«Тепер уже немає толерантності»: тернопільський письменник пропонує чисельний демонтаж пам’ятників у…

«Тепер уже немає толерантності»: тернопільський письменник пропонує чисельний демонтаж пам’ятників у…

Перейменувати вулиці Тернополя, які пов’язані з російськими діячами, а також задуматися, чи є місце в нашому місті пам’ятникам російських окупантів та російських діячів, пропонує місцевий письменник Юрій Завадський.

Про це він написав на своїй сторінці в фейсбуці, зауваживши, що в Ужгороді місцеві жителі вже ініціюють дерусифікацію вулиць і площ міста.»От я давно про це думав:У Тернополі стоїть пам’ятник маловідомому російському поетові Олександрові Пушкіну — стояв би собі на фундаменті нашої толерантності, але тепер немає толерантності, то мусить вибачати. Ага, і мене страшенно нервує меморіал в Старому парку. Погруддя радянських окупантів із дитинства викликали в мене алерґію, не кажучи про чавунну зірку та вічний вогонь.

До обговорення зміни назв вулиць: Гагаріна (радянський космонавт), Глінки (російський композитор), Живова (окупант), Карпенка (окупант), Ломоносова (російський вчений), Пушкіна (російський письменник), Танцорова (окупант), Чалдаєва (окупант), Чехова (російський письменник). UPD: Достоєвського. Ці назви можна назвати іменами видатних людей, які походять із Тернопільщини та залишили в історії помітний слід: Шмуель Юсеф Аґнон, Ігор Ґерета, Зиґмунт Гаупт, Мечислав Кромпець, Майк Мазуркі, Корнель Філіпович, Ярослав Павуляк, Мечислав Яструн…

Не потребують перейменування, а тільки певних уточнень та пояснень: Гоголя (український російськомовний письменник), Рєпіна (український художник, присвоєний росіянами). Якщо грузинський уряд не схаменеться, або браття із Сакартвело не зроблять революції, потрібно буде поправити назви вулиць: Руставелі, Тбіліська. А ще подумалося, що треба взяти приклад із Литви і почати Грузію називати Сакартвело. А Росію також можна перейменувати на Московію — не бачу перешкод, щоби затвердити цю назву офіційно», – написав Завадський.

0352.ua/news

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Тепер уже немає толерантності»: тернопільський письменник пропонує чисельний демонтаж пам’ятників у…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"