Створили мапу зі 160 українськими і кримськотатарськими студіями по всьому світу

Створили мапу зі 160 українськими і кримськотатарськими студіями по всьому світу

Український інститут створив інтерактивну мапу зі 160 осередків українських та кримськотатарських студій у 31 країні світу. Мапа опублікована на сайті установи. 

Українські та кримськотатарські студії розташовані на чотирьох континентах (крім Африки й Антарктиди). 43 студії засновані до проголошення незалежності України.

 

У мапі можна дізнатися організаційну форму існування студій — вищих навчальних закладів чи незалежних дослідницьких осередків — як вони функціонують та якими пріоритетами й тематиками керуються у своїй роботі.

 

На сьогодні найбільша кількість студій у Польщі (22), США (18), Німеччині (17), Китаї (13). Крім того, 12 студії розташовані у росії. 

 

Метою проєкту є дослідження стану, потреб та перспектив розвитку українських та кримськотатарських студій по всьому світу та сприяння налагодженню партнерств між українознавчими освітніми та дослідницькими інституціями.  

 

Український інститут продовжує наповнювати та оновлює базу студій. Якщо у вас є зауваження або уточнення щодо опису вашої студії, або ж ви б хотіли додати свій осередок, напишіть на електронну адресу: info@ui.org.ua

 

Проєкт також передбачає підготовку аналітичного звіту, який розгляне ключові особливості розвитку українських студій на сучасному етапі, найважливіші перепони, з якими стикаються українські студії у своєму розвитку та можливості й виклики, що постали перед ними після повномасштабної агресії рф у лютому 2022 року. 

 

Переглянути мапу можна за посиланням. 

 

Нагадаємо, що створили інтерактивну карту з місцем проживання письменників у Києві. Також в Україні запустили ініціативу зі створення інтерактивної карти вулиць, які нещодавно перейменували через російські назви.

Оригінал статті на Suspilne: Створили мапу зі 160 українськими і кримськотатарськими студіями по всьому світу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Український інститут книги проведе «Тиждень поезії»

Український інститут книги з 16 до 24 березня проведе всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії».

Про це повідомила пресслужба Міністерства культури

Актуальні збори, до яких закликають долучитися українські діячі культури

Українська літературна спільнота продовжує активно збирати кошти на потреби Збройних сил України. Розповідаємо про актуальні збори:

видавчиня, літературна редакторка, волонтерка Ірина

З’явилася колекція текстилю за квітковими мотивами поезії Лесі Українки

Український бренд Ptashatam підготував лляну колекцію текстилю під назвою «Contra spem spero!» до дня народження Лесі Українки. Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Ptashatam.   
Б

Виклали 6 безплатних шрифтів, присвячених київському метро

Українські графічні й шрифтові дизайнери виготовили пак безплатних для українців шрифтів Kyiv Metro Fonts. Про це повідомляється на сайті Kyiv Type Foundry.
Пак шрифтів, кожен з яких на

На підтримку переселенців випустили листівки з орнаментами Харківщини

Благодійний фонд «Культура дії» створив листівки з традиційними орнаментами Харківщини, які можна придбати у київських книгарнях і підтримати переселенців. Про це повідомляється на інст

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"