Спілка журналістів закликала The Washington Post не називати полк «Азов» неонацистами

Спілка журналістів закликала The Washington Post не називати полк «Азов» неонацистами

Національна спілка журналістів України звернулася до видання The Washington Post з приводу публікації «Російська війна в Україні активізує екстремістів у всьому світі» через висвітлення у ньому полку «Азов» як екстремістської організації. Про це на фейсбук-сторінці повідомив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

 

У  статті ідеться про український полк «Азов», який у матеріалі називають «ультраправим» та  «екстремістським». Також у статті навели думки Стефана Дж. Крамера, голови внутрішньої розвідки в Тюрингії, який побоюється, що російсько-українська війна сприятиме сплеску екстремізму в країнах світу, зокрема Німеччині.

 

НСЖУ наголосила на тому, що матеріал певним чином повторює тези російській пропаганди про «визволення» України від нацизму.

 

«У статті ототожнюються націоналісти, екстремісти, «азовці» та нацисти. Ми не адвокатуємо «Азов», але просимо об’єктивності. В Україні є націоналісти, але націоналіст НЕ ДОРІВНЮЄ «екстреміст» чи «нацист». Націоналізм в Україні – це здебільшого ідея самоврядування», — наголосив Сергій Томіленко.

 

Він повідомив, що націоналістичні організації існують у будь-якій демократичній країні, включаючи США та Німеччину. Томіленко додав, що Україна не репресує націоналістичні організації в Україні, якщо вони не порушують законів.

 

«Ми цінуємо зусилля бійців «Азов». Зі зброєю в руках вони захищають Маріуполь. Вони входять до складу Збройних Сил України та суворо виконують накази Генерального штабу. Щодня вони протистоять значно більшим силам Росії», — повідомив голова НСЖУ.

 

Томіленко звернув увагу на фотографію, якою ілюстрували статтю. На світлині група людей, ймовірно, із Територіальної оборони, підписані як «члени українського батальйону «Азов», ультраправої фракції, яка зараз входить до складу Національної гвардії України».

 

Голова НСЖУ повідомив, що члени ТрО не вбивають і не тероризують українців, як це випливає зі статті The Washington Post. Війська Територіальної оборони є в кожному місті, селищі чи селі України, вони діють за суворими законами та будуть покарані, якщо вони порушують закон, повідомив він.

 

«Публікація The Washington Post, на жаль, кидає тінь на добровольців з усього світу, які приїжджають в Україну, щоб захистити нас зі зброєю в руках. Від початку російської агресії на захист України зі зброєю в руках вийшли громадяни Білорусі, Великобританії, Грузії, Данії, Ізраїлю, Канади, Латвії, Нідерландів, Польщі, Росії, США та Хорватії. Згідно з офіційними заявами Міністерства оборони України, до 11 березня бійці з понад 50 країн світу воювали у складі так званого Іноземного легіону, який налічує понад 20 000 осіб. Народ України дякує цим людям всім серцем. Ми проти того, аби публікації шкодили репутації цих людей», — зазначив Томіленко.

 

НСЖУ наголосила, що поважає редакційну незалежність The Washington Post, але наполегливо радить The Washington Post розпочати розслідування того, як ця стаття могла бути написана та опублікована.

 

«Від імені народу України ми сподіваємося на вибачення від The Washington Post. Не  для нас, а  для народу України та всього світу», — підсумував Сергій Томіленко.

 

Як відомо, Центр протидії дезінформації при РНБО закликав німецькомовні медіа не поширювати російську пропаганду та брехню про український полк «Азов». Також в Україні запроваджують кримінальну відповідальність за інформаційну співпрацю з ворогом. 

Оригінал статті на Suspilne: Спілка журналістів закликала The Washington Post не називати полк «Азов» неонацистами

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

О котрій годині ви сідаєте за читання?

В довоєнні часи мені вдавалося почитати тільки дорогою на- з роботи. В шкільні та студентські роки читати вдавалося і вдома, і на навчанні, хоч щодня і щогодини (мабуть, частково, це через дефіцит друзів). Зараз, хоча

Види фентезі. Короткий огляд. Класичне Літрпг

Доброго ранку, дорогі читачі. Сьогодні у нас піджанр з якого власне і почався сам жанр (так, вийшов каламбур і все ж таки вважаю, що цей вид варто виділити окремо).

Класичне ЛітРпг

Головні умови:

1. герой точно знає, що

Знижка -25% + новини

Слава Україні!

Сьогодні діє знижка -25% на даний роман!

У тексті є:мажор, студенти гумор, незаймана героїня

Анотація до книги “Моє очкасте нещастя”

Все почалося з того, що мені час від часу доводиться бути феєю

Пропоную прочитати дану інформацію.

Сьогодні діє знижка на книгу – “Я буду зверху. Ти не проти?”

  Я буду зверху. Ти не проти?

Я вагітна від мого викладача. Від чоловіка, який викинув мене зі свого життя. Розтоптав.
Я навчилася жити без нього. Навчилася

Марія Морозенко. З Україною в серці

Бринить у кожнім серці Україна,Як промінь сонця в росяних стежках. Вдивляється у світ очима сина,Колоситься духмяно у стіжках.Гаями шелестить і вітровієм, Цвітінням саду, щебетом гаїв.Тремтить сльозою ч

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"