Таня Малярчук стала лавреаткою премії імені Теодора Крамера

Таня Малярчук стала лавреаткою премії імені Теодора Крамера

Цьогорічну премію імені Теодора Крамера за письмо опору та вигнання присуджено українській письменниці Тані Малярчук, яка мешкає у Відні. Про це повідомляється на офіційному сайті відзнаки.

 

Нагорода у розмірі 8000 євро буде вручена на церемонії 1 вересня у місті Нідерголлабрунн, Нижня Австрія, на батьківщині поета Теодора Крамера (1897-1958).

 

На думку журі, Малярчук «вирізняється як авторка, яка запитує, в який час ми живемо, і прагне розпізнати й представити правду літературними та есеїстичними засобами».

 

«Іронія та стійкість героїв і героїнь, багатогранність і розмаїття досвідів реального життя в романах та есеях Малярчука викликають глибоке захоплення», – також зазначили члени журі премії імені Теодора Крамера.

 

З 2001 року Товариство Теодора Крамера, засноване у 1984 році, присуджує премію за письменницьку працю в умовах опору та вигнання. Журі приділяє увагу не лише літературній якості текстів, але й світогляду та життєвій історії лауреата премії.

 

Серед попередніх лавреатів: Міло Дор, Єва Коліш, Рената Велш-Рабаді, Мартін Поллак, Еріх Гакль, Мерал Сімсек, Герхард Обершлік.

 

Нагадуємо, «Сірі бджоли» Куркова отримали американську премію незалежних видавців

 

Оригінал статті на Suspilne: Таня Малярчук стала лавреаткою премії імені Теодора Крамера

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні запровадили механізм добровільної відмови від вченого звання

У Кабінеті міністрів затвердили постанову, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Її оприлюднили на вебпорталі органів виконавчої влади України.
До затвердження р

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktualit

Хто з українських письменників-класиків одягав вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Зараз вишита сорочка є невіддільним символом української ідентичності, котру українці одягають не лише на свята. Цікаво,

Із життя пішла канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро

У віці 92 років померла канадська письменниця, майстриня короткого оповідання, лавреатка Нобелівської премії з літератури-2013 Еліс Манро.
Еліс Манро народилася 10 липня 1939 року в Онт

Стало відомо, які книжки Україна представить на виставці у Польщі

Наприкінці травня в Палаці культури й науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, на якому Україна представить національний стенд і літературну програму. Про це повідомил

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"