Тарас Прохасько. Життя з ідіотом

Тарас Прохасько. Життя з ідіотом

Хворі є нашими панами… Так казав чверть століття тому німецький барон, видатний діяч найблагороднішого чину, який допомагає нещасним у цілому світі. Інша справа, що ці нещасні є ідіотами. Тобто людьми, які через певний Божий дар неспроможні сприйняти елементарні закономірності суспільної взаємодії і співжиття.

Розвиток цивілізації виявляється ще й у тому, як спільнота поводиться зі своїми ідіотами. Історія усунення ідіотів від впливу на ухвалення рішень розвивається у такий спосіб, щоби якомога менше вилучати їх із палітри співжиття. У певному сенсі підігрувати їм, аби вони менше нервувалися, щоби плекати взаємну ілюзію, що все нормально. Що можна вимагати від себе докладати зусилля, щоби терпіти їхню нестерпність, не ображаючи їхні забаганки і невігластва.

Тож усе стає на свої рейки – ідіоти робляться нашими панами, бо часи покори минули, будемо гратися у докору.

А ідіотам тільки того і треба. Яка може бути докора, коли вони ідіоти. Вони такого попросту не розуміють. Але вміють цим користатися, вважаючи себе справжніми переможцями. Це ж так прекрасно, коли робиш собі що хочеш, не зважаючи ні на що, а тебе примурки, які вважають себе кращими, всіляко ублажають і заколихують. Саме час ковтнути тих няньок камінчиком у тім’ячко. А тоді трохи погуляти на повну. Заки не випишуть нову няньку, яка буде ублажати ще більше, зважаючи на спільний досвід.

Вже кілька століть за світовими розкладами українці працюють найнижчим медичним персоналом у божевільні, яка називається Росією. І ця божевільня, до речі, визнана екстериторіальною зоною, яка має виняткове право впливати на континентальну історію. Повноцінна компанія чи родина не може не мати свого вар’ята. І у цьому того вар’ята велич.

Але. Інші великі гравці континентальної родини зуміли організувати свій побут так, що всю брудну роботу маємо робити ми – українці та інші поневолені божевільнею народи. Доктори хоч і обслуговують історію хвороби ідіота, живуть у власних домах, більше або менше віддалених від божевільні.

Натомість нам доводиться перебувати на постійному чергуванні всередині розгалуженої інфраструктури гігантської клініки. Не мурашки і не вовки, а українці мусять бути санітарами цього лісу. Де чудеса, де лєший бродить, русалка на ветвях сидить… Просто дуже погана казка. Кошмар, від якого треба віднєкуватися.

Перестати обслуговувати ідіота. Здорова еволюція цивілізації все ж прийде до того, що вар’яти і хворі не мають бути нашими панами. Перейматися їхніми станами означає ставати такими, як вони.

Інша справа, що вар’ята неможливо ні надоумити, ні покарати, ні перемогти. Бо його ніяк неможливо вдовольнити, поки він є.

А життя з ідіотом має свої переваги. У тому, що воно таке попсуте і неоковирне, винен усе ж той ідіот, а не досить файний ти.

zbruc.eu

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Тарас Прохасько. Життя з ідіотом

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Відомий перелік раритених книжок, які митники передали бібліотекам і музеям у 2022 році

Упродовж 2022 року митниці Держмитслужби склали 17 протоколів щодо намагань вивезти книжки та періодичні видання, а також передали 31 цінну книжку до бібліотек і музеїв. Про  це повідом

Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 року

У конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П

Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а

Катерина Міхаліцина. Dogs of war

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІ

Майже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"