Союз білоруських письменників хочуть ліквідувати

Союз білоруських письменників хочуть ліквідувати

Влада Білорусі ініціювала ліквідацію Союзу білоруських письменників. Про це йдеться на сайті організації.

Позов про закриття Союзу подало Міністерство юстиції Білорусі до Верховного суду. На 24 серпня запланували перше судове засідання по цивільній справі ліквідації, про що Союзу білоруських письменників стало відомо з офіційного листа Верховного суду.

Крім того, 14 липня в офісі Союзу білоруських письменників відбувся обшук, в результаті якого Слідчий комітет Білорусі вилучив обладнання та носії інформації, заборонив доступ до приміщення. Того ж дня у квартирі голови Союзу Бариса Пятровіча відбувся обшук. Після обшуку правоохоронці заблокували банківський рахунок, а Міністерство юстиції винесло два попередження. Одне з них було пов’язаним з ненаданням документів, які залишилися в опечатаному офісі Союзу письменників.

 

«Донедавна ми сподівалися, що Міністерство юстиції візьме до уваги наші пояснення, адже після опечатування офісу організації, ми фізично не змогли надавати необхідні документи. На жаль, цього не сталося. Таким чином, найдавніша письменницька організація Білорусі, може припинити своє існування. Але ми спробуємо довести свою правоту в суді. Щось схоже було, коли у 2006 році ми виграли справу у Верховному Суді. Ми спробуємо ще раз відстояти свої права і довести правоту», − прокоментував білоруським ЗМІ ситуацію голова Союзу білоруських письменників Борис Пятровіч.

 

Свою підтримку на адресу Союзу висловили Європейська рада письменників та Шведська спілка письменників.

 

Союз білоруських письменників – найстаріша творча організація Білорусі (заснована в 1933-1934 роках). Його колишні назви – Союз письменників БРСР та Союз письменників Білорусі. Це недержавна професійна, добровільна громадська організація білоруських письменників, що бере участь у суспільному та культурному житті Білорусі, сприяє розвитку та популяризації білоруської літератури та мови. Союз створили для захисту творчих прав, професійних та соціальних інтересів письменників, забезпечення і дотримання умов свободи слова та друку, захисту творчої спадщини. Зараз налічує 450 членів.

 

Додамо, у Білорусі в різні часи створили три літературні організації: Союз білоруських письменників, Білоруський літературний союз «Полоцкая ветвь» та Союз письменників Білорусі. Детальніше про них читайте у конспекті дискусії про ринок літератури Білорусі.

 

Нагадаємо, нещодавно у Білорусі ліквідували ПЕН-центр.

 

Додамо, у лютому стартував медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання. Проєкт реалізовують «Читомо» та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED). У межах проєкту вийшов матеріал «Країну спакували в автозак»: білоруські письменники та журналісти-політв’язні.

Оригінал статті на Suspilne: Союз білоруських письменників хочуть ліквідувати

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

В Україні змінилося ставлення до англійської мови — дослідження

Згідно з дослідженням USAID «Трансформація комунікацій», проведеного у співпраці з Київським міжнародним інститутом соціології, про ставлення українців до англійської мови, відбувся стр

В Україні стартував Національний тиждень читання під гаслом «Бути своїми»

В Україні стартував Національний тиждень читання, що цьогоріч проходить під гаслом «Бути своїми» і триватиме до 10 грудня.

Про важливість цього заходу і загалом читання книг для громадян України, а т

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"