Стало відомо, скільки бібліотек затопило через підрив Каховської ГЕС

Техногенна катастрофа призвела до того, що назавжди знищені або понівечені 10 бібліотек та 5 музеїв Херсонщини, частина з яких розташовані на тимчасово окупованій території. Ці дані зібрала команда HeMo Ukrainian Heritage Monitoring Lab — лабораторія моніторингу української спадщини.
У зоні затоплення опинилися:
Бібліотеки:
-Херсонська міська бібліотека-філія №7 для дітей (м.Херсон)
-Корсунська сільська бібліотека-філія (с.Корсунка)
-Кринківська сільська бібліотека (с.Кринки)
-Олешківська міська бібліотека № 3 (м.Олешки)
-Сагівська сільська бібліотека (с.Саги)
-Солонцівська сільська бібліотека (с.Солонці)
-Кардашинська сільська бібліотека (с.Кардашинка)
-Білогрудівська сільська бібліотека (с.Білогрудове)
-Голопристанська міська бібліотека (м.Гола Пристань)
-Філія Голопристанської міської бібліотеки з обслуговування дітей (м.Гола Пристань)
Музеї:
–Меморіальний будинок письменника Остапа Вишні (с.Кринки)
-Розписаний будинок Поліни Райко (м.Олешки)
-Музей Чорноморського Заповідника (м.Гола Пристань)
-Міський музей історії Голої Пристані (м.Гола Пристань)
-Музей євреїв Херсонщини Центру Хесед Шмуель (м.Херсон)
Усі пошкоджені об’єкти культурної спадщини додали на спеціально створену карту, що констатує наслідки затоплення.
Нагадаємо, що окупаційні війська росії підірвали греблю Каховської ГЕС 6 червня 2023 року. У зоні лиха опинилося понад 80 населених пунктів, 30 з яких зазнали критичного рівня затоплення.
Переглянути, як українські ілюстратори змальовують спільний біль після підриву Каховської ГЕС можна в матеріалі Читомо.
Чільне фото: Костянтин і Влада Ліберови
Оригінал статті на Suspilne: Стало відомо, скільки бібліотек затопило через підрив Каховської ГЕС
Блог
Наталя Талалай. Мій ПамукЗа даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —
Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадженняШевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П
Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені
Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
Основна мета програми — перевірити, чи відп
25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.