«Суд» так званого «ЛНР» засудив правозахисника Максима Буткевича до 13 років колонії
Так званий «Верховний суд» терористичного угруповування «ЛНР» засудив українського правозахисника і журналіста Максима Буткевича до 13 років ув’язнення. Про це повідомили на сайті слідчого комітету росії.
Правозахисника звинуватили в замаху на вбивство та порушення методів ведення війни.
Слідчий комітет росії стверджує, що Буткевич визнав вину в тому, що 4 червня 2022 року у Сєвєродонецьку вистрілив із гранатомета у під’їзд житлового будинку. За твердженням російського силового органу, внаслідок обстрілу постраждали двоє людей: «Буткевич зайшов до однієї з квартир, побачив мирних громадян, які знаходилися в будинку навпроти, і “з метою їхнього вбивства” вистрілив по під’їзду».
Також окупанти засудили двох інших військовослужбовців ЗСУ Віктора Похозея та і Владислава Шеля до 8,5 та 18,5 років ув’язнення відповідно.
Максим Буткевич — правозахисник, журналіст, співзасновник та член ГО «Громадське радіо». З початком повномасштабної війни поставив на паузу свою діяльність із допомоги біженцям, журналістську, гуманітарну, просвітницьку і правозахисну активність. Близько 10 років присвятив правозахисній діяльності. Зокрема, входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при МВС.
До останнього часу був координатором проєкту «Без кордонів», спрямованого на допомогу шукачам притулку та українським переселенцям і протидії мові ворожнечі. А також був координатором впровадження системи моніторингу та швидкого реагування на порушення прав людини в Україні – REAct, Альянсу громадського здоров’я. Протягом багатьох років є одним з модераторів показів та подій міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Став до лав української армії у березні 2022 року.
У червні він потрапив у полон. Відео з ним опублікували російські пропагандисти. Вони написали, що військові, а серед них і Максим Буткевич, опинилися у полоні під Гірським, що на Луганщині. 24 червня російські загарбники окупували Гірську громаду Луганської області.
Нагадаємо, окупаційний міський суд Феодосії тимчасово захопленого Криму засудив журналістку Ірину Данилович до семи років позбавлення волі.
Чільне фото: Громадське радіо
Оригінал статті на Suspilne: «Суд» так званого «ЛНР» засудив правозахисника Максима Буткевича до 13 років колонії
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.