Таємниці вбивчої краси від модниць минулого

Таємниці вбивчої краси від модниць минулого

Таємниці вбивчої краси від модниць минулого

Вітаю, друзі. До оновлення книги “Під захистом небес” зібрала невеличку підбірку небезпечних і навіть вбивчих модних трендів минулого (періоду пізнього Георгіанства).

2. Романтична блідість обличчя. Щоб добитися такого бажаного ефекту, використовували свинцеві білила й оцет. Саме свинець ставав причиною агресивності, головних болів, судом, іноді й смерті.

З пігментацією шкіри боролися спеціальними притираннями на основі ціанистого калію.

На зміну свинцю прийшов дієвіший засіб — миш’як. Він дійсно робив шкіру блідою, а на побічні ефекти ніхто й не зважав. Рекламувались такі собі “безпечні пластини для покращення стану шкіри” на його основі, а також лосьйони для протирання обличчя. Для “покращення крові” миш’як ще й пили, накопичуючи отруту в організмі.

3. Гірлянди штучних квітів. Ними прикрашали зачіски, капелюшки, одяг. За основу брали живі квіти, але щоб ті надовго зберегли форму та колір, їх вимочували в розчинах миш’яку або ж додавали ртутні домішки. Через століття, коли зрозуміли шкоду миш’яку, взяли проби з тих аксесуарів, виявивши, що отрута з однієї такої прикраси могла вбити двадцятьох.

4. Небезпечним був навіть модний колір. “Паризький зелений” з’явився в кінці вісімнадцятого століття й став символом багатства та розкоші. Кожна аристократка прагнула замовити собі модну смарагдову сукню. Цей колір застосовували навіть в інтер’єрі, фарбуючи ним стіни. Виробники, щоб добитися яскравого відтінку благородної зелені, використовували мідний купорос, калій та білий миш’як. Навіть нетривалий контакт зі смарагдовою тканиною був небезпечним для здоров’я, викликаючи проблеми зі шкірою та легенями.

Звісно, модниці того часу й не здогадувалися про небезпеку і в погоні за красою йшли на все, бо соціальний статус зобов’язував. А дівчата на виданні старалися з подвійною силою, щоб підвищити шанси бути поміченими, а значить і шанси на вигідний шлюб.

Зазирайте на оновлення. Книга тут.

Дякую за увагу.

Оригінал статті на Букнет: Таємниці вбивчої краси від модниць минулого

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

В Україні змінилося ставлення до англійської мови — дослідження

Згідно з дослідженням USAID «Трансформація комунікацій», проведеного у співпраці з Київським міжнародним інститутом соціології, про ставлення українців до англійської мови, відбувся стр

В Україні стартував Національний тиждень читання під гаслом «Бути своїми»

В Україні стартував Національний тиждень читання, що цьогоріч проходить під гаслом «Бути своїми» і триватиме до 10 грудня.

Про важливість цього заходу і загалом читання книг для громадян України, а т

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"