Союз білоруських письменників хочуть ліквідувати

Союз білоруських письменників хочуть ліквідувати

Влада Білорусі ініціювала ліквідацію Союзу білоруських письменників. Про це йдеться на сайті організації.

Позов про закриття Союзу подало Міністерство юстиції Білорусі до Верховного суду. На 24 серпня запланували перше судове засідання по цивільній справі ліквідації, про що Союзу білоруських письменників стало відомо з офіційного листа Верховного суду.

Крім того, 14 липня в офісі Союзу білоруських письменників відбувся обшук, в результаті якого Слідчий комітет Білорусі вилучив обладнання та носії інформації, заборонив доступ до приміщення. Того ж дня у квартирі голови Союзу Бариса Пятровіча відбувся обшук. Після обшуку правоохоронці заблокували банківський рахунок, а Міністерство юстиції винесло два попередження. Одне з них було пов’язаним з ненаданням документів, які залишилися в опечатаному офісі Союзу письменників.

 

«Донедавна ми сподівалися, що Міністерство юстиції візьме до уваги наші пояснення, адже після опечатування офісу організації, ми фізично не змогли надавати необхідні документи. На жаль, цього не сталося. Таким чином, найдавніша письменницька організація Білорусі, може припинити своє існування. Але ми спробуємо довести свою правоту в суді. Щось схоже було, коли у 2006 році ми виграли справу у Верховному Суді. Ми спробуємо ще раз відстояти свої права і довести правоту», − прокоментував білоруським ЗМІ ситуацію голова Союзу білоруських письменників Борис Пятровіч.

 

Свою підтримку на адресу Союзу висловили Європейська рада письменників та Шведська спілка письменників.

 

Союз білоруських письменників – найстаріша творча організація Білорусі (заснована в 1933-1934 роках). Його колишні назви – Союз письменників БРСР та Союз письменників Білорусі. Це недержавна професійна, добровільна громадська організація білоруських письменників, що бере участь у суспільному та культурному житті Білорусі, сприяє розвитку та популяризації білоруської літератури та мови. Союз створили для захисту творчих прав, професійних та соціальних інтересів письменників, забезпечення і дотримання умов свободи слова та друку, захисту творчої спадщини. Зараз налічує 450 членів.

 

Додамо, у Білорусі в різні часи створили три літературні організації: Союз білоруських письменників, Білоруський літературний союз «Полоцкая ветвь» та Союз письменників Білорусі. Детальніше про них читайте у конспекті дискусії про ринок літератури Білорусі.

 

Нагадаємо, нещодавно у Білорусі ліквідували ПЕН-центр.

 

Додамо, у лютому стартував медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання. Проєкт реалізовують «Читомо» та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED). У межах проєкту вийшов матеріал «Країну спакували в автозак»: білоруські письменники та журналісти-політв’язні.

Оригінал статті на Suspilne: Союз білоруських письменників хочуть ліквідувати

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"