Таємниця помилки

Таємниця помилки

Таємниця помилки

(презентація збірки мініатюр “Олені, олені…”)

гротескна наукова гіпотеза

В одному дуже великому місті є дуже великий монастир. Туди часто прибувають паломники. Біля арки, куди заїжджають авто, сидять збирачі милостині, безхатченки, убогі люди. 
Існує гіпотеза, що вони, просячи милостині, збирають дуже великі кошти. Тож цей своєрідний бізнес контролює мафія, бандити, яким потрібно віддавати частину зібраних пожертв. 
Отож, біля арки сиділа колись літня, повненька жіночка зі «слонячою» ніжкою. Якщо їй давали грошик, вона неодмінно бажала тому, хто це зробив, «здоровля». 
Пройшли роки. Цієї збирачки милостині давно вже не видно біля арки монастиря… 
Фахівці, науковці, які помітили, як вона бажала здоровля іншим людям, звернули увагу на помилку в означеному слові. Ретельно дослідивши вплив на свідомість артикуляції поняття «здоровля», окремі зі спеціалістів дійшли до висновку, що крім звичного стану людини, який ми називаємо «здоров’ям», існує також особливий стан, зовсім відмінний від попереднього. І його інакше, як «здоровля» назвати не можливо. 
Звісно ж, коли у вузьких наукових колах була відкрита таємниця людського здоровля, фахівці хотіли знайти ту літню жіночку, яка вперше застосувала це понятійне означення фізіологічного та психологічного стану людини. Одначе, так і не змогли цього зробити…
Філологи, які, так би мовити, не посвячені в означену проблематику, завжди виправляють слово «здоровля», закреслюючи літеру «л» і ставлячи апостроф. 
Це пов’язане з тим, що їм не відомо, як діє на людину побажання їй здоровля. 
Адже стан здоров’я суттєво відрізняється від стану здоровля…
Втім, довести означену вище наукову теорію не можливо, оскільки, як стверджують конспірологи, дослідження стану здоровля були суворо засекреченими. Тож існує лише така наукова гіпотеза.
Про стан доброго здоровля відомо окремим священникам, віруючим людям, християнам. Адже жіночка зі «слонячою» ніжкою досить тривалий час просила копієчку та бажала людям саме здоровля, а не здоров’я. 
 

Оригінал статті на Букнет: Таємниця помилки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На найбільшому букіністичному ринку Львова продають російські книжки

На площі в районі вулиці Підвальної біля пам’ятника першодрукарю Івану Федорову продають на «блошиному ринку» книжки з російською пропагандою, які «оспівують російські спецслужби та імп

Видавчиня зі Сакартвело стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавців

Керівниця відділу міжнародних зв’язків в картвельському видавництві «Intelekti» Ґванца Джобава стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавців (IPA). Про це повідомляється на оф

95% учителів вважають, що успішність учнів погіршилася

Згідно з результатами опитування компанії Rakuten Viber та студії онлайн-освіти EdEra, 95% учителів відзначили, що навчальні результати учнів погіршилися з лютого 2022 року.
Основні пр

10 важливих думок Салмана Рушді на Lviv Book Forum

У межах ХXXІ Lviv Book Forum відбулася публічна розмова із Салманом Рушді та обговорення його нової книжки «Ніж» за участі українського письменника Олександра Михеда. Ми записали 10 най

Сайти, реклама й освіта — на які мовні порушення скаржаться українці?

Протягом 9 місяців 2024 року секретаріат уповноваженого із захисту державної мови отримав 1633 звернення щодо порушення Закону України «Про функціонування української мови як державної»

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"