Суд у Кропивницькому виніс вирок письменнику за критику влади

Суд у Кропивницькому виніс вирок письменнику за критику влади

Судів у Кропивницькому визнав письменника винуватим у публічних закликах до насильницької зміни і у розповсюдженні матеріалів із закликами до вчинення таких дій. Вирок Ленінського районного суду Кропивницького від 18 червня оприлюднили у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Досудове розслідування розпочали у вересні 2019 року. Слідчі встановили, що підсудний виготовив та роздрукував збірку (книжку) із назвою – «Проект: нова Україна» (під час судового розгляду кількість примірників не встановили). У друкованому виданні «Проект: нова Україна», за висновком слідства, підсудний висловив ідеї, які «містять прямі заклики зміни системи влади в Україні, а також заклики до революції та збройного повстання, тобто заклики збройним шляхом змінити державну владу, форму правління та державного устрою України та містяться публічні заклики до активної діяльності, спрямованої на зміну системи влади в Україні, а також заклики та висловлювання, провідною ідеєю яких є зміна державної влади, існуючого в Україні конституційного ладу у насильницький спосіб».

 

Крім назви, правоохоронці зазначили що збірка має гнучку глянцеву обкладинку, в якій пронумеровано 105 двосторонніх (крім останнього) аркушів із друкованим текстом. На звороті обкладинки книжки − фотографія автора.

 

Слідчі встановили, що 6 примірників книжки розповсюдили серед військовослужбовців Збройних сил України, під час запланованих заходів військово-патріотичного виховання, що відбулись у квітні 2019 року поблизу села Розумівка Олександрівського району Кіровогадської області.

 

Зміст книжки обурив військовослужбовців та «був ними сприйнятий як прямі публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу та до захоплення державної влади в Україні».

 

Крім того, слідчі встановили інші факти використання книжки, що визначили злочинною діяльністю. Так, 14 листопада 2020 року автор книжки публічно зачитав з неї уривки на «Національних зборах Загальнонаціональної Ради громадянського суспільства».

 

16 грудня 2020 року між начальником відділу нагляду за додержанням законів Службою безпеки України та Державною прикордонною службою України Кіровоградської обласної прокуратури і підозрюваним за участю захисника обвинуваченого уклали угоду про визнання винуватості відповідно до вимог статті 472 Кримінально-процесуального кодексу України. Обвинувачений повністю визнав свою винуватість в інкримінованому йому злочині.

 

Враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину та пом’якшувальні обставини, сторони дійшли згоди про призначення покарання у виді позбавлення волі на строк три роки без конфіскації майна звільнення від відбування покарання з випробуванням.

 

Відтак підсудного зобов’язали:

  • не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;
  • повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;
  • періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
  • оплатити у повному обсязі процесуальні витрати, а саме судово-лінгвістичні експертизи.

 

За назвою згадуваної у вироці суду книжки вдалось знайти лише одного автора − Андрія Нечая. На своєму ютуб-каналі він підтверджує вирок суду. Він також стверджує, що видав багато книжок, зокрема збірки віршів, де яких регулярно критикував владу, однак не закликав до насильницької зміни державної влади.

 

Нагадаємо, у 2019 році у народний депутат Віктор Медведчук подав до суду позов з вимогою заборонити продаж книжки «Справа Василя Стуса». Тоді Генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова заявила, що позов є спробою тиску на свободу слова і друку. У березні Київський апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу щодо заборони «Справи Василя Стуса», дозволивши таким чином її розповсюдження.

 

Також цього року за позовом політика Андрія Портнова Окружний адмінсуд Києва заборонив Київській міській державній адміністрації відзначати річниці днів народжень Юрія Липи, Уласа Самчука, Володимира Кубійовича та низки інших відомих діячів.

Оригінал статті на Suspilne: Суд у Кропивницькому виніс вирок письменнику за критику влади

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До рейтингу найбагатших жінок США від Forbes увійшли дві письменниці 

Американський діловий журнал Forbes оголосив рейтинг 100 найбагатших жінок Америки, які досягли успіху самостійно.
 
Шостий рік поспіль його очолює дистриб’юторка будівельних матеріалів

У Будинку письменників відбувся урочистий захід, приурочений до Міжнародного дня захисту…

1 червня в Будинку письменників, у Києві, відбувся надважливий і символічний культурно-мистецький захід, присвячений Міжнародному дню захисту дітей.

Попри жахливу ніч обстрілів Києва, коли обезуміла

У Києві не можуть знести пам’ятник Пушкіну через його охоронний статус 

Київська міська рада підтримала петицію про демонтаж памʼятника російському поету Алєксандру Пушкіну в одному з районів столиці, але наразі не може його знести через охоронний статус. П

Переклади весни: чумні турецькі ночі, любов серед сельви й шведські вовки

П’ять місяців 2023 року з низкою гучних перекладів як художньої, так і нон-фікшн літератури, показали, що український книговидавничий ринок не здається, а продовжує боротись за читача,

У США вийшла збірка поезії про трагедію Бабиного Яру

Видавництво Українського наукового інституту Гарвардського університету випустило двомовну збірку Babyn Yar: Ukrainian Poets Respond («Бабин Яр: Відгук українських поетів»).
 
У книзі з

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"