Театр із прифронтового Дніпра вперше презентував Україну в Республіці Косово

Театр із прифронтового Дніпра вперше презентував Україну в Республіці Косово

Дніпровський театр ДРАМіКОМ вперше презентував Україну на гастролях у Республіці Косово. Актори розповіли європейським глядачам про події десятирічної давнини, які увійшли в історію під назвою Революція Гідності.

Про це йдеться в релізі театру, переданому Укрінформу.

“Приїзд театру ДРАМіКОМ до міста Призрен (Косово) на Другий міжнародний фестиваль просто неба «PrizrenFest» сміливо можна назвати історичним, оскільки колектив театру першим на мистецькому рівні презентував Україну за всю історію існування Республіки Косово. Творча команда театру подолала понад 2000 кілометрів і перетнула кордони чотирьох країн, аби показати публіці цієї країни вуличну містерію «Майдан Інферно» за п’єсою української драматургині Неди Нежданої”, — йдеться в релізі.

Ця вистава у повному обсязі розкриває культурну співпрацю України та ЄС. Режисер вистави Клеман Перетько – француз українського походження, який без вагань взявся за роботу над цим матеріалом, бо історія нашої країни — це і європейська історія теж.

Щось містичне було в тому, що день української прем’єри вистави «Майдан Інферно» співпав з Днем Незалежності Косово. Також під час самої події стався один хвилюючий момент: коли герої розмірковували над цінностями людини, їхні діалоги супроводжувала фонограма з молитвою священника у православному храмі. І саме у цей момент у мечетях Призрена почався намаз. Простір заповнили дивовижні звуки мусульманської та християнської молитов, які поєдналися із сенсами вистави. Ця несподівана деталь, що виникла спонтанно, додала особливої атмосфери єднання.

Під час фінальної сцени директор — художній керівник театру Сергій Мазаний разом з акторами Маргаритою Савенко, Олександрою Верстюк, Олександром Михайловим та Юрієм Захаровим заспівали українську пісню-реквієм «Гей, пливе кача». Саме цей музичний твір набув нового сенсу під час Євромайдану: під нього проводжали в останню путь полеглих героїв. Завдяки митцям цей тужливий посил змогли зрозуміти й іноземні глядачі.

Сергій Мазаний опинився в центрі уваги глядачів. І йому довелося відповідати на актуальні питання: про життя в умовах війни, про рідне місто і, звичайно ж, про творчі плани колективу. В результаті спільно з усіма присутніми було виконано культову «Червону калину» просто на червоному хіднику.

Варто зазначити, що це вже не перша поїздка театру ДРАМіКОМ за кордон (були і міжнародний театральний фестиваль у місті Ясси (Румунія), і Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego «Wschód-Zachód» у місті Кракові (Польща), але однозначно особлива та знакова.

ДРАМіКОМ — найстаріший театр Дніпра. С початку ХХ століття це був Зимовий театр. У 1847 році за підтримки заможного купця Луцького для нього побудували приміщення. Зараз ця будівля є пам’ятником архітектури. Після революції 1917 року заклад довгий час знали як Театр російської драми і комедії імені Горького. Тепер це – Дніпровський академічний театр драми та комедії.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Театр із прифронтового Дніпра вперше презентував Україну в Республіці Косово

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голос

Український письменник Андрій Курков пояснив, чому погодився на розмову подію «Нотатки про вторгнення: Маша Гессен та Андрій Курков у розмові про війну Росії в Україні, що триває» у меж

Куратор Словенії — країни-почесної гості Франкфуртського книжкового ярмарку про те, якою буде програма

Словенія, почесна гостя Франкфуртського книжкового ярмарку 2023 року, кілька років готувалася представити свою програму «Стільники слів». Про хід підготовки, політичний тиск на організа

Мінкульт ініціює демонтаж пам’ятників Пушкіну

Міністерство культури та інформаційної політики України ініціює урядове рішення, яке дозволить вилучити пам’ятники Пушкіну, Щорсу та іншим російським діячам з Державного реєстру нерухом

На Міжнародному гірському кінофестивалі в Ужгороді покажуть 36 фільмів

На Закарпатті відбудеться міжнародний гірський кінофестиваль CMIFF, глядачам представлять 36 стрічок про гори та гірських жителів.

Про це повідомила у Фейсбуку Закарпатська

Книжки українською можна знайти і в південнокорейських бібліотеках

У Південній Кореї посол України Дмитро та його дружина Олена Пономаренко, а також директорка бібліотеки «Бедарі» в місті Пхьонтек Ю Хьон Мі урочисто відкрили українську книжкову поличку

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"