Стали відомі фіналісти премії імені Конрада
Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського оголосила цьогорічний короткий список номінантів. Про це Читомо повідомив Польський інститут у Києві.
Фіналістами Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського 2021 року стали: Вікторія Амеліна, Катерина Бабкіна, Павло Коробчук.
Їх обрало зі списку претендентів (запропонованих інституціями та приватними особами) польсько-українське журі:
- Анджей Бєньковський – віцедиректор Національного центру культури (Варшава);
- Олена Гусейнова – письменниця, журналістка, радіоведуча;
- Олександра Коваль – директорка Українського інституту книги;
- Катажина Котинська – україністка, літературознавиця, перекладачка;
- Роберт Чижевський – директор Польського Інституту у Києві (голова журі);
- Володимир Цибулько – письменник, перекладач.
Церемонія вручення Премії відбудеться 15 грудня о 15:00 (онлайн-трансляція пройде на фейсбук-сторінці Польського Інституту у Києві). Лауреат отримає 3000 євро (від Польського Інституту у Києві) і піврічну стипендію Gaude Polonia (від Партнера Премії – Національного центру культури).
Премію імені Джозефа Конрада-Коженьовського заснував Польський Інститут у Києві 2007 року, її вручають раз на два роки, − цьогоріч увосьме. Нагороду присуджують українському письменникові/письменниці віком до 40 років (на момент вручення Премії) за послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, універсалізм послання. Журі, зокрема, звертало увагу на прозову україномовну творчість претендентів, що порушує актуальні теми, змушує до рефлексії, розширює знання про інші культури.
Лауреати Премії: Артем Чех (2019), Катерина Калитко (2017), Софія Андрухович (2015), Таня Малярчук (2013), Наталка Сняданко (2011), Сергій Жадан (2009), Тарас Прохасько (2007).
Нагадаємо, у 2019 році фіналістами нагороди були Артем Чех, Катерина Бабкіна та Ірина Цілик.
Оригінал статті на Suspilne: Стали відомі фіналісти премії імені Конрада
Блог
У підручнику з української мови 2024 року надрукували мапу України без Криму — ОновленоУ підручнику з української мови для 7 класу авторства філологині Анастасії Онатій й історика Тараса Ткачука надрукували стокову піктограму у формі мапи України без тимчасово окупованого
На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА для агітаційних графітіУ селі Ощів Горохівської територіальної громади розкопали металеві таблички, які ймовірно належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА й використовувалися від 1943 року. Про це пов
Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війниУ Львові американський історик Тімоті Снайдер і український письменник й військовослужбовець Сергій Жадан відкрили нову культурно-дослідницьку інституцію «INDEX» — «Institute for Docume
У музеї LUM в Перу з’явився аудіогід українськоюУ музеї LUM у Перу, який присвячений громадянському конфлікту 1980–2000 років між повстанськими комуністичними рухами та урядом, з’явився аудіогід українською – перший в іспаномовній Америці.
Як передає
Гурт «Жадан і Собаки» випустить серію благодійного мерчу з малюнками загиблої від російського ракетного обстрілу харківської художниці Вероніки Кожушко в пам’ять про мисткиню і її творч
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.