Стус замість Пушкіна. Закінчилося голосування за нові бюсти на станції метро «Університет»

Стус замість Пушкіна. Закінчилося голосування за нові бюсти на станції метро «Університет»

Додаток «Київ Цифровий» закінчив опитування щодо того, чиї погруддя мають з’явитися на станції київського метро «Університет» замість бюстів Алєксандра Пушкіна, Максіма Ґорького, Міхаіла Ломоносова і Дмітрія Менделєєва.

Учасники опитування проголосували за заміну бюстів:

  • Дмітрія Менделєєва на Миколу Пирогова;
  • Міхаіла Ломоносова на князя Володимира Великого;
  • Максіма Ґорького на Михайла Грушевського;
  • Алєксандра Пушкіна на Василя Стуса.

 

 

Бюсти Тараса Шевченка, Григорія Сковороди, Олександра Богомольця та Івана Франка залишили в публічному просторі  без змін.

 

 

У Києві Цифровому зазначили, що пропозиції складали за результатами обговорення з представниками Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури, Національної академії мистецтв, КНУ Тараса Шевченка та Університету Михайла Драгоманова.

 

До переліку запропонованих постатей увійшли Олена Теліга, Леся Українка, Іван Миколайчук, Казимир Малевич, Михайло Драгоманов, Костянтин Ушинський, Василь Сухомлинський, Юрій Іллєнко та інші.

 

Як відомо, у листопаді 2022 року бюсти Алєксандра Пушкіна, Максіма Горького, Міхаіла Ломоносова та Дмітрія Менделєєва прибрали з публічного простору станції, закривши їх блоками.

 

Протягом 2022 року в Україні демонтували щонайменше 34 памʼятники Пушкіну.

 

Чільне фото: Діана Клочко

Оригінал статті на Suspilne: Стус замість Пушкіна. Закінчилося голосування за нові бюсти на станції метро «Університет»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"