Союз білоруських письменників хочуть ліквідувати

Союз білоруських письменників хочуть ліквідувати

Влада Білорусі ініціювала ліквідацію Союзу білоруських письменників. Про це йдеться на сайті організації.

Позов про закриття Союзу подало Міністерство юстиції Білорусі до Верховного суду. На 24 серпня запланували перше судове засідання по цивільній справі ліквідації, про що Союзу білоруських письменників стало відомо з офіційного листа Верховного суду.

Крім того, 14 липня в офісі Союзу білоруських письменників відбувся обшук, в результаті якого Слідчий комітет Білорусі вилучив обладнання та носії інформації, заборонив доступ до приміщення. Того ж дня у квартирі голови Союзу Бариса Пятровіча відбувся обшук. Після обшуку правоохоронці заблокували банківський рахунок, а Міністерство юстиції винесло два попередження. Одне з них було пов’язаним з ненаданням документів, які залишилися в опечатаному офісі Союзу письменників.

 

«Донедавна ми сподівалися, що Міністерство юстиції візьме до уваги наші пояснення, адже після опечатування офісу організації, ми фізично не змогли надавати необхідні документи. На жаль, цього не сталося. Таким чином, найдавніша письменницька організація Білорусі, може припинити своє існування. Але ми спробуємо довести свою правоту в суді. Щось схоже було, коли у 2006 році ми виграли справу у Верховному Суді. Ми спробуємо ще раз відстояти свої права і довести правоту», − прокоментував білоруським ЗМІ ситуацію голова Союзу білоруських письменників Борис Пятровіч.

 

Свою підтримку на адресу Союзу висловили Європейська рада письменників та Шведська спілка письменників.

 

Союз білоруських письменників – найстаріша творча організація Білорусі (заснована в 1933-1934 роках). Його колишні назви – Союз письменників БРСР та Союз письменників Білорусі. Це недержавна професійна, добровільна громадська організація білоруських письменників, що бере участь у суспільному та культурному житті Білорусі, сприяє розвитку та популяризації білоруської літератури та мови. Союз створили для захисту творчих прав, професійних та соціальних інтересів письменників, забезпечення і дотримання умов свободи слова та друку, захисту творчої спадщини. Зараз налічує 450 членів.

 

Додамо, у Білорусі в різні часи створили три літературні організації: Союз білоруських письменників, Білоруський літературний союз «Полоцкая ветвь» та Союз письменників Білорусі. Детальніше про них читайте у конспекті дискусії про ринок літератури Білорусі.

 

Нагадаємо, нещодавно у Білорусі ліквідували ПЕН-центр.

 

Додамо, у лютому стартував медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання. Проєкт реалізовують «Читомо» та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED). У межах проєкту вийшов матеріал «Країну спакували в автозак»: білоруські письменники та журналісти-політв’язні.

Оригінал статті на Suspilne: Союз білоруських письменників хочуть ліквідувати

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Після ракетної атаки по Харкову кількість замовлень у Vivat зросла вчетверо

Після оголошення про підтримку харківського видавництва Vivat, чиї книжки були знищені під час російської ракетної атаки на друкарню Factor Druk, українці вчетверо збільшили зам

Книжки Катерини Міхаліциної і Сашка Дерманського переклали словацькою і англійською

У Словаччині вийшла друком книжка Катерини Міхаліциної з ілюстраціями Грасі Олійко «Яків та мокрий вечір». Про це письменниця повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
У Словаччині книжка в

3 українські фотобуки увійшли у шортлист премії Rencontres d’Arles Book Awards

Три книжки українських авторів потрапили у короткі списки престижної премії the Rencontres d’Arles Book Awards, що нагороджує фотобуки. Перелік видань, що увійшли до короткого списку, о

Дитяча література воєнного часу: 11 нових видань для малюків і підлітків

На третьому році повномасштабного вторгнення тема війни не зникла з дитячої літератури, особливо з текстів українських авторів, ставши тим елементом реальності, який — хай про що в книж

Оголосили програму першого дня фестивалю пам’яті Романа Ратушного

Фестиваль «Протасів Яр» під гаслом Романа Ратушного «Ніколи нічого не бійтеся» оголосив програму першого дня. Її повідомили на фейсбук-сторінці фестивалю.
Другий фестиваль «Протасів Яр»

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"