Стус замість Пушкіна. Закінчилося голосування за нові бюсти на станції метро «Університет»

Додаток «Київ Цифровий» закінчив опитування щодо того, чиї погруддя мають з’явитися на станції київського метро «Університет» замість бюстів Алєксандра Пушкіна, Максіма Ґорького, Міхаіла Ломоносова і Дмітрія Менделєєва.
Учасники опитування проголосували за заміну бюстів:
- Дмітрія Менделєєва на Миколу Пирогова;
- Міхаіла Ломоносова на князя Володимира Великого;
- Максіма Ґорького на Михайла Грушевського;
- Алєксандра Пушкіна на Василя Стуса.
Бюсти Тараса Шевченка, Григорія Сковороди, Олександра Богомольця та Івана Франка залишили в публічному просторі без змін.
У Києві Цифровому зазначили, що пропозиції складали за результатами обговорення з представниками Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури, Національної академії мистецтв, КНУ Тараса Шевченка та Університету Михайла Драгоманова.
До переліку запропонованих постатей увійшли Олена Теліга, Леся Українка, Іван Миколайчук, Казимир Малевич, Михайло Драгоманов, Костянтин Ушинський, Василь Сухомлинський, Юрій Іллєнко та інші.
Як відомо, у листопаді 2022 року бюсти Алєксандра Пушкіна, Максіма Горького, Міхаіла Ломоносова та Дмітрія Менделєєва прибрали з публічного простору станції, закривши їх блоками.
Протягом 2022 року в Україні демонтували щонайменше 34 памʼятники Пушкіну.
Чільне фото: Діана Клочко
Оригінал статті на Suspilne: Стус замість Пушкіна. Закінчилося голосування за нові бюсти на станції метро «Університет»
Блог
Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтахЗа 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови
Книжковий Арсенал-2023 оголосив програмуОголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф
Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «
Андрій Содомора. ДружбаХай знає тиран собі на біду,
Що друга я зроду не підведу,
Нехай довершить свою пімсту,
Та ціну складе побратимству.
Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі
Пішов з життя ілюстратор Олександр МіхнушевНа 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.