Стали відомі подробиці пошкоджень літературного музею Одеси
Під час російської ракетної атаки, яка сталася в ніч на 20 липня, пошкоджена будівля Одеського літературного музею, наразі музей очікує висновків експертів-реставраторів щодо термінів відновлення. Про це Читомо повідомили працівники музею.
Унаслідок атаки вибуховою хвилею вибило шибки та рами на всіх поверхах. У музеї таккож впала стеля у двох залах: головному вестибюлі та в одному з експозиційних залів.
Постраждали інтер’єри музею, пошкоджено виставкове обладнання та деякі з експонатів. Внаслідок атаки у будівлі з’явилися тріщини.
Наразі всі пошкоджені вікна закриті деревʼяними щитами. Пошкодження, заподіяні музею внаслідок атаки, були задокументовані муніципальними комісіями, а також представниками UNESCO.
Скільки часу потрібно на відновлення будівлі наразі ще не відомо, оскільки музейники очікують на остаточні висновки та прогнози експертів-реставраторів. У музеї також додали, що велику частину ремонтних робіт роблять працівники власноруч.
Як повідомлялося, від ракетної атаки на Одесу постраждали й Одеський археологічний музей та Музей західного та східного мистецтва.
Світлини: Одеський літературний музей/Facebook
Оригінал статті на Suspilne: Стали відомі подробиці пошкоджень літературного музею Одеси
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.