Триває прийом творів на Шевченківську премію-2022
![Триває прийом творів на Шевченківську премію-2022 Триває прийом творів на Шевченківську премію-2022](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/400x1.78/33113ef5cabf8c06.jpg)
Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка розпочав приймати літературно-мистецькі твори на здобуття премії у 2022 році. На сайті комітету вказано, що подати роботу можна з 1 до 29 жовтня.
Члени Комітету, експерти, культурні інституції відповідно до Положення про Національну премію України імені Тараса Шевченка можуть внести представлення щодо участі твору у конкурсі лише в одній номінації:
- “Література”
- “Літературознавство і мистецтвознавство”
- “Публіцистика, журналістика”
- “Музичне мистецтво”
- “Театральне мистецтво”
- “Кіномистецтво”
- “Візуальні мистецтва”
Експерти, члени Комітету, культурні інституції, які представляють твір чи роботу на здобуття Національної премії, подають до Секретаріату Комітету документи за формами, які розміщено на сайті Комітету у розділі “Порядок висунення творів”.
Що відомо
- Шевченківська премія — найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Премію вручають із 1961 року до Дня народження Тараса Шевченка (9 березня).
- Шевченківська премія отримала нагороду світової дизайн-премії Red Dot Award. Це перша премія за бренд, отримана Україною. І це перша в світі культурна інституція, що отримала нагороду за бренд.
- Лауреати 2020 року отримали премії у новому дизайні: пружина та мармур.
Читайте більше про лауреатів Шевченківської премії 2021
9 березня Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив переможців. Їх імена – за посиланням.
Зокрема, Шевченківську премію у 2021 році в номінації “Література” отримала письменниця Оксана Луцишина за роман “Іван і Феба”.
В інтерв’ю Суспільне Культура вона розказала про своє ставлення до найвищої мистецької нагороди України; як трактує короткий список, в якому опинилася; чому для неї важливо бути першою жінкою письменницею-лауреаткою із Закарпаття та чи пов’язує вона себе з традицією закарпатського художнього письма.
Наталія Рудюк – художниця по костюмах, яка вже понад 40 років працює у театрі імені Франка. У 2021 році вона разом із режисером-постановником Сергієм Маслобойщиковим та композитором і актором Олександром Бегмою отримала Шевченківську премію у номінації “Театральне мистецтво” за виставу “Verba”, поставлену за мотивами драми-феєрії Лесі Українки. Читайте інтерв’ю з нею: “Перші ескізи до спектаклю “Verba” зрозуміли не всі”
У номінації “Візуальне мистецтво” нагороду отримав художник Борис Михайлов з проєктом “Випробовування смертю”, який експонується і як фотоінсталяція, і як відеопроєкція. Павел Гудімов у ефірі Радіо Культура розповів про творчість художника.
Оригінал статті на Читомо: Триває прийом творів на Шевченківську премію-2022
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.