Стус замість Пушкіна. Закінчилося голосування за нові бюсти на станції метро «Університет»
Додаток «Київ Цифровий» закінчив опитування щодо того, чиї погруддя мають з’явитися на станції київського метро «Університет» замість бюстів Алєксандра Пушкіна, Максіма Ґорького, Міхаіла Ломоносова і Дмітрія Менделєєва.
Учасники опитування проголосували за заміну бюстів:
- Дмітрія Менделєєва на Миколу Пирогова;
- Міхаіла Ломоносова на князя Володимира Великого;
- Максіма Ґорького на Михайла Грушевського;
- Алєксандра Пушкіна на Василя Стуса.
Бюсти Тараса Шевченка, Григорія Сковороди, Олександра Богомольця та Івана Франка залишили в публічному просторі без змін.
У Києві Цифровому зазначили, що пропозиції складали за результатами обговорення з представниками Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури, Національної академії мистецтв, КНУ Тараса Шевченка та Університету Михайла Драгоманова.
До переліку запропонованих постатей увійшли Олена Теліга, Леся Українка, Іван Миколайчук, Казимир Малевич, Михайло Драгоманов, Костянтин Ушинський, Василь Сухомлинський, Юрій Іллєнко та інші.
Як відомо, у листопаді 2022 року бюсти Алєксандра Пушкіна, Максіма Горького, Міхаіла Ломоносова та Дмітрія Менделєєва прибрали з публічного простору станції, закривши їх блоками.
Протягом 2022 року в Україні демонтували щонайменше 34 памʼятники Пушкіну.
Чільне фото: Діана Клочко
Оригінал статті на Suspilne: Стус замість Пушкіна. Закінчилося голосування за нові бюсти на станції метро «Університет»
Блог
У підручнику з української мови 2024 року надрукували мапу України без Криму — ОновленоУ підручнику з української мови для 7 класу авторства філологині Анастасії Онатій й історика Тараса Ткачука надрукували стокову піктограму у формі мапи України без тимчасово окупованого
На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА для агітаційних графітіУ селі Ощів Горохівської територіальної громади розкопали металеві таблички, які ймовірно належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА й використовувалися від 1943 року. Про це пов
Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війниУ Львові американський історик Тімоті Снайдер і український письменник й військовослужбовець Сергій Жадан відкрили нову культурно-дослідницьку інституцію «INDEX» — «Institute for Docume
У музеї LUM в Перу з’явився аудіогід українськоюУ музеї LUM у Перу, який присвячений громадянському конфлікту 1980–2000 років між повстанськими комуністичними рухами та урядом, з’явився аудіогід українською – перший в іспаномовній Америці.
Як передає
Гурт «Жадан і Собаки» випустить серію благодійного мерчу з малюнками загиблої від російського ракетного обстрілу харківської художниці Вероніки Кожушко в пам’ять про мисткиню і її творч
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.