Спадщина ЮНЕСКО представлена у книжці

Спадщина ЮНЕСКО представлена у книжці

У будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація книжки «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні».

Про це повідомляє golos.com.ua.

Її автор — відома громадська діячка, директорка Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко.

Свого часу Влада захистила кандидатську дисертацію саме про охорону й збереження культурної спадщини. Тепер завдяки Міністерству культури та інформаційної політики, яке ініціювало програму видання книжок до 30-річчя незалежності України і яку підтримав комітет Верховної Ради з гуманітарних питань та впроваджував Український інститут книги, видання, над яким працювала майже 10 років, побачило світ. Про це вона розповіла під час презентації, зазначивши, що тематику ЮНЕСКО свого часу їй порадив обрати Надзвичайний і Повноважний посол України, ректор Дипломатичної академії України, у якій вона навчалася, Борис Гуменюк. Він також був присутній на заході.

Представили роботу в Софії Київській. І це не випадково, адже Софія — перший український об’єкт, що був внесений до списку ЮНЕСКО ще в грудні 1990 року, наголосила директор заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська.

Згодом у списку з’явився історичний центр Львова, Чернівецький університет, дерев’яні церкви Галичини і Закарпаття. Про це йдеться у кольоровому 180-сторінковому збірнику, який, варто зауважити, дуже гарно проілюстрований. Окрема стаття присвячена Херсонесу, що нині на окупованій території Криму. У книжці йдеться не тільки про архітектурні пам’ятки, а й про природні — Дуга Струве і букові праліси.

Ще один розділ присвячено елементам нематеріальної спадщини — Петриківському розпису, косівській кераміці та козацьким пісням Дніпропетровщини.
Варто зазначити, що буквально нещодавно до Репрезентативного списку ЮНЕСКО було внесено ще один елемент нашої нематеріальної культурної спадщини — «Кримськотатарський орьнек (кримськотатарський орнамент) та знання про нього». І хоч до книжки він не встиг потрапити, усі присутні змогли подивитися презентацію цього унікального надбання та послухати розповідь про нього з вуст представниці кримськотатарського народу, радниці міністра культури Есми Аджиєвої.

Утім, на думку дослідниці й авторки книжки «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні» Влади Литовченко, наша країна має набагато більше пам’яток, які просто необхідно включити до світової скарбниці, і над цим активно працюють.

Книжка вже надійшла у понад 100 бібліотек України, та, як звернув увагу голова Благодійного фонду «Бібліотечна країна» й керівник проекту Ігор Степурін, видано спеціальний флаєр з QR-кодом, з якого можна перейти на електронну версію видання. Також воно є у вільному доступі на порталі «Культура України», який розробила Національна бібліотека імені Ярослава Мудрого.

На знімку: Неля Куковальська та Влада Литовченко

Фото з відкритих джерел

Марина КРИВДА

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Спадщина ЮНЕСКО представлена у книжці

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"