Снайдер назвав 10 причин, чому світові потрібна перемога України

Снайдер назвав 10 причин, чому світові потрібна перемога України

Американський історик Тімоті Снайдер заявив, що Україна мусить перемогти та назвав 10 причин, чому світ має цим перейматися. Про це він розповів під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму.

 

Ключовою і першою причиною він називає те, що перемога України — це єдиний шлях досягнення миру, оскільки перемога росії призведе до подальшої російської агресії, а капітуляція України означатиме продовження російських звірств на українській землі.

 

По-друге, Снайдер вважає, що перемога України важлива для безпеки регіону і єдиний спосіб захистити українців — українська перемога. Водночас це дуже важливо і для народів країн Балтії, Польщі, Румунії, Молдови — щоб російська агресія не досягла успіху.

 

«Третя причина, чому перемога України важлива, стосується насамперед її громадян. Немає жодного іншого шляху захистити українських громадян, окрім як перемога України. Доки триває війна, українці в умовах російської окупації переживають депортацію та інші звірства, українці на неокупованій території потерпають від обстрілів та бомбардувань. Єдиний шлях убезпечити 40 мільйонів українців — це припинення війни, а єдиний шлях припинення війни — це перемога України», — наголошує Снайдер.

 

Четвертою причиною історик називає захист демократії й вважає її дуже важливою: «Ця війна відбувається тому, що Україна — це демократія. Вона має цю непередбачувану політичну систему, яка народжує непередбачувані комбінації, непередбачуваних лідерів. І оця непередбачуваність, неможливість знати, чого чекати, і є такою нестерпною для путіна та російського режиму».

 

По-п’яте, українська перемога стосується і демократії загалом, адже якби росія виграла війну, це була б величезна перемога для усіх сил, що протистоять демократії, а перемога України — це перемога тих, хто вірить у закон, прагне проведення виборів і відповідальності своїх лідерів і особливо тих, хто заради цього готовий іти на ризик.

 

Шостим пунктом Снайдер назвав важливість перемоги України для захисту базового принципу: всі нації рівні, а держави заслуговують на повагу. «Іншими словами, перемога України — ще один поштовх до постімперіалістичного світу», — переконаний він, адже це перемога держави, яка традиційно вважалася периферійною та колоніальною щодо сили, яка вважала себе центром та імперією.

 

Сьома причина стосується пам’яті про Другу світову війну, адже це одна з головних засад російської пропаганди: Для путіна уроки Другої світової війни – це те, що треба більше війни. Для путіна уроки перемоги над фашизмом – це те, що треба більше фашизму. Для путіна уроки поразки імперіалізму – це те, що потрібно більше імперіалізму. Для путіна уроки Другої світової війни – це те, що слово фашизм означає все, що йому завгодно, і це слово можна використовувати як мову ненависті проти тих, кого він обрав своїм ворогом. «Це [російське] прочитання Другої світової війни не може перемогти», — наголошує Снайдер.

 

Восьмим пунктом він називає трансформацію росії у випадку перемоги України, але підкреслює, що Україну цей пункт не обходить, а українці не мають думати про це. Водночас коли йдеться про безпеку Європи та світу, дуже важливо, щоб росія зазнала поразки, а росіяни перестали сприймати міжнародну політику як збирання земель на основі абсолютно неправдивих міфів. Поразка росії у цій війні стане поразкою імперіалізму та кроком до росії, де громадяни можуть думати про майбутнє без імперіалізму.

 

«Дев’яте. Україна повинна перемогти, адже, як ми знаємо, вона  величезний виробник продовольства для решти світу. Якщо війна так триватиме, людям в Африці та по всьому світу загрожуватиме можливий, а потім і реальний брак їжі. Це може потягнути за собою не лише голод та смерті, а й політичну нестабільність. Перемога України та відновлення світової торгівлі дозволить запобігти цьому», — зауважує Снайдер.

 

Десятим пунктом він підсумовує всі попередні: «Перемога України допоможе не лише українцям, а й усім нам спрямувати свою увагу до майбутнього. Проблема російської пропаганди — і проблема, притаманна нам усім, хоча й у легшій формі, — це те, що вона базується виключно на минулому. Вона базується на пошуку якогось моменту в історії, коли вони мали слушність, а решта — ні. Це не те, що потрібно. Усім нам потрібне майбутнє»

 

Також Снайдер вважає дуже важливим, щоб європейці та інші допомогли запропонувати українцям майбутнє після цієї війни — у сенсі членства в ЄС та потужної допомоги, яка дасть Україні змогу відбудуватися.

 

«Якби українці не боролися, якби капітулювали, наше майбутнє, майбутнє демократій було б зараз дуже похмурим. Українці своєю боротьбою дають іншим демократіям час», — наголошує він.

 

Тімоті Снайдер — американський історик, письменник, дослідник історії Східної Європи, публічний інтелектуал, постійний член Інституту гуманітарних наук у Відні. Професор Єльського університету.

 

Нагадаємо, Тімоті Снайдер заявив, що Німеччина спонсорує російський фашизм. Раніше він писав про історію пакту Ріббентропа-Молотова в Другій світовій війні та роль німецько-радянських домовленостей у поділі світу. 

 

Джерело: Еспресо

 

Чільне фото: Дух і Літера

Оригінал статті на Suspilne: Снайдер назвав 10 причин, чому світові потрібна перемога України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Канівському музеї на Тарасовій Горі відбулася презентація унікального видання «Шевченковий…

Про це повідомила на своїй сторінці у фейсбуку Валентина Коваленко.

«Друзі, МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ!

Антиімперська, антимосковська риторика Шевченкого Слова сьогодні зрідні духом кожному українцеві, хто ста

В Ужгороді оголосили короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози…

16 травня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка під час презентації нової художньої книжки «Птах у своєму гнізді» письменника, Шевченківського лауреата, сценариста к

21 подія Книжкового Арсеналу, яку радить Читомо

Книжковий Арсенал у 2024 матиме близько сотні подій, у попередні допандемійні та доповномасштабні роки кількість заходів досягала і 450. Попри зменшення обсягу подієвої частини, її смис

Як допомогти постраждалим від обстрілу друкарні й видавництву

Компанія «Фактор» відкрила збір коштів для допомоги постраждалим від ракетного обстрілу друкарні Factor Druk, скоєного росією напередодні. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила Юл

Стали відомі імена загиблих працівників друкарні у Харкові

Компанія «Фактор» оприлюднила імена загиблих працівників друкарні Factor Druk внаслідок російського ракетного удару по Харкову 23 травня. Про це повідомила Читомо комунікаційна менеджер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"