Трохи пояснень до нової глави Стихійного лиха
Трохи пояснень до нової глави Стихійного лиха
У новій главі Стихійного лиха я намагалась хоч коротенько, та пояснювати: хто є хто, але, здається, ясніше не стало) Тому, вирішила у блозі розповісти більш розширено.
У тексті згадується Гвін-ап-Нудд до царини котрого пішла якась бабуся на вічний спокій. Гвін-ап-Нудд – одне з імен ватажка процесії Дикого Полювання й за деякими джерелами він володіє царством мертвих, до котрого під час свого полювання може забрати й тих, чий строк не прийшов.
Кайліх, або – Калех (Cailleach) – богиня-чаклунка, богиня-творець та богиня погоди, а, також, мати багатьох гельських богів. Саме слово Cailleach перекладається з гельської (шотландської кельтської), як чаклунка. Її ще називають інколи Кайліх Бхір, або Бхур, що перекладається, як “гострий” чи “пронизливий”, “ворожий” й відсилає до зв’язку Кайліх з зимою та дикими місцинами.
Юленіссе – у скандинавськомі фольклорі – дух Йоля – свята зими у день зимового сонцестояння. Найдовшої ночі люди чекали відродження Короля Дуба – Сонячного Короля, що дарував життя, зігрівав замерзлу землю, збуджував життя у насінні. Король Гостролист панував, за повір’ями, восени й взимку. Між двома королями завжди існувало протистояння й боротьба, пік якої приходився на свято Йоля.
Юленіссе ж – це милі створіння, що несли до осель добробут. Назва походить від слова Йоль (його модифікація), та ніссе – “милий маленький родич”. Щось на зразок домовиків.
Ще згадувались дверги – дехто з дослідників вважає, що це – колишні альви, котрі з якихось причин пішли жити під землю, втративши внаслідок цього свою велич й переродились. Їхній зріст став значно меншим, але статура залишилась кремезною. Відрізнялись войовничістю.
І свартальви – темні альви, що теж пішли з Льйосальвхейму у результаті внутрішніх суперечок.
У книзі будуть згадуватись й інші міфічні істоти) Тож, якщо цікаво, запрошую до своєї книги Стихійне лихо
Оригінал статті на Букнет: Трохи пояснень до нової глави Стихійного лиха
Блог
Конкурс «Найкращий книжковий дизайн−2024» оголосив переможцівМіжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» визначив переможців дев’ятого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2024». Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.
Редакція Читомо зібра
Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіое
Авдіокнижка «The Ukraine» Чапая здобула нагороду товариства голосу СШААвдіокнижка «The Ukraine» стала книжкою року у категорії «Видатний наратив — антологія оповідань» за версією американського товариства мистецтва та науки голосу SOVAS. Про це повідомив український письме
Словник Merriam-Webster обрав слово 2024 рокуСловник Merriam-Webster визначив слово «polarization» («поляризація») як головне слово 2024 року. Про це повідомили на сайті словника.
Merriam-Webster визначає «поляризацію» як «розділ
Музичний колектив DakhTrio випустив альбом «Тичина: Феномен доби», який базується на поезії українського модерніста Павла Тичини. Про це гурт повідомив Читомо.
Альбом є другою частиною
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.