Таємниця помилки

Таємниця помилки
(презентація збірки мініатюр “Олені, олені…”)
гротескна наукова гіпотеза
В одному дуже великому місті є дуже великий монастир. Туди часто прибувають паломники. Біля арки, куди заїжджають авто, сидять збирачі милостині, безхатченки, убогі люди.
Існує гіпотеза, що вони, просячи милостині, збирають дуже великі кошти. Тож цей своєрідний бізнес контролює мафія, бандити, яким потрібно віддавати частину зібраних пожертв.
Отож, біля арки сиділа колись літня, повненька жіночка зі «слонячою» ніжкою. Якщо їй давали грошик, вона неодмінно бажала тому, хто це зробив, «здоровля».
Пройшли роки. Цієї збирачки милостині давно вже не видно біля арки монастиря…
Фахівці, науковці, які помітили, як вона бажала здоровля іншим людям, звернули увагу на помилку в означеному слові. Ретельно дослідивши вплив на свідомість артикуляції поняття «здоровля», окремі зі спеціалістів дійшли до висновку, що крім звичного стану людини, який ми називаємо «здоров’ям», існує також особливий стан, зовсім відмінний від попереднього. І його інакше, як «здоровля» назвати не можливо.
Звісно ж, коли у вузьких наукових колах була відкрита таємниця людського здоровля, фахівці хотіли знайти ту літню жіночку, яка вперше застосувала це понятійне означення фізіологічного та психологічного стану людини. Одначе, так і не змогли цього зробити…
Філологи, які, так би мовити, не посвячені в означену проблематику, завжди виправляють слово «здоровля», закреслюючи літеру «л» і ставлячи апостроф.
Це пов’язане з тим, що їм не відомо, як діє на людину побажання їй здоровля.
Адже стан здоров’я суттєво відрізняється від стану здоровля…
Втім, довести означену вище наукову теорію не можливо, оскільки, як стверджують конспірологи, дослідження стану здоровля були суворо засекреченими. Тож існує лише така наукова гіпотеза.
Про стан доброго здоровля відомо окремим священникам, віруючим людям, християнам. Адже жіночка зі «слонячою» ніжкою досить тривалий час просила копієчку та бажала людям саме здоровля, а не здоров’я.
Оригінал статті на Букнет: Таємниця помилки
Блог
Відомі переможниці премії Women in Arts-2025Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
Олена Герасим’юк — поетка
П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:
«Брідські явищ
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по
У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія
Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».
Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.