Стали відомі імена переможців першого інклюзивного літконкурсу імені Дмитра Ружевича

14 травня в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація першого в Україні Інклюзивного літературного конкурсу для дітей та юнацтва імені Дмитра Ружевича. На ньому журі конкурсу оголосили імена переможців – про це стало відомо з пресрелізу.
Переможців визначали у трьох вікових номінаціях:
- У номінації “Підлітки” перемогли Пасько Максим з Києва (з оповіданням “Внутрішня сила”) і Гафяк Олена з Кременчука (з твором “Його мрія”);
- У категорії “Діти” переміг Полонський Артем з Полтавщини (з твором “Про мене”);
- У категорії “Юнацтво” перемогу здобув Паньков Олександр з Дніпропетровської області (з оповіданням “Зона”).
Фіналістам конкурсу будуть відправлені набори сучасних українських книжок від партнерів конкурсу. Вони також матимуть змогу особисто поспілкуватися з українськими письменниками, які пишуть на тему інклюзії.
Крім того, на переможців чекає рік творчої промоції від Видавничого центру “12” — роботи переможців і фіналістів будуть опубліковані в електронній збірці конкурсу.
У 2019 році до журі конкурсу надійшло 49 рукописів з усієї України. Переможцями стали 9-річна Аліса Єфімова з Дружківки, 14-річна Марія Ступак з Києва та 17-річний Данило Баджи з Маріуполя. У 2021 році надійшло 153 роботи від учасників до 18 років з різних міст і містечок України.
Інклюзивний літературний конкурс назвали на честь наймолодшого бібліотекаря України та рекордсмена Книги рекордів України Дмитра Ружевича.
Хлопець народився у селі Сергіївка на Донеччині. У дев’ятимісячному віці лікарі діагностували у хлопця спінальну атрофію Вердінга-Гофмана.
“Дмитро прожив коротке, але яскраве життя. Через важку хворобу хлопець був змушений пересуватися у кріслі колісному. Але це не завадило йому стати рекордсменом України як наймолодшому директору приватної бібліотеки”, – розказала одна із організаторок конкурсу Євгенія Пірог.
Завдяки книгам та любові до читання Дмитро потоваришував з багатьма українськими письменниками та видавцями, побував на Книжковому Арсеналі у Києві та відвідав музей Гаррі Поттера у Великій Британії.
“Історія Дмитра Ружевича – це приклад наполегливості та незламності, приклад того, що у справжньої мрії немає інвалідності”, – додала Євгенія.
За словами організаторки конкурсу, це перший в Україні інклюзивний літературний конкурс, який популяризує читання. Його організували у 2019 році директорка “Видавництво 12” Олена Осмоловська при підтримці Донецької ОДА. Цього року до організації долучився також Український інститут книги.
Оригінал статті на Читомо: Стали відомі імена переможців першого інклюзивного літконкурсу імені Дмитра Ружевича
Блог
В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега ВергелісаКультурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.
Про ц
Оцифрували творчий архів Василя Стуса26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д
Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст
У селах України працює лише дві книгарні – УІКПереважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом
Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.