Спілка журналістів закликала The Washington Post не називати полк «Азов» неонацистами

Спілка журналістів закликала The Washington Post не називати полк «Азов» неонацистами

Національна спілка журналістів України звернулася до видання The Washington Post з приводу публікації «Російська війна в Україні активізує екстремістів у всьому світі» через висвітлення у ньому полку «Азов» як екстремістської організації. Про це на фейсбук-сторінці повідомив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

 

У  статті ідеться про український полк «Азов», який у матеріалі називають «ультраправим» та  «екстремістським». Також у статті навели думки Стефана Дж. Крамера, голови внутрішньої розвідки в Тюрингії, який побоюється, що російсько-українська війна сприятиме сплеску екстремізму в країнах світу, зокрема Німеччині.

 

НСЖУ наголосила на тому, що матеріал певним чином повторює тези російській пропаганди про «визволення» України від нацизму.

 

«У статті ототожнюються націоналісти, екстремісти, «азовці» та нацисти. Ми не адвокатуємо «Азов», але просимо об’єктивності. В Україні є націоналісти, але націоналіст НЕ ДОРІВНЮЄ «екстреміст» чи «нацист». Націоналізм в Україні – це здебільшого ідея самоврядування», — наголосив Сергій Томіленко.

 

Він повідомив, що націоналістичні організації існують у будь-якій демократичній країні, включаючи США та Німеччину. Томіленко додав, що Україна не репресує націоналістичні організації в Україні, якщо вони не порушують законів.

 

«Ми цінуємо зусилля бійців «Азов». Зі зброєю в руках вони захищають Маріуполь. Вони входять до складу Збройних Сил України та суворо виконують накази Генерального штабу. Щодня вони протистоять значно більшим силам Росії», — повідомив голова НСЖУ.

 

Томіленко звернув увагу на фотографію, якою ілюстрували статтю. На світлині група людей, ймовірно, із Територіальної оборони, підписані як «члени українського батальйону «Азов», ультраправої фракції, яка зараз входить до складу Національної гвардії України».

 

Голова НСЖУ повідомив, що члени ТрО не вбивають і не тероризують українців, як це випливає зі статті The Washington Post. Війська Територіальної оборони є в кожному місті, селищі чи селі України, вони діють за суворими законами та будуть покарані, якщо вони порушують закон, повідомив він.

 

«Публікація The Washington Post, на жаль, кидає тінь на добровольців з усього світу, які приїжджають в Україну, щоб захистити нас зі зброєю в руках. Від початку російської агресії на захист України зі зброєю в руках вийшли громадяни Білорусі, Великобританії, Грузії, Данії, Ізраїлю, Канади, Латвії, Нідерландів, Польщі, Росії, США та Хорватії. Згідно з офіційними заявами Міністерства оборони України, до 11 березня бійці з понад 50 країн світу воювали у складі так званого Іноземного легіону, який налічує понад 20 000 осіб. Народ України дякує цим людям всім серцем. Ми проти того, аби публікації шкодили репутації цих людей», — зазначив Томіленко.

 

НСЖУ наголосила, що поважає редакційну незалежність The Washington Post, але наполегливо радить The Washington Post розпочати розслідування того, як ця стаття могла бути написана та опублікована.

 

«Від імені народу України ми сподіваємося на вибачення від The Washington Post. Не  для нас, а  для народу України та всього світу», — підсумував Сергій Томіленко.

 

Як відомо, Центр протидії дезінформації при РНБО закликав німецькомовні медіа не поширювати російську пропаганду та брехню про український полк «Азов». Також в Україні запроваджують кримінальну відповідальність за інформаційну співпрацю з ворогом. 

Оригінал статті на Suspilne: Спілка журналістів закликала The Washington Post не називати полк «Азов» неонацистами

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"