«Ти [Романтика]»: випустили альбом-мюзикл про Розстріляне відродження

«Ти [Романтика]»: випустили альбом-мюзикл про Розстріляне відродження

Український проєкт «МУР» випустив історичний альбом-мюзикл про митців епохи Визвольних змагань 1917-1921 років та ранньорадянської епохи «Ти [Романтика]». Про це Читомо повідомили засновники проєкту.

Усі 18 пісень в альбомі сюжетно пов’язані й плавно переходять одне в одного. Крім переосмислення творів українських митців 1920-30-х років, музиканти проєкту намагались знайти маловідомі факти про той час. 

 

«У хронологічній послідовності – події від 1918 року до 1937-го. Ми проводимо слухача спочатку новиною, що в Харкові створили будинок “Слово”, потім – репресії, далі – історія про Тичину з його віршем. Події, які сталися 100 років тому, переплітаються з сучасністю та війною проти росії», — розповів Олександр Хоменко, автор текстів та ідеї створення альбому.

 

Зокрема пісня «Третя Рота» розповідає про Володимира Сосюру, котрий служив у 3-му Гайдамацькому полку Армії УНР під час радянсько-української війни. Автори альбому пов’язують цей факт з сьогоднішньою 3 окремою штурмовою бригадою.

 

На створення текстів для альбому пішло понад 6 місяців. 

 

Альбом Ти [Романтика] музиканти записували в співпраці з Сергієм Жаданом, Хейтспічем, Євгенієм Яновичем, гуртом NAZVA, Оленою Кравець, Сергієм Мартинюком та іншими митцями. 

 

За словами творців, слухачі зможуть «на власні вуха» стати свідками бурхливої епохи української літератури.

 

«”Я (Романтика)” Хвильового — розповідає нам про кризу всередині ліричного героя, про розчарування ідеалами революції, демонструє необхідність робити вибір — і його жахливі наслідки. “Ти [Романтика]” від МУР — робить героєм слухача, кожного з нас. І не змушує до вибору. Не вказує: де правильне, а де — неправильне, ідейне та патріотичне, сумне чи необхідне», — розповідали автори.

 

Автори зазначають, що альбом наповнений відсилками, загадками і метафорами.

 

 

Згодом поетка Любов Якимчук повідомила, що частина цитат узята з ігрового фільму про будинок «Слово». Використання діалогів погодили з Fresh Production, однак автори стрічки про це не знали.

 

Проєкт «МУР» («Мистецький український рух») має на меті популяризувати українську культуру. Команда проєкту вже зробила відео про історію «Щедрика», Павла Тичину, Івана Багряного, Василя Стуса, Лесю Українку й Василя Симоненка.

 

 

Послухати альбом можна за посиланням.

 

Як повідомлялося, раніше Харківський літературний музей випустив реґі-альбом SKOVORODANCE з піснями на вірші Григорія Сковороди.

 

 

Зображення: МУР

Оригінал статті на Suspilne: «Ти [Романтика]»: випустили альбом-мюзикл про Розстріляне відродження

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"