Таємниця помилки

Таємниця помилки

Таємниця помилки

(презентація збірки мініатюр “Олені, олені…”)

гротескна наукова гіпотеза

В одному дуже великому місті є дуже великий монастир. Туди часто прибувають паломники. Біля арки, куди заїжджають авто, сидять збирачі милостині, безхатченки, убогі люди. 
Існує гіпотеза, що вони, просячи милостині, збирають дуже великі кошти. Тож цей своєрідний бізнес контролює мафія, бандити, яким потрібно віддавати частину зібраних пожертв. 
Отож, біля арки сиділа колись літня, повненька жіночка зі «слонячою» ніжкою. Якщо їй давали грошик, вона неодмінно бажала тому, хто це зробив, «здоровля». 
Пройшли роки. Цієї збирачки милостині давно вже не видно біля арки монастиря… 
Фахівці, науковці, які помітили, як вона бажала здоровля іншим людям, звернули увагу на помилку в означеному слові. Ретельно дослідивши вплив на свідомість артикуляції поняття «здоровля», окремі зі спеціалістів дійшли до висновку, що крім звичного стану людини, який ми називаємо «здоров’ям», існує також особливий стан, зовсім відмінний від попереднього. І його інакше, як «здоровля» назвати не можливо. 
Звісно ж, коли у вузьких наукових колах була відкрита таємниця людського здоровля, фахівці хотіли знайти ту літню жіночку, яка вперше застосувала це понятійне означення фізіологічного та психологічного стану людини. Одначе, так і не змогли цього зробити…
Філологи, які, так би мовити, не посвячені в означену проблематику, завжди виправляють слово «здоровля», закреслюючи літеру «л» і ставлячи апостроф. 
Це пов’язане з тим, що їм не відомо, як діє на людину побажання їй здоровля. 
Адже стан здоров’я суттєво відрізняється від стану здоровля…
Втім, довести означену вище наукову теорію не можливо, оскільки, як стверджують конспірологи, дослідження стану здоровля були суворо засекреченими. Тож існує лише така наукова гіпотеза.
Про стан доброго здоровля відомо окремим священникам, віруючим людям, християнам. Адже жіночка зі «слонячою» ніжкою досить тривалий час просила копієчку та бажала людям саме здоровля, а не здоров’я. 
 

Оригінал статті на Букнет: Таємниця помилки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"