Створили мапу зі 160 українськими і кримськотатарськими студіями по всьому світу

Створили мапу зі 160 українськими і кримськотатарськими студіями по всьому світу

Український інститут створив інтерактивну мапу зі 160 осередків українських та кримськотатарських студій у 31 країні світу. Мапа опублікована на сайті установи. 

Українські та кримськотатарські студії розташовані на чотирьох континентах (крім Африки й Антарктиди). 43 студії засновані до проголошення незалежності України.

 

У мапі можна дізнатися організаційну форму існування студій — вищих навчальних закладів чи незалежних дослідницьких осередків — як вони функціонують та якими пріоритетами й тематиками керуються у своїй роботі.

 

На сьогодні найбільша кількість студій у Польщі (22), США (18), Німеччині (17), Китаї (13). Крім того, 12 студії розташовані у росії. 

 

Метою проєкту є дослідження стану, потреб та перспектив розвитку українських та кримськотатарських студій по всьому світу та сприяння налагодженню партнерств між українознавчими освітніми та дослідницькими інституціями.  

 

Український інститут продовжує наповнювати та оновлює базу студій. Якщо у вас є зауваження або уточнення щодо опису вашої студії, або ж ви б хотіли додати свій осередок, напишіть на електронну адресу: info@ui.org.ua

 

Проєкт також передбачає підготовку аналітичного звіту, який розгляне ключові особливості розвитку українських студій на сучасному етапі, найважливіші перепони, з якими стикаються українські студії у своєму розвитку та можливості й виклики, що постали перед ними після повномасштабної агресії рф у лютому 2022 року. 

 

Переглянути мапу можна за посиланням. 

 

Нагадаємо, що створили інтерактивну карту з місцем проживання письменників у Києві. Також в Україні запустили ініціативу зі створення інтерактивної карти вулиць, які нещодавно перейменували через російські назви.

Оригінал статті на Suspilne: Створили мапу зі 160 українськими і кримськотатарськими студіями по всьому світу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"