Спадщина ЮНЕСКО представлена у книжці

Спадщина ЮНЕСКО представлена у книжці

У будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація книжки «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні».

Про це повідомляє golos.com.ua.

Її автор — відома громадська діячка, директорка Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко.

Свого часу Влада захистила кандидатську дисертацію саме про охорону й збереження культурної спадщини. Тепер завдяки Міністерству культури та інформаційної політики, яке ініціювало програму видання книжок до 30-річчя незалежності України і яку підтримав комітет Верховної Ради з гуманітарних питань та впроваджував Український інститут книги, видання, над яким працювала майже 10 років, побачило світ. Про це вона розповіла під час презентації, зазначивши, що тематику ЮНЕСКО свого часу їй порадив обрати Надзвичайний і Повноважний посол України, ректор Дипломатичної академії України, у якій вона навчалася, Борис Гуменюк. Він також був присутній на заході.

Представили роботу в Софії Київській. І це не випадково, адже Софія — перший український об’єкт, що був внесений до списку ЮНЕСКО ще в грудні 1990 року, наголосила директор заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська.

Згодом у списку з’явився історичний центр Львова, Чернівецький університет, дерев’яні церкви Галичини і Закарпаття. Про це йдеться у кольоровому 180-сторінковому збірнику, який, варто зауважити, дуже гарно проілюстрований. Окрема стаття присвячена Херсонесу, що нині на окупованій території Криму. У книжці йдеться не тільки про архітектурні пам’ятки, а й про природні — Дуга Струве і букові праліси.

Ще один розділ присвячено елементам нематеріальної спадщини — Петриківському розпису, косівській кераміці та козацьким пісням Дніпропетровщини.
Варто зазначити, що буквально нещодавно до Репрезентативного списку ЮНЕСКО було внесено ще один елемент нашої нематеріальної культурної спадщини — «Кримськотатарський орьнек (кримськотатарський орнамент) та знання про нього». І хоч до книжки він не встиг потрапити, усі присутні змогли подивитися презентацію цього унікального надбання та послухати розповідь про нього з вуст представниці кримськотатарського народу, радниці міністра культури Есми Аджиєвої.

Утім, на думку дослідниці й авторки книжки «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні» Влади Литовченко, наша країна має набагато більше пам’яток, які просто необхідно включити до світової скарбниці, і над цим активно працюють.

Книжка вже надійшла у понад 100 бібліотек України, та, як звернув увагу голова Благодійного фонду «Бібліотечна країна» й керівник проекту Ігор Степурін, видано спеціальний флаєр з QR-кодом, з якого можна перейти на електронну версію видання. Також воно є у вільному доступі на порталі «Культура України», який розробила Національна бібліотека імені Ярослава Мудрого.

На знімку: Неля Куковальська та Влада Литовченко

Фото з відкритих джерел

Марина КРИВДА

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Спадщина ЮНЕСКО представлена у книжці

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Знижка на дилогію!

Доброго здоров’ячка, мої любі! Хочу звернути вашу увагу, що сьогодні діє знижка на найкарколомнішу історію! Особисто я її люблю за особливий ірландський гумор, яким насичена друга частина) Перша частина «Позичене кохання»

Знайомство та візуал до “Випадкової нареченої”

Привіт, мої любі читачі!

 

Трохи про те, як наважилась написати любовний роман.

Це, до речі, мій перший в житті!

Тому щиро дякую за теплі відгуки, чисельні зірочки та коментарі. Це дуже надихає та підтримує. Авторські

Придбай обкладинку – допоможи Зсу

ДОБРОГО ЧАСУ ДОБИ, ВСІМ БУКНЕТІВЦЯМ!

Для тих, хто чує про мене вперше, певно, трішки розкажу про себе. Я – Анна Тейлор, або ж Анна Тей, якою мене знають як дизайнера обкладинок для електронних книг. Не кажу, що я профі, але вже

Такий шанс не варто упускати!

Залітайте)Знижка на мою книгу!!!Всім гарного проведення часу за прочитанням даної історії!

Подаруй мені кохання

Я привела до хати небезпечного чоловіка. Познайомила його з сім’єю і дозволила наразити нас на небезпеку.

Анонс новинки! Запрошую до читання!

Вітаю вас, мої любі читачі! Роман “Лерд дав слово” досяг екватора. І з цієї нагоди презентую новий твір – короткий любовний роман “Ти завжди будеш в моїх обіймах”. Автор обкладинки Asteriya Wind

Чесно кажучи, не думала,

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"