Створили освітню платформу Graphic Design Lab для українських дизайнерів й ілюстраторів
В Україні стартувала онлайн освітня платформа Graphic Design Lab. Про це Читомо повідомили її засновники.
Graphic Design Lab — проєкт, створений для підтримки та розвитку українських дизайнерів та ілюстраторів на початку кар’єри. Він складається з серії відеоінтерв’ю від професійних митців з України, Польщі, Франції, Нідерландів, США та містить відповіді на питання, що турбують художників-початківців. Лектори на власному досвіді розповідають про етапи проєктування, стиль, портфоліо, співпрацю з агенціями, роботу за кордоном, авторське право.
Окремо на платформі увагу приділяють історії української ілюстрації. Головний фокус вебресурсу — поєднання традиційних художніх методів з новітніми технологіями, зокрема 2D, 3D анімація та штучний інтелект.
Як зазначають засновники проєкту, мета Graphic Design Lab — допомогти поширювати знання та досвід, що допоможе українській ілюстрації та дизайну якісно розвиватись. Вебресурс розрахований як для студентів, що хочуть розширювати свої знання про сучасні медіа, так і для молодих професіоналів, які хочуть створювати актуальні українські проєкти.
В ексклюзивному коментарі Читомо засновники Graphic Design Lab розповіли, що в майбутньому ресурс доповнюватимуть новим контентом та наповнюватимуть ним український сегмент освітніх онлайн платформ. «Надалі хочемо розповідати про досвід великих фестивалів та організацій, що займаються популяризацією дизайну персонажів, ілюстрації, анімації — це той напрям, який важливо розвивати зараз в Україні», — зазначили вони.
Серед лекторів:
- Ines Alpha (Франція);
- Анна Сарвіра (Україна);
- Романа Романишин та Андрій Лесів (Україна);
- Gosia Herba (Польща);
- Dawid Gaweł (Польща);
- Zosia Dzierżawska (Польща);
- студія Yonk (Нідерланди);
- Олег Грищенко (Україна);
- Przemek Adamski (Польща);
- Hedof (Нідерланди) та інші.
Доступ до лекцій безплатний за умови реєстрації на сайті. Мови ресурсу: українська, польська, англійська.
«Можливість зробити ресурс безкоштовним з’явилась завдяки гарнту від House of Europe. Для нас важливо, щоб під час повномасштабної війни українські молоді автори, які прагнуть до розвитку, мали вільний доступ до ресурсу, адже розуміємо, що зараз у всіх різні можливості. Ми хочемо, аби освітня платформа була натхненням для нових проєктів, що допоможуть Україні у розвитку культури», — розповіли організатори.
Ініціатори та автори проєкту — Pictoric та Polish Graphic Desig. Graphic Design Lab підтримує Європейський Союз за програмою House of Europe.
Нагадаємо, тривають онлайн-тренінги для дизайнерів від Graphic Design Lab.
Оригінал статті на Suspilne: Створили освітню платформу Graphic Design Lab для українських дизайнерів й ілюстраторів
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.