Таня Малярчук стала лавреаткою премії імені Теодора Крамера

Таня Малярчук стала лавреаткою премії імені Теодора Крамера

Цьогорічну премію імені Теодора Крамера за письмо опору та вигнання присуджено українській письменниці Тані Малярчук, яка мешкає у Відні. Про це повідомляється на офіційному сайті відзнаки.

 

Нагорода у розмірі 8000 євро буде вручена на церемонії 1 вересня у місті Нідерголлабрунн, Нижня Австрія, на батьківщині поета Теодора Крамера (1897-1958).

 

На думку журі, Малярчук «вирізняється як авторка, яка запитує, в який час ми живемо, і прагне розпізнати й представити правду літературними та есеїстичними засобами».

 

«Іронія та стійкість героїв і героїнь, багатогранність і розмаїття досвідів реального життя в романах та есеях Малярчука викликають глибоке захоплення», – також зазначили члени журі премії імені Теодора Крамера.

 

З 2001 року Товариство Теодора Крамера, засноване у 1984 році, присуджує премію за письменницьку працю в умовах опору та вигнання. Журі приділяє увагу не лише літературній якості текстів, але й світогляду та життєвій історії лауреата премії.

 

Серед попередніх лавреатів: Міло Дор, Єва Коліш, Рената Велш-Рабаді, Мартін Поллак, Еріх Гакль, Мерал Сімсек, Герхард Обершлік.

 

Нагадуємо, «Сірі бджоли» Куркова отримали американську премію незалежних видавців

 

Оригінал статті на Suspilne: Таня Малярчук стала лавреаткою премії імені Теодора Крамера

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"