Стартує програма, у межах якої українські письменники і журналісти стануть амбасадорами політв’язнів

Стартує програма, у межах якої українські письменники і журналісти стануть амбасадорами політв’язнів

Український ПЕН разом із правозахисною організацією Zmina запускають програму #SolidarityWords на підтримку українських політв’язнів. Про це повідомила пресслужба Українського ПЕНу.

Учасники програми мають на меті привернути увагу української та світової громадськості до проблеми українських заручників Кремля, які перебувають під арештом за сфабрикованими судовими справами у Російській Федерації або у тимчасово окупованому Криму.

 

У кампанії візьмуть участь 13 відомих українських письменників та журналістів: Вікторія Амеліна, Мирослава Барчук, Ольга Герасим’юк, Лариса Денисенко, Ірена Карпа, Андрій Курков, Юрій Макаров, Мирослав Маринович, Віталій Портников, Ірина Славінська, Остап Сливинський, Мар’яна Савка та Ірина Цілик.

 

Вони стануть амбасадорами 13 українських політв’язнів: Османа Аріфмеметова, Марлена (Сулеймана) Асанова, Асана Ахтемова, Ремзі Бекірова, Олексія Бессарабова, Владислава Єсипенка, Тимура Ібрагімова, Сервера Мустафаєва, Сейрана Салієва, Амета Сулейманова, Руслана Сулейманова та Рустема Шейхалієва, Нарімана Джеляла.

 

Письменники будуть розповідати про ситуацію з політв’язнями в інтерв’ю, своїх творах та на публічних заходах в Україні та закордоном.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо учасниця проєкту, кінорежисерка та письменниця Ірина Цілик пояснила, у чому полягає цінність програми.

 

«Дуже часто ми бачимо інформацію суху, загальну, іноді йдеться лише про кількість ув’язнених та засуджених. Однак особисті історії, що стоять за цим, − це те, що важливо. Несправедливі обставини забрали в цих людей нормальне життя, можливість бути разом з сім’ями, і мене це дуже чіпляє. В лавині різної інформації ми не маємо права забувати про кожного з них», − переконана вона.

 

Письменниця повідомила, що працює над історією Сейрана Салієва і зараз підтримує зв’язок з його дружиною:

 

«Кожен з нас може бути корисним. Я можу висвітлювати історії як мовою кіно, так і літературою і навіть блогом у Фейсбуці. Все має певну силу, що дозволяє нам пам’ятати про долі, не лише про цифри».

 

«Програма солідарності покликана привернути увагу до справ українських заручників Кремля та сприяти міжнародному тиску на Росію для їхнього звільнення. Її підтримує міжнародна програма менторства для політв’язнів Міністерства закордонних справ, кампанії Prisoners Voice Центру громадянських свобод та міжнародної програми «Аталик» Кримськотатарського ресурсного центру», – додали організатори програми.

 

Наразі 127 українських громадян перебувають у в’язницях чи під домашнім арештом у Росії та тимчасово окупованому Криму з політичних мотивів, з них – 89 кримські татари. Також щонайменше 300 українців є полоненими в ОРДЛО.

 

Український ПЕН – громадське об’єднання письменників та журналістів, яке займається культурною, політичною та правозахисною діяльністю. Організація прагне привернути увагу міжнародної спільноти до проблем в Україні, публікуючи заяви та проводячи Конгреси.

 

Додамо, нещодавно Український ПЕН провів вуличну акцію задля підтримки українських політв’язнів.

 

Також цього року Читомо та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED) реалізували медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople). Він присвячений сучасним українським письменникам та журналістам-політв’язням, що перебували чи продовжують перебувати у в’язницях Криму, ОРДЛО та РФ, а також політичним в’язням Білорусі, Туреччини, Мексики, Еритреї, Венесуели, Індії, Зімбабве та Філіппін.

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Стартує програма, у межах якої українські письменники і журналісти стануть амбасадорами політв’язнів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Давайте оглянемо дану інформацію)

Дорогі читачі, на мою історію 18+ сьогодні діє знижка!!!

 Вітаю, ти втрапила

– Це теж входить в умови цього контракту? – Вимовляю тремтячим голосом.
Його гарячі пальці торкаються до мого плеча, ковзають вище змушуючи

Знижки 35%!!!! Його батько мною одержимий!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка 35% на мою гарячу історію 18+!!! 

Його батько мною одержимий

– Збиралася позбутися від моєї дитини? – Він наступає, заганяє в кут.
– Я? Ні …, – з жахом качаю головою, – ні. Тобто, з чого ти взяв,

Оновлення та знижка!

АНОТАЦІЯ:

Я могла б стати хорошим юристом, і мала це зробити, бо була найкращою студенткою на потоці, але той хто привив мені любов до цієї професії, сам же і знищив її. Мій колишній престижний юрист, керівник відомої у

Знижка на фіктивні стосунки!

Вітаю зі святом, мої любі! Сподіваюся, ви всі у відносній безпеці і знайдете час, щоб відсвяткувати День Конституції України. З цього приводу я підготувала вам подарунок – знижку 25 % на книгу “Будь моєю дівчиною”!

***

Хочу

Назвали кількість бібліотек, які знищили російські загарбники

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну щонайменше 122 бібліотеки було пошкоджено або повністю знищено.

У 21 бібліотеці – не зберігся жоден документ. Про це повідомили на засіданні Ради

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"