«Тепер уже немає толерантності»: тернопільський письменник пропонує чисельний демонтаж пам’ятників у…

«Тепер уже немає толерантності»: тернопільський письменник пропонує чисельний демонтаж пам’ятників у…

Перейменувати вулиці Тернополя, які пов’язані з російськими діячами, а також задуматися, чи є місце в нашому місті пам’ятникам російських окупантів та російських діячів, пропонує місцевий письменник Юрій Завадський.

Про це він написав на своїй сторінці в фейсбуці, зауваживши, що в Ужгороді місцеві жителі вже ініціюють дерусифікацію вулиць і площ міста.»От я давно про це думав:У Тернополі стоїть пам’ятник маловідомому російському поетові Олександрові Пушкіну — стояв би собі на фундаменті нашої толерантності, але тепер немає толерантності, то мусить вибачати. Ага, і мене страшенно нервує меморіал в Старому парку. Погруддя радянських окупантів із дитинства викликали в мене алерґію, не кажучи про чавунну зірку та вічний вогонь.

До обговорення зміни назв вулиць: Гагаріна (радянський космонавт), Глінки (російський композитор), Живова (окупант), Карпенка (окупант), Ломоносова (російський вчений), Пушкіна (російський письменник), Танцорова (окупант), Чалдаєва (окупант), Чехова (російський письменник). UPD: Достоєвського. Ці назви можна назвати іменами видатних людей, які походять із Тернопільщини та залишили в історії помітний слід: Шмуель Юсеф Аґнон, Ігор Ґерета, Зиґмунт Гаупт, Мечислав Кромпець, Майк Мазуркі, Корнель Філіпович, Ярослав Павуляк, Мечислав Яструн…

Не потребують перейменування, а тільки певних уточнень та пояснень: Гоголя (український російськомовний письменник), Рєпіна (український художник, присвоєний росіянами). Якщо грузинський уряд не схаменеться, або браття із Сакартвело не зроблять революції, потрібно буде поправити назви вулиць: Руставелі, Тбіліська. А ще подумалося, що треба взяти приклад із Литви і почати Грузію називати Сакартвело. А Росію також можна перейменувати на Московію — не бачу перешкод, щоби затвердити цю назву офіційно», – написав Завадський.

0352.ua/news

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Тепер уже немає толерантності»: тернопільський письменник пропонує чисельний демонтаж пам’ятників у…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"