Стали відомі автори-початківці, які візьмуть участь у Карпатській літературній резиденції

Стали відомі автори-початківці, які візьмуть участь у Карпатській літературній резиденції

До участі у цьогорічній Карпатській літературній резиденції відібрали вісім авторів-початківців. Про це Читомо повідомили організатори резиденції.

У ній візьмуть участь: Дмитро Безверхній, Катерина Бортняк, Катерина Девдера, Ольга Лисак, Сергій Лущик, Лариса Майборода, Ольга Сидоренко і Христина Шалак.

 

Журі КЛР отримало 118 заявок від авторів-початківців, з яких 101 жінка і 17 чоловіків, віком від 19 до 65 років. Заявки надійшли з усієї України: Київ – 26, Львів – 11, Одеса і Миколаїв – по 4, а також з Хмельницького, Ужгорода, Вінниці, Луцька, Івано-Франківська, Рівного, Харкова, Білої Церкви, Дрогобича, Дніпра, Чернігова, Черкас, Кам’янця-Подільського, Нової Каховки, Полтави, Броварів, Сум, Запоріжжя, Краматорська, Кременчука, Кропивницького та з інших населених пунктів. Заявки також надіслали з Варшави, Ташкента і Норильська.

 

Серед найпоширеніших професій аплікантів, вказаних в анкетах: двадцять один філолог, по одинадцять журналістів та педагогів, економісти, історики, психологи, лікар-психіатр, соціолог, фінансист.

 

«Якщо коротко проаналізувати 118 текстів, надісланих на конкурс, то Карпати у них переважно постають місцем сили, місцем втечі від невдалого шлюбу чи нещасливого кохання, місцем запальних танців мавок, місцем першого кохання, місцем шкільних екскурсій. Було кілька цікавих спроб перетворити Карпати на декорації для жахів. І кілька текстів з хорошим гумором – це рідкість. Загалом рівень конкурсних текстів – досить високий. Багато хто з авторів та авторок мають хист і вміють працювати зі словом», − резюмувала одна з членкинь журі КЛР Марія Семенченко.

 

Обрані письменники-початківці працюватимуть у резиденції над своїми майбутніми книгами у жанрах: поезії, історичної прози, соціально-побутового роману, детективу-трилера, гумористичного фентезі, художнього репортажу й есеїстики.

 

«Чимало есеїв, які надійшли на конкурс, насправді були а-ля шкільними творами «про канікули в Карпатах». Це не погано й не добре щодо самих авторів, але яскраво свідчить про те, що в нас чимало людей, травмованих шкільною освітою, які, проте, прагнуть пізнавати і яких, отже, варто навчати мислити й писати інакше. Тому коли я отримала завдання оцінити 118 заявок і вибрати з них близько двадцяти, то спершу стривожилась, адже чимало есеїв слід відсіяти. Проте водночас це й дуже добре, бо переможці у великому конкурсі − справді автори найкращих текстів або такі, в письмі яких помітно великий потенціал на письменство», − розповіла в ексклюзивному коментарі Читомо членкиня журі Ірина Троскот.

 

Початківці-резиденти матимуть можливість нетворкінгу з іншими учасниками резиденції, наставництво від її почесних гостів, відвідають цикл практичних лекцій від запрошених спікерів і команди проєкту «Як увійти у світ сучасної літератури», індивідуальну консультацію та редагування есе, публікацію есе в антології проєкту, участь у формальній і неформальній програмах КЛР.

 

Резиденцію організовують у селищі міського типу Славське Львівської області, вона триватиме у два заїзди: 2-16 вересня та 20 вересня-4 жовтня. Під час одного заїзду в ній перебуватимуть по чотири автори-початківці. Цього року Карпатську літературну резиденцію проводять за підтримки Українського культурного фонду. Карпатську літературну резиденцію вперше провели у 2017 році.

 

Нещодавно організатори оголосили письменників, які візьмуть участь у Карпатській літературній резиденції. Додамо, заявки початківців на участь у цьогорічній Карпатській резиденції приймали впродовж липня.

Оригінал статті на Suspilne: Стали відомі автори-початківці, які візьмуть участь у Карпатській літературній резиденції

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"