Стоп помилкам!

Стоп помилкам!

Стоп помилкам!

 Вітаю всіх небайдужих авторів. Останнім часом часто помічаю надзвичайно велику кількість творів з помилками, особливо таке дивує в текстах комерційних письменників. Чомусь вони шукають виправдання собі, часто ігнорують критику, пояснюють, що не є філологами, але це ні для кого не виправдання. Принципово не читаю літературу, де в кожному реченні щось не так. Про одиничні випадки мова не йде, бо я й сама можу щось пропустити.

Попрохати своїх друзів і знайомих прочитати якийсь з творів або уривків. 

 Я звернулася до друзів, щоб вони виразили не просто загальну думку, а вказали, що в тексті варто змінити, де занадто розтягнено чи стиснено, що могло б зробити твір цікавішим.

Брати участь у конкурсах, де хоча б в перших турах роботи оцінюють самі ж учасники, залишаючи свій відгук.

Завдяки такому конкурсу мені вдалося отримати свою першу критику. Вона була справедливою, бо незнайомці не милують. Тоді я отримала доброго ляпаса, який став цінним досвідом. Мені вказали на деякі речі, яких раніше не помічала. 

Користуватися онлайн помічниками з правопису. 

Існують дивовижні помічники, куди в спеціальне поле вводите текст, а вони підкреслюють орфографічні помилки (іноді пояснюють причину підкреслення). Це надзвичайна знахідка для авторів!

При кожній потребі шукати правило, якщо є найменші сумніви щодо написання якогось слова.

Так, це забирає час, але воно того варте.  

Орієнтуватися на власні потреби з правопису, залишаючи деякі сайти завжди закріпленими.

В розмовах часто використовую русизми, але у творах не хочу собі такого дозволяти, тому завжди маю відкриту вкладку з перекладачем. Також користуюся словником синонімів, щоб не використовувати ті самі слова багато разів. 

Сподіваюся, що мої методи стануть вам корисними. Можливо, хтось має достатньо досвіду, щоб доповнити цей список? 

Оригінал статті на Букнет: Стоп помилкам!

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліття

У Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі

В Івано-Франківську відбудеться презентація книжок про Роксолану

Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь

У столиці перейменують ще одну бібліотеку

У Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход

Індія, Словаччина, Австрія, США: нові переклади за кордоном

Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в

Білоруським видавцям дозволили публікувати «Гаррі Поттера»

Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"