Смачний леттеринг і пластична кирилиця. Про що фільм «Митець»?

Смачний леттеринг і пластична кирилиця. Про що фільм «Митець»?

У мережу викладуть документальний фільм «Митець» про 8 відомих українських діячів і діячок, серед яких шрифтарі Василь Чебаник та Вікторія і Віталіна Лопухіни. Про це Читомо повідомив автор фільму Микита Пучков.

Він розповів, що 2017 року взяв інтервʼю у вісьмох митців, кожен з яких у певний період свого життя переїхав до Києва. Через бесіди з тими, хто вплинув на формування світогляду Пучкова він намагався розкрити характер кожного з героїв фільму. Це люди різних професій і покликань, від звукорежисури до каліграфії та дизайну, об’єднані захопленням своєю справою. 

 

Робота над проєктом тривала понад 6 років — від зйомок у Києві впродовж 2017 року до завершення проєкту 2023 року. Спершу проєкт розпочинався як бакалаврський диплом.

 

«У 2017 Вікторія та Віталіна Лопухіни й Василь Чебаник були моїми викладачами з каліграфії в Київській державній академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. У нас завжди були дуже цікаві завдання та лекції — наприклад, з сестричками Лопухіними ми робили розписи вінілових платівок з цитатами улюблених пісень, а з Василем Яковичем прошивали книжковий блок та вигладжували шкіру, поки він розповідав нам про рецепт спеціального клейстеру. Ці люди дуже вплинули на формування мого мистецького світогляду», — розповідає Микита Пучков для Читомо.

 

Віталіна й Вікторія Лопухіни — графічні дизайнерки, каліграфки, викладачки.

 

«Вдалося відзняти кадри медитативного процесу роботи над мозаїкою зі смальти — таблички з написом “Володимирська”. Це практична частина дипломного дослідження Вікторії Лопухіної, пов’язаного з аналізом художньо-пластичних особливостей інформаційно-пам’ятних табличок центральної частини Києва середини XX та початку ХХІ століття, який вона захищала в Українській академії друкарства. Потім цю роботу презентували на Книжковому Арсеналі. У фільмі можна також побачити, як Віталіна Лопухіна працює над леттерингом для шоу “Країна на смак”, викладає каліграфію у школі “Арт і Я” та розповідає про розпис стіни на підйомнику за адресою вул. Січових Стрільців, 9», — каже Пучков.

 

Василь Чебаник — видатний український каліграф, художник-графік, майстер інтролігації, автор проєкту «‎Графіка української мови»‎, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, лавреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.

 

У фільмі він зокрема розповідає про зустріч з Альбертом Капром у Лейпцигу 1971 року, з якої розпочалось зародження проєкту «‎Графіка української мови», мета котрого — створення нової української абетки через повернення кириличного шрифту з його давніми й сучасними ознаками, але зі зміненими графемами, щоб надати абетці форму сучасної європейської пластики. 

 

«У фільмі можна побачити його творчий процес — ескізи та чистову роботу над деякими варіантами абетки на кульмані. Було дивовижно знаходитись в майстерні та спостерігати за таким особливим процесом. Василь Якович відходить від кульмана і за його виразом обличчя відразу зрозуміло, чи задоволений він літерою, чи вона вимагає допрацювання», — зазначає автор фільму.

 

Окрім шрифтарів, героями фільму стали Мілош Єліч, Олександр Мікула, Євген Галич, Кирило Матюшенко та Олексій Кривошеєв. У фільмі висвітлений процес запису оркестру з клавішником гурту «Океан Ельзи» Мілошем Єлічем для саундтреку до кінофільму, творча робота в майстерні Олександра Мікули, процес створення абетки Василем Чебаником, викладення мозаїки Вікторією Лопухіною та викладання каліграфії Віталіною Лопухіною, робота над піснями гурту O.Torvald Жені Галича, процес звукозапису Олексієм Кривошеєвим та продюсування Кирилом Матюшенком в студії. 

 

 

Нагадаємо, з нагоди святкування 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди у мережу виклали документальний фільм про нього.

 

Оригінал статті на Suspilne: Смачний леттеринг і пластична кирилиця. Про що фільм «Митець»?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Канівському музеї на Тарасовій Горі відбулася презентація унікального видання «Шевченковий…

Про це повідомила на своїй сторінці у фейсбуку Валентина Коваленко.

«Друзі, МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ!

Антиімперська, антимосковська риторика Шевченкого Слова сьогодні зрідні духом кожному українцеві, хто ста

В Ужгороді оголосили короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози…

16 травня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка під час презентації нової художньої книжки «Птах у своєму гнізді» письменника, Шевченківського лауреата, сценариста к

21 подія Книжкового Арсеналу, яку радить Читомо

Книжковий Арсенал у 2024 матиме близько сотні подій, у попередні допандемійні та доповномасштабні роки кількість заходів досягала і 450. Попри зменшення обсягу подієвої частини, її смис

Як допомогти постраждалим від обстрілу друкарні й видавництву

Компанія «Фактор» відкрила збір коштів для допомоги постраждалим від ракетного обстрілу друкарні Factor Druk, скоєного росією напередодні. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила Юл

Стали відомі імена загиблих працівників друкарні у Харкові

Компанія «Фактор» оприлюднила імена загиблих працівників друкарні Factor Druk внаслідок російського ракетного удару по Харкову 23 травня. Про це повідомила Читомо комунікаційна менеджер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"