Суд Вінниці забрав у письменника Влада Сорда орден Богдана Хмельницького
Вінницький міський суд визнав українського видавця, письменника і ветерана АТО Влада Сорда винним у незаконному зберіганні ордену Богдана Хмельницького. Про це йдеться у рішенні суду.
Суддя забрав орден і наклав штраф у розмірі 1 275 гривень.
Як зазначаєтья у матеріалах слідства, Сорд, перебуваючи після обстрілів під Іловайськом у лікарні, отримав від чоловіка в однострої «дубок» орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Тоді в палаті разом з Сордом перебували ще 5-7 бійців.
У суді ветеран пояснив обставини отримання нагороди, але додатково зазначив, що орденська книжка з часом була втрачена, тому показати її в суді не може.
Суд у своєму рішенні посилається на протоколи про адміністративне порушення видані 29 березня 2021 року, рапорт заступника начальника відділу поліції №2 Вінницького РУП ГУНП від 26 березня, листи керівника Апарату ОП, заступника начальника відділу місцевої поліції від 26 березня, а також протокол добровільної видачі від 29 березня.
У протоколах йдеться, що Сорд «незаконно зберігав державну нагороду, а саме: орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, чим вчинив незаконні дії щодо державних нагород».
Суд вважає доказом публікацію у фейсбуці депутата, який посилався на відповідь з Банкової про те, що Сорд державними нагородами не нагороджувався.
«Зважаючи на вищевказані обставини справи з урахуванням особи порушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення аналогічних правопорушень, суд дійшов висновку про те, що до нього необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією відповідного ордена, оскільки застосування інших заходів судом визнано недостатнім», — йдеться у рішенні суду.
Постанова суду підлягає оскарженню через подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Як повідомлялося, 20 березня Влада Сорда затримали після акції на підтримку Сергія Стерненка під Офісом президента у Києві. Згодом видавцеві повідомили про підозру в «хуліганстві з використанням зброї».
Сорда підтримали понад 300 українських митців, які взяли участь у флешмобі «Митці своїх не кидають». Також на підтримку письменника 23 березня під стінами Печерського районного суду пройшов мітинг.
Печерський районний суд Києва 23 березня обрав Сорду запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Як відомо, Влад Сорд – автор двох поетичних збірок та збірки оповідань «Безодня», лавреат Міжнародної премії імені Олеся Гончара та фіналіст кількох престижних премій. Зокрема, книжка «Безодня» увійшла до довгого списку Книги року BBC у 2019 році.
До 2014 року Влад Сорд жив у Криму, потім був активістом Майдану. Понад чотири роки воював на Донбасі у складі добровольчих формувань «ДУК Правого сектору» та «ОУН», пізніше – на контракті у 93-й бригаді.
Після повернення з війни разом з дружиною письменницею Вікторією Гранецькою створив видавництво містичної літератури «Дім химер».
Оригінал статті на Suspilne: Суд Вінниці забрав у письменника Влада Сорда орден Богдана Хмельницького
Блог
На найбільшому букіністичному ринку Львова продають російські книжкиНа площі в районі вулиці Підвальної біля пам’ятника першодрукарю Івану Федорову продають на «блошиному ринку» книжки з російською пропагандою, які «оспівують російські спецслужби та імп
Видавчиня зі Сакартвело стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавцівКерівниця відділу міжнародних зв’язків в картвельському видавництві «Intelekti» Ґванца Джобава стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавців (IPA). Про це повідомляється на оф
95% учителів вважають, що успішність учнів погіршиласяЗгідно з результатами опитування компанії Rakuten Viber та студії онлайн-освіти EdEra, 95% учителів відзначили, що навчальні результати учнів погіршилися з лютого 2022 року.
Основні пр
У межах ХXXІ Lviv Book Forum відбулася публічна розмова із Салманом Рушді та обговорення його нової книжки «Ніж» за участі українського письменника Олександра Михеда. Ми записали 10 най
Сайти, реклама й освіта — на які мовні порушення скаржаться українці?Протягом 9 місяців 2024 року секретаріат уповноваженого із захисту державної мови отримав 1633 звернення щодо порушення Закону України «Про функціонування української мови як державної»
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.