Таємниці вбивчої краси від модниць минулого

Таємниці вбивчої краси від модниць минулого

Таємниці вбивчої краси від модниць минулого

Вітаю, друзі. До оновлення книги “Під захистом небес” зібрала невеличку підбірку небезпечних і навіть вбивчих модних трендів минулого (періоду пізнього Георгіанства).

2. Романтична блідість обличчя. Щоб добитися такого бажаного ефекту, використовували свинцеві білила й оцет. Саме свинець ставав причиною агресивності, головних болів, судом, іноді й смерті.

З пігментацією шкіри боролися спеціальними притираннями на основі ціанистого калію.

На зміну свинцю прийшов дієвіший засіб — миш’як. Він дійсно робив шкіру блідою, а на побічні ефекти ніхто й не зважав. Рекламувались такі собі “безпечні пластини для покращення стану шкіри” на його основі, а також лосьйони для протирання обличчя. Для “покращення крові” миш’як ще й пили, накопичуючи отруту в організмі.

3. Гірлянди штучних квітів. Ними прикрашали зачіски, капелюшки, одяг. За основу брали живі квіти, але щоб ті надовго зберегли форму та колір, їх вимочували в розчинах миш’яку або ж додавали ртутні домішки. Через століття, коли зрозуміли шкоду миш’яку, взяли проби з тих аксесуарів, виявивши, що отрута з однієї такої прикраси могла вбити двадцятьох.

4. Небезпечним був навіть модний колір. “Паризький зелений” з’явився в кінці вісімнадцятого століття й став символом багатства та розкоші. Кожна аристократка прагнула замовити собі модну смарагдову сукню. Цей колір застосовували навіть в інтер’єрі, фарбуючи ним стіни. Виробники, щоб добитися яскравого відтінку благородної зелені, використовували мідний купорос, калій та білий миш’як. Навіть нетривалий контакт зі смарагдовою тканиною був небезпечним для здоров’я, викликаючи проблеми зі шкірою та легенями.

Звісно, модниці того часу й не здогадувалися про небезпеку і в погоні за красою йшли на все, бо соціальний статус зобов’язував. А дівчата на виданні старалися з подвійною силою, щоб підвищити шанси бути поміченими, а значить і шанси на вигідний шлюб.

Зазирайте на оновлення. Книга тут.

Дякую за увагу.

Оригінал статті на Букнет: Таємниці вбивчої краси від модниць минулого

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

За три місяці повномасштабної війни окупанти скоїли 280 злочинів проти медіа

За три місяці повномасштабної війни росія скоїла 280 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Про це повідомив Інститут масової інформації.

Станом на 24 травня загалом російські

Премію Американського PEN вручили родині журналіста-політв’язня Єсипенка

Дружині та доньці Владислава Єсипенка, українського журналіста, засудженого в окупованому росією Криму, вручили премію Американського PEN Barbey Freedom to Write Award 2022.
 
Нагороду

В Україні відкриваються книгарні після вимушених перерв

Vivat та Видавництво Старого Лева відкривають свої книгарні в українських містах, які не працювала через обстріли міст російськими військовими. Про це Читомо повідомили представники вид

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"