Створили мапу найпопулярніших дитячих книжок різних країн світу. Хто представляє Україну

Створили мапу найпопулярніших дитячих книжок різних країн світу. Хто представляє Україну

Оглядачі британського онлайн-магазину створили мапу найпопулярніших книжок різних країн світу, до якої потрапила і Україна. Для цього експерти проаналізували інформацію з двох сайтів Вікіпедія та Goodreads.

Як повідомляє “Читомо”, вони брали до уваги рейтинг, кількість оцінок та кількість рецензій на сайті станом на квітень цього року. Для кожної країни визначили найпопулярнішу з двадцятки книжок з найвищими оцінками користувачів. До списку увійшли книжки зі 196 країн світу.

Найпопулярнішою книжкою Великої Британії став “Гаррі Поттер і смертельні реліквії”, тоді як нашу країну в цьому списку представив Всеволод Нестайко.

“Тоді як щодо дитячої класики 1966 року з України? “Таємний агент Порча та козак Морозенко. Таємниці лісею “Кондор” (частина “Дивовижних пригод у в лісовій школі”) − це веселі історії про зайчика, їжачка та їхніх однокласників. Автор Всеволод Нестайко має загальнонаціональне визнання в Україні і навіть власний дудл!” − підкреслили оглядачі.

Створили мапу найпопулярніших дитячих книжок різних країн світу. Хто представляє Україну

Мотивом створення добірки стало усвідомлення, наскільки малий відсоток світової дитячої літератури перекладають англійською.

“Всупереч різноманіттю можливостей та ідей лише 2-4 відсотки художніх книжок, виданих англійською мовою, є перекладами. Як ви можете дізнатися про інші культури, якщо ваша власна культура переважно досліджує сама себе?”, − вважає блогер, кінорежисер, оглядач TheToyZone й упорядник списку Джон Коул.

Що відомо

  • Список склав онлайн-магазин іграшок TheToyZone, який створили минулого року у Великій Британії.
  • Книжкова мережа Goodreads заснована 2006 року. Щомісяця її відвідують до 20 млн користувачів. Доступ до сайту можливий також з профілів на Twitter, Pinterest, Facebook. Кожен користувач може не лише вільно зареєструватися сам, а й зареєструвати улюблені книжки, які потраплять у його бібліотечний каталог і перелік рекомендованої літератури для друзів. Щороку мережа складає свій список найпопулярніших видань.
  • Всеволод Нестайко − класик української дитячої літератури. За 50 років творчої діяльності написав близько сорока книжок оповідань, казок, повістей і п’єс. 2004 року разом із поетом та редактором Іваном Малковичем опрацював та опублікував нову авторську редакцію книги “Тореадори з Васюківки”, з якого прибрали ідеологічні нашарування минулої доби.

Оригінал статті на Читомо: Створили мапу найпопулярніших дитячих книжок різних країн світу. Хто представляє Україну

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"