Стало відомо, скільки видавництв і поліграфій офіційно зареєстровані в Україні

Стало відомо, скільки видавництв і поліграфій офіційно зареєстровані в Україні

В Україні зареєстровано майже 8000 суб’єктів видавничої справи. Про це йдеться у відповіді Державного комітету телебачення і радіомовлення України на інформаційний запит Читомо.

Станом на 1 листопада до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції внесли 7895 суб’єктів видавничої справи. З них 5954 – юридичні особи, 1941 – фізичні особи.

 

Найбільше зареєстрованих суб’єктів у Києві – 3114, Харківській області – 938, Дніпропетровській – 414, Львівській – 393, Донецькій – 389.

 

У більшості областей менш ніж триста суб’єктів:  Київська – 273, Одеська – 232, Запорізька – 168, Вінницька – 148, Автономна Республіка Крим – 136, Черкаська – 138, Полтавська – 132, Волинська – 116, Тернопільська – 115, Сумська – 111, Хмельницька – 111, Луганська – 109, Чернігівська – 104, Херсонська – 101.

 

Менше сотні суб’єктів у таких областях: Житомирська – 96, Кіровоградська – 95, Миколаївська – 94, Івано-Франківська – 93, Рівненська – 85, Закарпатська – 82, Чернівецька область – 68;  Севастополь – 39.

 

2150 суб’єктів видавничої справи займається лише видавничою діяльністю, 681 – виготовленням видавничої продукції; 444 – розповсюдженням видавничої продукції.

 

Решта суб’єктів видавничої справи поєднують 2-3 види діяльності у видавничій справі, а саме: 1068 суб’єктів видавничої справи займаються видавничою діяльністю і виготовленням видавничої продукції (з них 901 – юридичні особи, 167 – фізичні особи). 1202 – видавничою діяльністю і розповсюдженням видавничої продукції (856 – юридичні особи, 346 – фізичні особи), 43  – виготовленням і розповсюдженням видавничої продукції (33 – юридичні особи, 10 – фізичні особи), 2307 – видавничою діяльністю, виготовленням і розповсюдженням видавничої продукції (з них 1713 – юридичні особи, 594 – фізичні особи).

 

З 1 січня по 1 листопада 2021 року до Державного реєстру внесли 268 суб’єктів видавничої справи, найбільше – у Києві та області, а також у Харківській області. З них юридичних осіб – 164, фізичних осіб-підприємців – 104. За цей період скасували 4 свідоцтва про внесення суб’єкта видавничої справи до Державного реєстру. З них – 1 у Херсонській області, 3 – у Києві та області. За весь період ведення Державного реєстру скасували 1145 свідоцтв на ведення видавничої діяльності (1075 – у зв’язку з внесенням змін до Державного реєстру; 70 – у зв’язку із виключенням суб’єктів з Державного реєстру).

 

Додамо, у серпні 2019 року в Україні було 7373 зареєстрованих суб’єкти видавничої діяльності.

 

Нагадаємо, у листопаді народні депутати зареєстрували законопроєкт про стимулювання розвитку книговидання і книгорозповсюдження в Україні.

Оригінал статті на Suspilne: Стало відомо, скільки видавництв і поліграфій офіційно зареєстровані в Україні

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Продовження Снігурки…

Доброї ночі, мої рідненькі. Довгоочікуване продовження уже на сайті. Лишу вам шматочок. 

Снігуронька для мого сина

Уривок: 

— Доброго, татку. Це, правда, що ви зі Снігуркою скоро одружитесь і вона буде моєю мамою?

«Літературна кухня»: літературна менеджерка Юлія Бузикіна розповість про видання першої книжки

14 січня о 19:30 відбудеться онлайн-майстер-клас
літературної менеджерки, засновниці літературної агенції «Luna» Юлії Бузикіної
в рамках проєкту Кабінету молодого автора НСПУ «Літературна кухня».

За

Запрошую до читальної зали супер письменниці)

Вітаю, мої любі)

Не так давно, я прочитала інтерв’ю талановитої, відомої письменниці Лаванда Різ З перших рядків я захопилася її невтомною працею над творами та безмежному натхненню. Завдяки статті про Лаванду,

Запрошую познайомитися з новим автором!

Вітаю, мої хороші!) Нещодавно мала змогу познайомитися з автором-початківцем Ольгою Довженко, теревенили весь вечір, і мені так яскраво згадалося, як я теж одного разу принесла свою душу на букнет, палаючи бажанням ділитися

Анонс нового розділу “За твоєю спиною”)

Доброго дня, дорогі читачі!  Запрошую вас до історії, яка вже стала бестселером

 За твоєю спиною

Невеличкий уривок наступного розділу:

“Нормальна, адекватна дівчина, на моєму місті, пройшла б повз навіть не дивлячись

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Перейти до "Нові автори"