Став відомий список претендентів на премію імені Курбаса

Став відомий список претендентів на премію імені Курбаса

Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти оприлюднило перелік театральних постановок, що мали прем’єру 2021 року і які цьогоріч розглядатиме Комітет із присудження премії імені Леся Курбаса.
Про це повідомляє «Укрінформ».

До списку претендентів на здобуття цьогорічної премії імені Леся Курбаса, яка присуджується професійним театральним режисерам за вагомий внесок у розвиток сучасного театрального мистецтва України, увійшло 15 режисерів, які здійснили 16 постановок.

Серед них – Поліна Улюк (Коробейник) (вистава «Виживуть тільки Пилипенки, або Present Perfect», Одеський театр юного глядача ім. Юрія Олеши); Павло Гатілов (вистава «Тітка Чарлі», Харківський академічний російський драматичний театр ім. О.С.Пушкіна); Мирослав Гринишин (вистава «Сон Лакшмі, що побачив Вішну у своєму сні, або Медитація на тему Ігри Богів», МЗВО «Київська академія мистецтв»); Ростислав Держипільський (вистава «Romeo&Juliet» drama per musica, Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка); Олександр Драчов (вистава «Труффальдіно з Бергамо», Харківський академічний театр музичної комедії); В’ячеслав Жила (вистава «Вишневий сад», Київський академічний театр «Актор»); Станіслав Жирков (вистави «Батько», Київський академічний театр драми i комедії на лiвому березi Днiпра, та «Білка, яка прожила 100 років», КАТ «Золоті ворота»).

Претендентами на премію імені Леся Курбаса стали також Дмитро Захоженко (вистава «Top Girls», Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки); Павло Кільницький (вистава «Пташка», Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок імені Марійки Підгірянки); Людмила Колосович (вистава «Маруся», Донецький академічний обласний драматичний театр (м. Маріуполь)), Володимир Петрів (вистава «Гамлет», Рівненський обласний академічний український музично-драматичний театр); Роза Саркісян Роза (міжнародний театральний проєкт «H-Effect», що відбувся за підтримки ГО «Арт-Діалог»); Тамара Трунова (вистава «Дім», Київський академічний театр драми i комедії на лiвому березi Днiпра); Ольга Турутя-Прасолова (вистава «Украдене щастя» І.Франка, Харківський академічний російський драматичний театр ім. О.С.Пушкіна); Богдан Чернявський (вистава «Наполеон і Жозефіна», Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.В.Гоголя).

Як зазначається, скоро Держмистецтв повідомить про результати засідання комітету з присудження премії на офіційному вебсайті та сторінках у соціальних мережах.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Став відомий список претендентів на премію імені Курбаса

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"