Ткаченко: «Європа потребує карантину проти культури кремля»

Ткаченко: «Європа потребує карантину проти культури кремля»

Європа потребує карантину від російської офіційної культури, яка просуває наративи кремля та придушує опозицію всередині росії.

Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко сказав на спільному засіданні уряду України та Європейської комісії, передає кореспондент Укрінформу.

«Інший виклик — це карантин проти російської офіційної культури в Європі на час війни, оскільки кремль використовую культуру теж як зброю для розповсюдження своїх наративів у ЄС, з одного боку, та зачищає будь-які голоси протесту культурних діячів у самій росії», — сказав він.

Водночас Ткаченко закликав європейських партнерів розширити культурну співпрацю з Україною, зокрема збільшити програму підтримки української спадщини, зруйнованої чи пошкодженої атаками з боку рф.

«1200 об’єктів культ інфраструктури та майже 500 об’єктів культурної та історичної спадщини було зруйновано чи знищено. І збільшення програми підтримки української спадщини надзвичайно важливе, бо це не лише спадщина України, а й усієї Європи», — наголосив очільник МКІП.

Він підкреслив, що війна в Україні ведеться також «за майбутнє вільної та сучасної європейської культури, яка протистоїть диктатурі варварів».

Як повідомлялося, сьогодні в Києві відбувається зустріч членів Колегії Європейської Комісії на чолі з президентом цієї Євроінституції Урсулою фон дер Ляєн з урядом України. Темами для обговорення будуть підтримка України у боротьбі проти російської агресії, координація зусиль із відновлення України, продовження ключових реформ та наближення України до членства в Європейському Союзі.

Завтра в Україні відбудеться 24-й саміт ЄС-Україна.

Фото: МКІП

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Ткаченко: «Європа потребує карантину проти культури кремля»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"