«Тореадорів з Васюківки» вперше екранізують як повнометражний фільм

«Тореадорів з Васюківки» вперше екранізують як повнометражний фільм

Невдовзі в Україні екранізують роман «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка 1963 року. Про це повідомили режисери стрічки Роман Краснощок та Антон Чистяков, а також Суспільне Культура.

Режисери отримали права на екранізацію. З моменту написання історію пригод Яви і Павлуші екранізовували лише раз у вигляді короткометражного фільму ще в 1965 році.  З того часу за повнометражну екранізацію брався режисер і сценарист Віктор Іванов (знімав зокрема «За двома зайцями»), але через тогочасну радянську цензуру фільм скасували. 

 

Продюсеркою стрічки стане Веронiка Степанчук, що працювала над фільмами «Мої думки тихі», «Як там Катя» та «Спадок брехні».

 

Над адаптацією сценарію працюють Анастасія Волкова й Роман Краснощок.

 

«Після початку повномасштабного вторгнення, ми вирішили перечитати книжку і були вражені, наскільки вона перекликається із сьогоденням. Наприклад, у кульмінації головні герої стикаються з повінню, що затопила частину села. Рятувати людей героям допомагає загін солдат, які проходили воєнні навчання у таборі неподалік. Вся ця історія, що була написана ще в 1970 році, дуже цікаво відтіняє реальність. Ява, надихнувшись героїзмом солдатів, у якийсь момент сам стрибає у воду, щоб врятувати із затопленої хати загадковий і надзвичайно важливий для бабусі пакунок. Урешті, ледве не втонувши, Ява все ж дістає пакунок, і виявляється, що там лежать воєнні листи від чоловіка старої, який давно загинув.  За словами дочки Всеволода Нестайка, вона постійно отримує безліч листів від дітей, що зазнали багато страждань через війну. Вони пишуть, що ця книжка допомагає їм пережити найскладніший час і, хоча б ненадовго, повертає їм втрачене дитинство», — розповів Антон Чистяков у коментарі Читомо. За його словами, про екранізацію він та Роман Краснощок думали ще з періоду навчання в університеті, а фанатами книжки є з дитинства.

 

Деталей щодо знімальної команди та акторів поки не розголошують.

 

«Тореадори з Васюківки» — трилогія українського письменника Всеволода Нестайка, написана у 1963—1970 роках. До того як трилогія була надрукована однією книгою, автор видав три повісті з трилогії окремими книгами: «Пригоди Робінзона Кукурузо» (1964), «Незнайомець з тринадцятої квартири» (1966) та «Таємниця трьох невідомих» (1970).

 

Вперше всі три повісті разом однією книгою надруковано у 1972 році видавництвом «Веселка». У 2004 році у видавництві «А-ба-ба-га-ла-ма-га» випустили нову редакцію, з якої автор вилучив ідеологічні радянські нашарування, вилучив деякі застарілі незрозумілі сучасному читачеві деталі та додав нові сюжетні лінії. У 2023 році видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га» представило велике ілюстроване видання.

 

Роман увійшов до «Особливого почесного списку Ганса Крістіана Андерсена» як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури, а проєкт навчальної програми Європейської комісії “eTwinning” назвав його найкращою дитячою книжкою України.

 

Як повідомлялося, нещодавно на українські екрани вийшла екранізація роману «Хто ти такий?» Артема Чеха. Фільм режисерки Ірини Цілик має назву «Я і Фелікс».

 

 

Чільна ілюстрація: Ростислав Попський/А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

Оригінал статті на Suspilne: «Тореадорів з Васюківки» вперше екранізують як повнометражний фільм

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"