Суд у Кропивницькому виніс вирок письменнику за критику влади

Суд у Кропивницькому виніс вирок письменнику за критику влади

Судів у Кропивницькому визнав письменника винуватим у публічних закликах до насильницької зміни і у розповсюдженні матеріалів із закликами до вчинення таких дій. Вирок Ленінського районного суду Кропивницького від 18 червня оприлюднили у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Досудове розслідування розпочали у вересні 2019 року. Слідчі встановили, що підсудний виготовив та роздрукував збірку (книжку) із назвою – «Проект: нова Україна» (під час судового розгляду кількість примірників не встановили). У друкованому виданні «Проект: нова Україна», за висновком слідства, підсудний висловив ідеї, які «містять прямі заклики зміни системи влади в Україні, а також заклики до революції та збройного повстання, тобто заклики збройним шляхом змінити державну владу, форму правління та державного устрою України та містяться публічні заклики до активної діяльності, спрямованої на зміну системи влади в Україні, а також заклики та висловлювання, провідною ідеєю яких є зміна державної влади, існуючого в Україні конституційного ладу у насильницький спосіб».

 

Крім назви, правоохоронці зазначили що збірка має гнучку глянцеву обкладинку, в якій пронумеровано 105 двосторонніх (крім останнього) аркушів із друкованим текстом. На звороті обкладинки книжки − фотографія автора.

 

Слідчі встановили, що 6 примірників книжки розповсюдили серед військовослужбовців Збройних сил України, під час запланованих заходів військово-патріотичного виховання, що відбулись у квітні 2019 року поблизу села Розумівка Олександрівського району Кіровогадської області.

 

Зміст книжки обурив військовослужбовців та «був ними сприйнятий як прямі публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу та до захоплення державної влади в Україні».

 

Крім того, слідчі встановили інші факти використання книжки, що визначили злочинною діяльністю. Так, 14 листопада 2020 року автор книжки публічно зачитав з неї уривки на «Національних зборах Загальнонаціональної Ради громадянського суспільства».

 

16 грудня 2020 року між начальником відділу нагляду за додержанням законів Службою безпеки України та Державною прикордонною службою України Кіровоградської обласної прокуратури і підозрюваним за участю захисника обвинуваченого уклали угоду про визнання винуватості відповідно до вимог статті 472 Кримінально-процесуального кодексу України. Обвинувачений повністю визнав свою винуватість в інкримінованому йому злочині.

 

Враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину та пом’якшувальні обставини, сторони дійшли згоди про призначення покарання у виді позбавлення волі на строк три роки без конфіскації майна звільнення від відбування покарання з випробуванням.

 

Відтак підсудного зобов’язали:

  • не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;
  • повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;
  • періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
  • оплатити у повному обсязі процесуальні витрати, а саме судово-лінгвістичні експертизи.

 

За назвою згадуваної у вироці суду книжки вдалось знайти лише одного автора − Андрія Нечая. На своєму ютуб-каналі він підтверджує вирок суду. Він також стверджує, що видав багато книжок, зокрема збірки віршів, де яких регулярно критикував владу, однак не закликав до насильницької зміни державної влади.

 

Нагадаємо, у 2019 році у народний депутат Віктор Медведчук подав до суду позов з вимогою заборонити продаж книжки «Справа Василя Стуса». Тоді Генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова заявила, що позов є спробою тиску на свободу слова і друку. У березні Київський апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу щодо заборони «Справи Василя Стуса», дозволивши таким чином її розповсюдження.

 

Також цього року за позовом політика Андрія Портнова Окружний адмінсуд Києва заборонив Київській міській державній адміністрації відзначати річниці днів народжень Юрія Липи, Уласа Самчука, Володимира Кубійовича та низки інших відомих діячів.

Оригінал статті на Suspilne: Суд у Кропивницькому виніс вирок письменнику за критику влади

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Новинка!!! Знижка!!! Подарунки!!!!!

Мої любі,у мене стартувала НОВИНКА!!!!

Мега гаряча!! Емоційна!! Буду дуже вдячна вам за вашу підтримку!!!!

Безневинна для Звіра

– Дівчина тепер моя! – Накриває мене своєю похмурою тінню.

– Прошу … не потрібно …, – намагаюся

У Львові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

16 липня у Львові біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні вшанували пам’ять семи учасників Революції Гідності, Героїв Небесної Сотні, мешканців Львівщини, які народилися у червні та липні. Про це повідомля

Блаженний лик

(мініатюра рукопису книги “Відлуння”)

Вже скоро… прочиняються двері минущого і зникає грань цьогосвітньої присутності. Поринаючи у води кришталевих озер, які сповнюють ключі-джерела дивини творення однієї душі

Анонс новинки – “Пограємо?”

Любі читачі,

хочу сказати, що завтра (точніше – вже сьогодні вночі) вийде моя нова книжечка – 

❤️ “Пограємо?” ❤️

Лишу вам трохи інформації, щоб ви змогли вже ознайомитися з нею:

 

 

Анотація:
Він

Новини та Новинка!

Всіх вітаю! Незабаром буде закінчення історії Марі та Дена! Так-так! Не Алекса, бо він показав своє справжнє обличчя! Іноді лиходії не такі, якими ми бачимо відразу!

“Все одно вона вже вважає мене лиходієм.

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"