за якою приховуватимуться справжні антагоністи – люди, закохані у гроші і владу…”
Саме так відбувається і з моєю героїнею Мартою. Вона поступово з наївної і сповненої бажання всім допомогти дівчинки перетворюється на людину, яка сумнівається і намагається розібратися, що таке добро і зло, і в чому, власне, полягає наше призначення у цьому житті.
Щиро дякую, що подужали цей “лонгрід”))
А хто ще не знайомий з “Містянкою” – знайти її можна ТУТ До речі, сьогодні до кінця дня на цей роман діє знижка – його можна придбати усього за 31 гривню!
Також в мене є постійна акція для нових покупців – при покупці першої книги ви отримуєте знижку 15% на всі інші мої платні твори ( акцією можна скористатися впродовж трьох днів).
Планується продовження! Про подальші пригоди Марти та її друзів ви зможете дізнатися зовсім скоро, тож натискайте кнопочку “Відстежувати автора” в моєму профілі, аби не пропустити новинки!
А також запрошую всіх охочих до читання безкоштовного оповідання, яке є передісторією нової книги – “Загадка синьої троянди”
Приємного читання та гарних вихідних!
Оригінал статті на Букнет: Трішки цікавинок про роман-фентезі “Містянка”
Блог
Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 рокуАнгломовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь
Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с.
У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт
УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитисяЗ 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я
Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір
У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.