“Справа Василя Стуса”. Медведчука зобов’язали виплатити видавництву майже 300 тис. грн

Стало відомо, що 1 червня Київський апеляційний суд зобов’язав Віктора Медведчука компенсувати видавництву Vivat майже 300 тис. грн у судовому процесі, ініційованому ним самим щодо книги “Справа Василя Стуса”. Про це автор книги Вахтанг Кіпіані повідомив у своєму Facebook.
“Можна вічно дивитись на три речі – як співають птахи, як тече Дніпро і… як Медведчук програє суди”, – написав письменник. І додав, що раніше апеляційний суд уже постановив Медведчука повернути Кіпіані 780 грн судового збору, але грошей своїх ще не отримав.
Видавництво “Vivat” надіслало заяву Київському апеляційному суду з проханням стягнути з Медведчука судові витрати на професійну правову допомогу та витрати, пов’язані з явкою представників до суду: це 295 тис. грн і ще 2 тисячі гривень судового збору за подачу апеляційної скарги. 19 травня Медведчук скерував до суду заяву, в якій просив відмовити видавництву.
Колегія суддів вирішили задовольнити заяву Vivat, оскільки “витрати на професійну правничу допомогу та витрати, пов`язані з явкою представників товариства до районного суду, є співрозмірними зі складністю цієї справи”.
Додаткова постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена у Верховному Суді протягом тридцяти днів.
Що відомо
- Книга Кіпіані “Справа Василя Стуса” вийшла в друк у травні 2019 року. У вересні Медведчук заявив, що вимагатиме через суд заборонити розповсюдження книжки “у будь-який спосіб на будь-якій території”. Позивач вважає, що у дев’яти епізодах книги містяться висловлювання, які не відповідають дійсності та принижують честь і гідність політика. У цих епізодах Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року.
- 19 жовтня 2020 року Дарницький районний суд частково задовольнив позов Медведчука. “Три фрагменти визнані недостовірними, ще у трьох заборонив використання імені Медведчук як персонажа твору без його згоди”, — повідомив адвокат Кіпіані В’ячеслав Якубенко.
- 19 березня 2021 року Київський апеляційний суд дозволив розповсюджувати книгу Кіпіані та скасував рішення суду першої інстанції, яким автора та видавництво зобов’язували видалити з книги інформацію про Медведчука. З позивача стягнули 768 грн на користь харківського видавництва, аналогічну суму він має сплатити на користь автора.
- В квітні 2021 року Київський апеляційний суд постановив стягнути з народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука компенсацію на користь видавництва Vivat щодо розгляду справи про заборону поширення книги журналіста Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” у розмірі майже 140 тисяч гривень.
Оригінал статті на Читомо: “Справа Василя Стуса”. Медведчука зобов’язали виплатити видавництву майже 300 тис. грн
Блог
Відомі переможниці премії Women in Arts-2025Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
Олена Герасим’юк — поетка
П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:
«Брідські явищ
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по
У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія
Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».
Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.