Стало відомо, скільки видавництв і поліграфій офіційно зареєстровані в Україні

Стало відомо, скільки видавництв і поліграфій офіційно зареєстровані в Україні

В Україні зареєстровано майже 8000 суб’єктів видавничої справи. Про це йдеться у відповіді Державного комітету телебачення і радіомовлення України на інформаційний запит Читомо.

Станом на 1 листопада до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції внесли 7895 суб’єктів видавничої справи. З них 5954 – юридичні особи, 1941 – фізичні особи.

 

Найбільше зареєстрованих суб’єктів у Києві – 3114, Харківській області – 938, Дніпропетровській – 414, Львівській – 393, Донецькій – 389.

 

У більшості областей менш ніж триста суб’єктів:  Київська – 273, Одеська – 232, Запорізька – 168, Вінницька – 148, Автономна Республіка Крим – 136, Черкаська – 138, Полтавська – 132, Волинська – 116, Тернопільська – 115, Сумська – 111, Хмельницька – 111, Луганська – 109, Чернігівська – 104, Херсонська – 101.

 

Менше сотні суб’єктів у таких областях: Житомирська – 96, Кіровоградська – 95, Миколаївська – 94, Івано-Франківська – 93, Рівненська – 85, Закарпатська – 82, Чернівецька область – 68;  Севастополь – 39.

 

2150 суб’єктів видавничої справи займається лише видавничою діяльністю, 681 – виготовленням видавничої продукції; 444 – розповсюдженням видавничої продукції.

 

Решта суб’єктів видавничої справи поєднують 2-3 види діяльності у видавничій справі, а саме: 1068 суб’єктів видавничої справи займаються видавничою діяльністю і виготовленням видавничої продукції (з них 901 – юридичні особи, 167 – фізичні особи). 1202 – видавничою діяльністю і розповсюдженням видавничої продукції (856 – юридичні особи, 346 – фізичні особи), 43  – виготовленням і розповсюдженням видавничої продукції (33 – юридичні особи, 10 – фізичні особи), 2307 – видавничою діяльністю, виготовленням і розповсюдженням видавничої продукції (з них 1713 – юридичні особи, 594 – фізичні особи).

 

З 1 січня по 1 листопада 2021 року до Державного реєстру внесли 268 суб’єктів видавничої справи, найбільше – у Києві та області, а також у Харківській області. З них юридичних осіб – 164, фізичних осіб-підприємців – 104. За цей період скасували 4 свідоцтва про внесення суб’єкта видавничої справи до Державного реєстру. З них – 1 у Херсонській області, 3 – у Києві та області. За весь період ведення Державного реєстру скасували 1145 свідоцтв на ведення видавничої діяльності (1075 – у зв’язку з внесенням змін до Державного реєстру; 70 – у зв’язку із виключенням суб’єктів з Державного реєстру).

 

Додамо, у серпні 2019 року в Україні було 7373 зареєстрованих суб’єкти видавничої діяльності.

 

Нагадаємо, у листопаді народні депутати зареєстрували законопроєкт про стимулювання розвитку книговидання і книгорозповсюдження в Україні.

Оригінал статті на Suspilne: Стало відомо, скільки видавництв і поліграфій офіційно зареєстровані в Україні

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"