Створили мапу зі 160 українськими і кримськотатарськими студіями по всьому світу

Український інститут створив інтерактивну мапу зі 160 осередків українських та кримськотатарських студій у 31 країні світу. Мапа опублікована на сайті установи.
Українські та кримськотатарські студії розташовані на чотирьох континентах (крім Африки й Антарктиди). 43 студії засновані до проголошення незалежності України.
У мапі можна дізнатися організаційну форму існування студій — вищих навчальних закладів чи незалежних дослідницьких осередків — як вони функціонують та якими пріоритетами й тематиками керуються у своїй роботі.
На сьогодні найбільша кількість студій у Польщі (22), США (18), Німеччині (17), Китаї (13). Крім того, 12 студії розташовані у росії.
Метою проєкту є дослідження стану, потреб та перспектив розвитку українських та кримськотатарських студій по всьому світу та сприяння налагодженню партнерств між українознавчими освітніми та дослідницькими інституціями.
Український інститут продовжує наповнювати та оновлює базу студій. Якщо у вас є зауваження або уточнення щодо опису вашої студії, або ж ви б хотіли додати свій осередок, напишіть на електронну адресу: info@ui.org.ua
Проєкт також передбачає підготовку аналітичного звіту, який розгляне ключові особливості розвитку українських студій на сучасному етапі, найважливіші перепони, з якими стикаються українські студії у своєму розвитку та можливості й виклики, що постали перед ними після повномасштабної агресії рф у лютому 2022 року.
Переглянути мапу можна за посиланням.
Нагадаємо, що створили інтерактивну карту з місцем проживання письменників у Києві. Також в Україні запустили ініціативу зі створення інтерактивної карти вулиць, які нещодавно перейменували через російські назви.
Оригінал статті на Suspilne: Створили мапу зі 160 українськими і кримськотатарськими студіями по всьому світу
Блог
Федеральний суд: Адміністрація Трампа має відновити роботу «Голосу Америки»Федеральний суд у Вашингтоні зобов’язав адміністрацію президента США Дональда Трампа відновити роботу «Голосу Америки» та інших мовників, які перебувають під опікою Агентства США з глоб
Які умови праці в польських письменників та перекладачівМедіанний дохід письменників у Польщі — 2500 злотих на місяць, більшість авторів не мають доступу до базових соціальних гарантій, а перекладачів рідко запрошують на публічні події. Про
Оголосили лавреата премії Drahomán Prize 2024Лавреатом премії Drahomán Prize 2024 року став перекладач Ееро Балк. Про це повідомила кореспондентка Читомо із церемонії вручення премії.
Ееро Балк — перекладач з української мови на
Запрацював електронний реєстр видавців і книгарівЗ 22 квітня в Україні офіційно запрацював Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. Про це повідомили на сайті Міністерства культури і стратегіч
Польська письменниця передала своє роялті на допомогу силам оборони УкраїниПольська письменниця-фанастка Анна Бжезінська переказала авансове роялті за українське видання роману «Води глибокі, мов небо» на підтримку 13-ї бригади Національної гвардії України «Ха
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.