Створили застосунок «Аркуші» з українською поезією

Створили застосунок «Аркуші» з українською поезією

В Україні з’явився застосунок «Аркуші» — віртуальна бібліотека з віршами відомих та маловідомих українських поетів.

У додатку є різні за стилем вірші різних епох — від розстріляного відродження до любовної лірики, від Нью-Йоркської групи поетів до київської урбаністики. Наразі додаток містить 79 колекцій віршів, відсортованих за алфавітом.

 

«Аркуші» налічує понад 4000 віршів. Серед авторів Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Василь Стус, Ліна Костенко, Григорій Сковорода, Павло Тичина, Микола Хвильовий, Василь Симоненко, Михайль Семенко, Іван Багряний тощо.

 

Користувачі можуть заходити на сторінки поетів, переглядати їхню біографію та фото і читати обрані вірші. У застосунку також є генератор випадкових поезій.

 

Над дизайном працював Ілля Стріхар з агентства Overspace, а розробкою займався Бен Готтліб.

 

 

Завантажити додаток можна за посиланням. Наразі він доступний лише для iOS. З пропозиціями допомогти у створенні версії для Android можна писати на arkushi.ua@gmail.com.

 

Нагадаємо, раніше створили безкоштовну мобільну гру-головоломку на знання української поезії під назвою «Лагода». Її автор також створив ігри «Кобза», «Літералі» та «Гра Слів» для вивчення української.

 

Джерело: AIN.ua

Зображення: додаток «Аркуші»

Оригінал статті на Suspilne: Створили застосунок «Аркуші» з українською поезією

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"