Триває прийом творів на Шевченківську премію-2022

Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка розпочав приймати літературно-мистецькі твори на здобуття премії у 2022 році. На сайті комітету вказано, що подати роботу можна з 1 до 29 жовтня.
Члени Комітету, експерти, культурні інституції відповідно до Положення про Національну премію України імені Тараса Шевченка можуть внести представлення щодо участі твору у конкурсі лише в одній номінації:
- “Література”
- “Літературознавство і мистецтвознавство”
- “Публіцистика, журналістика”
- “Музичне мистецтво”
- “Театральне мистецтво”
- “Кіномистецтво”
- “Візуальні мистецтва”
Експерти, члени Комітету, культурні інституції, які представляють твір чи роботу на здобуття Національної премії, подають до Секретаріату Комітету документи за формами, які розміщено на сайті Комітету у розділі “Порядок висунення творів”.
Що відомо
- Шевченківська премія — найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Премію вручають із 1961 року до Дня народження Тараса Шевченка (9 березня).
- Шевченківська премія отримала нагороду світової дизайн-премії Red Dot Award. Це перша премія за бренд, отримана Україною. І це перша в світі культурна інституція, що отримала нагороду за бренд.
- Лауреати 2020 року отримали премії у новому дизайні: пружина та мармур.
Читайте більше про лауреатів Шевченківської премії 2021
9 березня Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив переможців. Їх імена – за посиланням.
Зокрема, Шевченківську премію у 2021 році в номінації “Література” отримала письменниця Оксана Луцишина за роман “Іван і Феба”.
В інтерв’ю Суспільне Культура вона розказала про своє ставлення до найвищої мистецької нагороди України; як трактує короткий список, в якому опинилася; чому для неї важливо бути першою жінкою письменницею-лауреаткою із Закарпаття та чи пов’язує вона себе з традицією закарпатського художнього письма.
Наталія Рудюк – художниця по костюмах, яка вже понад 40 років працює у театрі імені Франка. У 2021 році вона разом із режисером-постановником Сергієм Маслобойщиковим та композитором і актором Олександром Бегмою отримала Шевченківську премію у номінації “Театральне мистецтво” за виставу “Verba”, поставлену за мотивами драми-феєрії Лесі Українки. Читайте інтерв’ю з нею: “Перші ескізи до спектаклю “Verba” зрозуміли не всі”
У номінації “Візуальне мистецтво” нагороду отримав художник Борис Михайлов з проєктом “Випробовування смертю”, який експонується і як фотоінсталяція, і як відеопроєкція. Павел Гудімов у ефірі Радіо Культура розповів про творчість художника.
Оригінал статті на Читомо: Триває прийом творів на Шевченківську премію-2022
Блог
Давайте оглянемо дану інформацію)Дорогі читачі, на мою історію 18+ сьогодні діє знижка!!!
Вітаю, ти втрапила
– Це теж входить в умови цього контракту? – Вимовляю тремтячим голосом.
Його гарячі пальці торкаються до мого плеча, ковзають вище змушуючи
Мої любі, сьогодні діє знижка 35% на мою гарячу історію 18+!!!
Його батько мною одержимий
– Збиралася позбутися від моєї дитини? – Він наступає, заганяє в кут.
– Я? Ні …, – з жахом качаю головою, – ні. Тобто, з чого ти взяв,
АНОТАЦІЯ:
Я могла б стати хорошим юристом, і мала це зробити, бо була найкращою студенткою на потоці, але той хто привив мені любов до цієї професії, сам же і знищив її. Мій колишній престижний юрист, керівник відомої у
Знижка на фіктивні стосунки!Вітаю зі святом, мої любі! Сподіваюся, ви всі у відносній безпеці і знайдете час, щоб відсвяткувати День Конституції України. З цього приводу я підготувала вам подарунок – знижку 25 % на книгу “Будь моєю дівчиною”!
***
Хочу
Назвали кількість бібліотек, які знищили російські загарбникиЗ початку повномасштабного вторгнення росії в Україну щонайменше 122 бібліотеки було пошкоджено або повністю знищено.
У 21 бібліотеці – не зберігся жоден документ. Про це повідомили на засіданні Ради
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.