Таємниці вбивчої краси від модниць минулого

Таємниці вбивчої краси від модниць минулого

Таємниці вбивчої краси від модниць минулого

Вітаю, друзі. До оновлення книги “Під захистом небес” зібрала невеличку підбірку небезпечних і навіть вбивчих модних трендів минулого (періоду пізнього Георгіанства).

2. Романтична блідість обличчя. Щоб добитися такого бажаного ефекту, використовували свинцеві білила й оцет. Саме свинець ставав причиною агресивності, головних болів, судом, іноді й смерті.

З пігментацією шкіри боролися спеціальними притираннями на основі ціанистого калію.

На зміну свинцю прийшов дієвіший засіб — миш’як. Він дійсно робив шкіру блідою, а на побічні ефекти ніхто й не зважав. Рекламувались такі собі “безпечні пластини для покращення стану шкіри” на його основі, а також лосьйони для протирання обличчя. Для “покращення крові” миш’як ще й пили, накопичуючи отруту в організмі.

3. Гірлянди штучних квітів. Ними прикрашали зачіски, капелюшки, одяг. За основу брали живі квіти, але щоб ті надовго зберегли форму та колір, їх вимочували в розчинах миш’яку або ж додавали ртутні домішки. Через століття, коли зрозуміли шкоду миш’яку, взяли проби з тих аксесуарів, виявивши, що отрута з однієї такої прикраси могла вбити двадцятьох.

4. Небезпечним був навіть модний колір. “Паризький зелений” з’явився в кінці вісімнадцятого століття й став символом багатства та розкоші. Кожна аристократка прагнула замовити собі модну смарагдову сукню. Цей колір застосовували навіть в інтер’єрі, фарбуючи ним стіни. Виробники, щоб добитися яскравого відтінку благородної зелені, використовували мідний купорос, калій та білий миш’як. Навіть нетривалий контакт зі смарагдовою тканиною був небезпечним для здоров’я, викликаючи проблеми зі шкірою та легенями.

Звісно, модниці того часу й не здогадувалися про небезпеку і в погоні за красою йшли на все, бо соціальний статус зобов’язував. А дівчата на виданні старалися з подвійною силою, щоб підвищити шанси бути поміченими, а значить і шанси на вигідний шлюб.

Зазирайте на оновлення. Книга тут.

Дякую за увагу.

Оригінал статті на Букнет: Таємниці вбивчої краси від модниць минулого

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"