Стартує програма, у межах якої українські письменники і журналісти стануть амбасадорами політв’язнів

Український ПЕН разом із правозахисною організацією Zmina запускають програму #SolidarityWords на підтримку українських політв’язнів. Про це повідомила пресслужба Українського ПЕНу.
Учасники програми мають на меті привернути увагу української та світової громадськості до проблеми українських заручників Кремля, які перебувають під арештом за сфабрикованими судовими справами у Російській Федерації або у тимчасово окупованому Криму.
У кампанії візьмуть участь 13 відомих українських письменників та журналістів: Вікторія Амеліна, Мирослава Барчук, Ольга Герасим’юк, Лариса Денисенко, Ірена Карпа, Андрій Курков, Юрій Макаров, Мирослав Маринович, Віталій Портников, Ірина Славінська, Остап Сливинський, Мар’яна Савка та Ірина Цілик.
Вони стануть амбасадорами 13 українських політв’язнів: Османа Аріфмеметова, Марлена (Сулеймана) Асанова, Асана Ахтемова, Ремзі Бекірова, Олексія Бессарабова, Владислава Єсипенка, Тимура Ібрагімова, Сервера Мустафаєва, Сейрана Салієва, Амета Сулейманова, Руслана Сулейманова та Рустема Шейхалієва, Нарімана Джеляла.
Письменники будуть розповідати про ситуацію з політв’язнями в інтерв’ю, своїх творах та на публічних заходах в Україні та закордоном.
В ексклюзивному коментарі Читомо учасниця проєкту, кінорежисерка та письменниця Ірина Цілик пояснила, у чому полягає цінність програми.
«Дуже часто ми бачимо інформацію суху, загальну, іноді йдеться лише про кількість ув’язнених та засуджених. Однак особисті історії, що стоять за цим, − це те, що важливо. Несправедливі обставини забрали в цих людей нормальне життя, можливість бути разом з сім’ями, і мене це дуже чіпляє. В лавині різної інформації ми не маємо права забувати про кожного з них», − переконана вона.
Письменниця повідомила, що працює над історією Сейрана Салієва і зараз підтримує зв’язок з його дружиною:
«Кожен з нас може бути корисним. Я можу висвітлювати історії як мовою кіно, так і літературою і навіть блогом у Фейсбуці. Все має певну силу, що дозволяє нам пам’ятати про долі, не лише про цифри».
«Програма солідарності покликана привернути увагу до справ українських заручників Кремля та сприяти міжнародному тиску на Росію для їхнього звільнення. Її підтримує міжнародна програма менторства для політв’язнів Міністерства закордонних справ, кампанії Prisoners Voice Центру громадянських свобод та міжнародної програми «Аталик» Кримськотатарського ресурсного центру», – додали організатори програми.
Наразі 127 українських громадян перебувають у в’язницях чи під домашнім арештом у Росії та тимчасово окупованому Криму з політичних мотивів, з них – 89 кримські татари. Також щонайменше 300 українців є полоненими в ОРДЛО.
Український ПЕН – громадське об’єднання письменників та журналістів, яке займається культурною, політичною та правозахисною діяльністю. Організація прагне привернути увагу міжнародної спільноти до проблем в Україні, публікуючи заяви та проводячи Конгреси.
Додамо, нещодавно Український ПЕН провів вуличну акцію задля підтримки українських політв’язнів.
Також цього року Читомо та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED) реалізували медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople). Він присвячений сучасним українським письменникам та журналістам-політв’язням, що перебували чи продовжують перебувати у в’язницях Криму, ОРДЛО та РФ, а також політичним в’язням Білорусі, Туреччини, Мексики, Еритреї, Венесуели, Індії, Зімбабве та Філіппін.
Оригінал статті на Suspilne: Стартує програма, у межах якої українські письменники і журналісти стануть амбасадорами політв’язнів
Блог
Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтахЗа 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови
Книжковий Арсенал-2023 оголосив програмуОголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф
Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «
Андрій Содомора. ДружбаХай знає тиран собі на біду,
Що друга я зроду не підведу,
Нехай довершить свою пімсту,
Та ціну складе побратимству.
Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі
Пішов з життя ілюстратор Олександр МіхнушевНа 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.