Снайдер назвав 10 причин, чому світові потрібна перемога України

Снайдер назвав 10 причин, чому світові потрібна перемога України

Американський історик Тімоті Снайдер заявив, що Україна мусить перемогти та назвав 10 причин, чому світ має цим перейматися. Про це він розповів під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму.

 

Ключовою і першою причиною він називає те, що перемога України — це єдиний шлях досягнення миру, оскільки перемога росії призведе до подальшої російської агресії, а капітуляція України означатиме продовження російських звірств на українській землі.

 

По-друге, Снайдер вважає, що перемога України важлива для безпеки регіону і єдиний спосіб захистити українців — українська перемога. Водночас це дуже важливо і для народів країн Балтії, Польщі, Румунії, Молдови — щоб російська агресія не досягла успіху.

 

«Третя причина, чому перемога України важлива, стосується насамперед її громадян. Немає жодного іншого шляху захистити українських громадян, окрім як перемога України. Доки триває війна, українці в умовах російської окупації переживають депортацію та інші звірства, українці на неокупованій території потерпають від обстрілів та бомбардувань. Єдиний шлях убезпечити 40 мільйонів українців — це припинення війни, а єдиний шлях припинення війни — це перемога України», — наголошує Снайдер.

 

Четвертою причиною історик називає захист демократії й вважає її дуже важливою: «Ця війна відбувається тому, що Україна — це демократія. Вона має цю непередбачувану політичну систему, яка народжує непередбачувані комбінації, непередбачуваних лідерів. І оця непередбачуваність, неможливість знати, чого чекати, і є такою нестерпною для путіна та російського режиму».

 

По-п’яте, українська перемога стосується і демократії загалом, адже якби росія виграла війну, це була б величезна перемога для усіх сил, що протистоять демократії, а перемога України — це перемога тих, хто вірить у закон, прагне проведення виборів і відповідальності своїх лідерів і особливо тих, хто заради цього готовий іти на ризик.

 

Шостим пунктом Снайдер назвав важливість перемоги України для захисту базового принципу: всі нації рівні, а держави заслуговують на повагу. «Іншими словами, перемога України — ще один поштовх до постімперіалістичного світу», — переконаний він, адже це перемога держави, яка традиційно вважалася периферійною та колоніальною щодо сили, яка вважала себе центром та імперією.

 

Сьома причина стосується пам’яті про Другу світову війну, адже це одна з головних засад російської пропаганди: Для путіна уроки Другої світової війни – це те, що треба більше війни. Для путіна уроки перемоги над фашизмом – це те, що треба більше фашизму. Для путіна уроки поразки імперіалізму – це те, що потрібно більше імперіалізму. Для путіна уроки Другої світової війни – це те, що слово фашизм означає все, що йому завгодно, і це слово можна використовувати як мову ненависті проти тих, кого він обрав своїм ворогом. «Це [російське] прочитання Другої світової війни не може перемогти», — наголошує Снайдер.

 

Восьмим пунктом він називає трансформацію росії у випадку перемоги України, але підкреслює, що Україну цей пункт не обходить, а українці не мають думати про це. Водночас коли йдеться про безпеку Європи та світу, дуже важливо, щоб росія зазнала поразки, а росіяни перестали сприймати міжнародну політику як збирання земель на основі абсолютно неправдивих міфів. Поразка росії у цій війні стане поразкою імперіалізму та кроком до росії, де громадяни можуть думати про майбутнє без імперіалізму.

 

«Дев’яте. Україна повинна перемогти, адже, як ми знаємо, вона  величезний виробник продовольства для решти світу. Якщо війна так триватиме, людям в Африці та по всьому світу загрожуватиме можливий, а потім і реальний брак їжі. Це може потягнути за собою не лише голод та смерті, а й політичну нестабільність. Перемога України та відновлення світової торгівлі дозволить запобігти цьому», — зауважує Снайдер.

 

Десятим пунктом він підсумовує всі попередні: «Перемога України допоможе не лише українцям, а й усім нам спрямувати свою увагу до майбутнього. Проблема російської пропаганди — і проблема, притаманна нам усім, хоча й у легшій формі, — це те, що вона базується виключно на минулому. Вона базується на пошуку якогось моменту в історії, коли вони мали слушність, а решта — ні. Це не те, що потрібно. Усім нам потрібне майбутнє»

 

Також Снайдер вважає дуже важливим, щоб європейці та інші допомогли запропонувати українцям майбутнє після цієї війни — у сенсі членства в ЄС та потужної допомоги, яка дасть Україні змогу відбудуватися.

 

«Якби українці не боролися, якби капітулювали, наше майбутнє, майбутнє демократій було б зараз дуже похмурим. Українці своєю боротьбою дають іншим демократіям час», — наголошує він.

 

Тімоті Снайдер — американський історик, письменник, дослідник історії Східної Європи, публічний інтелектуал, постійний член Інституту гуманітарних наук у Відні. Професор Єльського університету.

 

Нагадаємо, Тімоті Снайдер заявив, що Німеччина спонсорує російський фашизм. Раніше він писав про історію пакту Ріббентропа-Молотова в Другій світовій війні та роль німецько-радянських домовленостей у поділі світу. 

 

Джерело: Еспресо

 

Чільне фото: Дух і Літера

Оригінал статті на Suspilne: Снайдер назвав 10 причин, чому світові потрібна перемога України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Продовження попаданки!

Усім привіт! 

Оновлення книги Академія дружин драконів вже на сайті! 

 

                        Запрошую до прочитання 

поціновувачів фентезі,

Досьє на персонажа

Ім’я: Белла

Фамілія: Франкс

Рід: Франкс

Країна: Україна (перебування в цей момент)

Вік: 16

Ріст: 165 см

Характер: хитра; весела; вигадлива.

Родичі: Ян Косориконіг – зведений брат ; Ольга Косориконіг – опікун.

Сильні

Не варто проходити повз)

Ваша підтримка дуже важлива для мене)Підтримайте мене та цю книгу)І деякий подарунок для вас)

Няня по зальоту

Оце я потрапила! Так, саме такі думки завітали до мене в голову, коли я дізналася, що мені доведеться підміняти

Я теж хочу собі принца!

Привіт всім) Останнім часом мене тягне на історії про королівства)) Як тільки я дочитала до останньої випущеної глави книжку Юліанни “Та єдина, яку він шукав”, то одразу почала шерстити букнет на ще щось подібної тематики

Нова обкладинка та трішки перчику)

Слава Україні! 

Шановні читачі, хочу повідомити, що історія

“День студента”

отримала нову обкладинку! Ось так вона виглядає зараз)  

Також хочу поділитися враженнями про книгу, яку нещодавно почала

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"