Стоп помилкам!

Стоп помилкам!
Вітаю всіх небайдужих авторів. Останнім часом часто помічаю надзвичайно велику кількість творів з помилками, особливо таке дивує в текстах комерційних письменників. Чомусь вони шукають виправдання собі, часто ігнорують критику, пояснюють, що не є філологами, але це ні для кого не виправдання. Принципово не читаю літературу, де в кожному реченні щось не так. Про одиничні випадки мова не йде, бо я й сама можу щось пропустити.
Попрохати своїх друзів і знайомих прочитати якийсь з творів або уривків.
Я звернулася до друзів, щоб вони виразили не просто загальну думку, а вказали, що в тексті варто змінити, де занадто розтягнено чи стиснено, що могло б зробити твір цікавішим.
Брати участь у конкурсах, де хоча б в перших турах роботи оцінюють самі ж учасники, залишаючи свій відгук.
Завдяки такому конкурсу мені вдалося отримати свою першу критику. Вона була справедливою, бо незнайомці не милують. Тоді я отримала доброго ляпаса, який став цінним досвідом. Мені вказали на деякі речі, яких раніше не помічала.
Користуватися онлайн помічниками з правопису.
Існують дивовижні помічники, куди в спеціальне поле вводите текст, а вони підкреслюють орфографічні помилки (іноді пояснюють причину підкреслення). Це надзвичайна знахідка для авторів!
При кожній потребі шукати правило, якщо є найменші сумніви щодо написання якогось слова.
Так, це забирає час, але воно того варте.
Орієнтуватися на власні потреби з правопису, залишаючи деякі сайти завжди закріпленими.
В розмовах часто використовую русизми, але у творах не хочу собі такого дозволяти, тому завжди маю відкриту вкладку з перекладачем. Також користуюся словником синонімів, щоб не використовувати ті самі слова багато разів.
Сподіваюся, що мої методи стануть вам корисними. Можливо, хтось має достатньо досвіду, щоб доповнити цей список?
Оригінал статті на Букнет: Стоп помилкам!
Блог
Юрій Андрухович — у короткому списку премії Нойштадта-2026Український поет, прозаїк, перекладач, есеїст Юрій Андрухович увійшов до короткого списку американської премії Нойштадта 2026 року. Про це повідомляється на сайті організаторів премії —
У кінотеатрах США зʼявився фільм за мотивами повісті Стівена КінгаУ США вийшов у прокат фільм «Життя Чака» за мотивами однойменної повісті американського письменника Стівена Кінга. Про це письменник повідомив на своїй сторінці у мережі Х.
«Це фінальни
Порушники мовного законодавства з початку 2025 року сплатили майже 200 тисяч гривень штрафів. Про це мовний омбудсмен Тарас Кремінь повідомив в інтервʼю LB.ua.
За словами посадовця, цьо
З 29 травня по 1 червня у столиці Словаччини відбувся міжнародний літературний фестиваль BRaK (Bratislavský knižný festival). Про це повідомили у соцмережах Українського інституту.
У п
Володимир Базилевський. «Крик з божевільні»“Українська літературна газета”, ч. 5 (373), травень 2025
З НОВОЇ КНИГИ
ДО ОКЕАНУ
Планети гучний оргАн,
коморо землі, океан,
кити твої самогубці,
альбатроси по горло в мазуті,
дельфіни підранки.
Па
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.