Таємниця помилки

Таємниця помилки

Таємниця помилки

(презентація збірки мініатюр “Олені, олені…”)

гротескна наукова гіпотеза

В одному дуже великому місті є дуже великий монастир. Туди часто прибувають паломники. Біля арки, куди заїжджають авто, сидять збирачі милостині, безхатченки, убогі люди. 
Існує гіпотеза, що вони, просячи милостині, збирають дуже великі кошти. Тож цей своєрідний бізнес контролює мафія, бандити, яким потрібно віддавати частину зібраних пожертв. 
Отож, біля арки сиділа колись літня, повненька жіночка зі «слонячою» ніжкою. Якщо їй давали грошик, вона неодмінно бажала тому, хто це зробив, «здоровля». 
Пройшли роки. Цієї збирачки милостині давно вже не видно біля арки монастиря… 
Фахівці, науковці, які помітили, як вона бажала здоровля іншим людям, звернули увагу на помилку в означеному слові. Ретельно дослідивши вплив на свідомість артикуляції поняття «здоровля», окремі зі спеціалістів дійшли до висновку, що крім звичного стану людини, який ми називаємо «здоров’ям», існує також особливий стан, зовсім відмінний від попереднього. І його інакше, як «здоровля» назвати не можливо. 
Звісно ж, коли у вузьких наукових колах була відкрита таємниця людського здоровля, фахівці хотіли знайти ту літню жіночку, яка вперше застосувала це понятійне означення фізіологічного та психологічного стану людини. Одначе, так і не змогли цього зробити…
Філологи, які, так би мовити, не посвячені в означену проблематику, завжди виправляють слово «здоровля», закреслюючи літеру «л» і ставлячи апостроф. 
Це пов’язане з тим, що їм не відомо, як діє на людину побажання їй здоровля. 
Адже стан здоров’я суттєво відрізняється від стану здоровля…
Втім, довести означену вище наукову теорію не можливо, оскільки, як стверджують конспірологи, дослідження стану здоровля були суворо засекреченими. Тож існує лише така наукова гіпотеза.
Про стан доброго здоровля відомо окремим священникам, віруючим людям, християнам. Адже жіночка зі «слонячою» ніжкою досить тривалий час просила копієчку та бажала людям саме здоровля, а не здоров’я. 
 

Оригінал статті на Букнет: Таємниця помилки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голос

Український письменник Андрій Курков пояснив, чому погодився на розмову подію «Нотатки про вторгнення: Маша Гессен та Андрій Курков у розмові про війну Росії в Україні, що триває» у меж

Куратор Словенії — країни-почесної гості Франкфуртського книжкового ярмарку про те, якою буде програма

Словенія, почесна гостя Франкфуртського книжкового ярмарку 2023 року, кілька років готувалася представити свою програму «Стільники слів». Про хід підготовки, політичний тиск на організа

Мінкульт ініціює демонтаж пам’ятників Пушкіну

Міністерство культури та інформаційної політики України ініціює урядове рішення, яке дозволить вилучити пам’ятники Пушкіну, Щорсу та іншим російським діячам з Державного реєстру нерухом

На Міжнародному гірському кінофестивалі в Ужгороді покажуть 36 фільмів

На Закарпатті відбудеться міжнародний гірський кінофестиваль CMIFF, глядачам представлять 36 стрічок про гори та гірських жителів.

Про це повідомила у Фейсбуку Закарпатська

Книжки українською можна знайти і в південнокорейських бібліотеках

У Південній Кореї посол України Дмитро та його дружина Олена Пономаренко, а також директорка бібліотеки «Бедарі» в місті Пхьонтек Ю Хьон Мі урочисто відкрили українську книжкову поличку

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"