Створили застосунок, що розповідає історію русифікації України
Громадське об’єднання «Валентність. Переосмислення» представило мобільний застосунок «Лінгвоцид» – меморіал русифікації України.
Додаток покликаний показати масштаб культурної колонізаційної політики, яку здійснювала росія на території нашої країни, щоб свідомо і послідовно позбутись її.
Проєкт «Лінгвоцид» складається із серії графічних табличок, розміщених у центрі Києва, і мобільного застосунку, який пов’язує їх між собою. Таблички розташовані поблизу місць щоденного життя й ілюструють утиски української мови, пов’язані з ними — заборони українських шкіл, книжок, богослужінь тощо. Ознайомитись з маршрутом можна у нашому репортажі.
У застосунку, доступному для AppStore та Google Play, можна колекціонувати локації, читати описи кожної із заборон, а також знаходити екскурсійні маршрути та аудіосупровід до них. На переконання авторів проєкту, Це допоможе поглянути на русифікацію як свідому послідовну політику впродовж століть. І так само свідомо і послідовно позбутись її.
Проєкт створений за підтримки Goethe-Institut в Україні та журналу «Куншт» в межах акселератора протидії дезінформації «Mediengeist».
Нагадаємо, українська гра в слова «літералі» тепер доступна на Android
Оригінал статті на Suspilne: Створили застосунок, що розповідає історію русифікації України
Блог
«Книжкова країна» оголосила про рекордну кількість відвідувачів за весь час26-29 вересня на ВДНГ вдруге відбувся фестиваль «Книжкова країна», його відвідали понад 73 тисячі людей. Про це Читомо повідомили представники фестивалю.
Середній вік відвідувачів стано
Український ПЕН оголосив 10 проєктів-переможців стипендійної програми для українських нонфікшн-авторів. Про це повідомляється на сайті організації.
Журі відібрало переможців серед 101 з
Книгарня Filosofi, яку відкрили в Ірпені за грантові кошти, оголосила про закриття. Про це вона повідомила на своїй інстаграм-сторінці.
Книжкова крамниця, яка відкрилася у лютому 2023 р
У Шевченківському національному заповіднику 26 вересня 2024 року відбулися Десяті Міжнародні Шевченківські читання «Наукові здобутки у вивченні біографії Тараса Шевченка», присвячені 210-й річниці з дня
УБА закликає державу реалізувати затверджену Стратегію розвитку бібліотекБібліотекарі закликають підписати заяву «Бачення майбутнього українських бібліотек для післявоєнного відновлення, розвитку людського капіталу та економічно сильної і демократичної Украї
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.