Стало відомо про смерть Нобелівського лавреата з літератури Кендзабуро Ое

Стало відомо про смерть Нобелівського лавреата з літератури Кендзабуро Ое

У віці 88 років пішов з життя японський письменник і Нобелівський лавреат Кендзабуро Ое. Про це з посиланням на його видавця Kodansha повідомляє Reuters.

«Він писав про жахливі історії атомного бомбардування Хірошіми й зазначав, що його шок від почутого міг надихнути його на те, щоб стати письменником. Ое ніколи не боявся закликати свою рідну країну до відповіді й уїдливо відгукувався про зусилля колишнього прем’єр-міністра Сіндзо Абе щодо перегляду пацифістської Конституції Японії», — зазначили у Reuters.

 

 Кендзабуро Ое народився в 1935 році на острові Широку в  родині вчителя і домогосподарки. У 1954 році він почав вивчати філософію в Токійському університеті, проте швидко кинув навчання. Кензабуро Ое хотів займатися літературою. Тому він перейшов на відділення французької літератури. Всього за три роки, в 1957 році, в Японії опублікували його перший роман про хлопчика з аутичного спектру «Нунку Нанна», який одразу ж приніс йому славу. У 1958 році письменник отримав премію Акутагави за оповідання «Утримання худоби.

 

Кендзабуро Ое активно виступав проти ядерної зброї і боровся за права людини. Письменник випустив серію есе «Хіросімські записки і багато разів відвідував Хіросіму. Також він брав участь у Всесвітній конференції по забороні атомних бомб. Крім цього, Кендзабуро Ое був одним з тих, хто створив антивоєнне об’єднання японських діячів культури. Він був проти перегляду так званої мирної дев’ятої статті Конституції Японії.

У своїх романах та есе Кендзабуро Ое писав про моральну кризу, традиції Японії та пошук ідентичності. У 1994 році він став лавреатом Нобелівської премії з літератури. Одними з найпопулярніших творів Кендзабуро Ое також є «Особистості», «Смерть і дівчина», «Плоть і кістка», «Сутінки над Токіо».

 

Нагадаємо, 2018 року помер лавреат Нобелівської премії з літератури 2001 року Відьядхар Найпол.

 

 

Чільна світлина: Ko Sasaki/The New York Times

Оригінал статті на Suspilne: Стало відомо про смерть Нобелівського лавреата з літератури Кендзабуро Ое

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Український інститут книги проведе «Тиждень поезії»

Український інститут книги з 16 до 24 березня проведе всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії».

Про це повідомила пресслужба Міністерства культури

Актуальні збори, до яких закликають долучитися українські діячі культури

Українська літературна спільнота продовжує активно збирати кошти на потреби Збройних сил України. Розповідаємо про актуальні збори:

видавчиня, літературна редакторка, волонтерка Ірина

З’явилася колекція текстилю за квітковими мотивами поезії Лесі Українки

Український бренд Ptashatam підготував лляну колекцію текстилю під назвою «Contra spem spero!» до дня народження Лесі Українки. Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Ptashatam.   
Б

Виклали 6 безплатних шрифтів, присвячених київському метро

Українські графічні й шрифтові дизайнери виготовили пак безплатних для українців шрифтів Kyiv Metro Fonts. Про це повідомляється на сайті Kyiv Type Foundry.
Пак шрифтів, кожен з яких на

На підтримку переселенців випустили листівки з орнаментами Харківщини

Благодійний фонд «Культура дії» створив листівки з традиційними орнаментами Харківщини, які можна придбати у київських книгарнях і підтримати переселенців. Про це повідомляється на інст

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"