Словник Merriam-Webster назвав «вакцину» словом 2021 року

Словник Merriam-Webster назвав «вакцину» словом 2021 року

Укладачі американського тлумачного словника Merriam-Webster назвали словом 2021 року «vaccine» («вакцина»).

Інтерес до тлумачення цього слова в 2021 році зріс на 601%, у порівнянні з 2020, і на 1048%, якщо порівнювати з 2019 роком. Merriam-Webster довелося переглянути та розширити в травні визначення слова «вакцина».

Також словник Merriam-Webster опублікував ще 10 слів, інтерес до яких виріс у 2021 році: insurrection («повстання»), perseverance («наполегливість»), woke («обізнаний»), nomad («кочівник»), infrastructure («інфраструктура»), cicada («цикада»), Murraya («дерево муррайя»), cisgender («цисгендерність»), guardian («вартовий») и meta («мета»).

Нагадаємо, Лексикографи Оксфордського словника англійської мови обрали «vax» (вакцина / вакцинація / вакцинуватися) головним словом 2021 року.

У 2020 році укладачі словника не змогли обрати одне слово року, тому обрали цілих 16 слів. Серед інших це були «локдаун», «коронавірус», «білоруський», «імпічмент». При цьому видавці тлумачних словників Collins Dictionary назвали словом 2020 року «локдаун» (lockdown). Американський тлумачний словник Merriam-Webster назвав словом 2020 року іменник «pandemic» («пандемія»).

Фото: Flickr

Джерело: ms.detector.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Словник Merriam-Webster назвав «вакцину» словом 2021 року

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Одесі можуть з’явитися вулиці Майка Йогансена і Ґео Шкурупія

В Одесі перейменують топоніми, назви яких пов’язані з колоніальним минулим, зокрема створять мікрорайони «Видатних українських діячів» та «Індустріальний». Про це повідомили на офіційно

Жага справедливості у книжці ​​Олексія Зарецького «Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму»

Олексій Зарецький. Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму – Прометей, 2023 – 432 с.
 
Незабаром у видавництві «Прометей» вийде книжка, присвячена життю і творчості Алли Горсько

У Верховній Раді закликають називати Грузію Сакартвело

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про використання в Україні історичної назви Грузії «Сакартвело». Ознайомитись з документом можна на сайті Верховної Ради.
 
Ініціатори пр

У Києві відкрилась виставка до 225-річчя «Енеїди» Котляревського

У Національному музеї історії України відкрилась виставка «Енеїда 225», присвячена твору Івана Котляревського. Про це повідомляється на сайті Міністерства культури та інформаційної полі

Книжковий Арсенал-2023 оголошує набір волонтерів

XI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголошує набір волонтерів. Про це йдеться на сайті події.
 
Волонтери фестивалю отримають можливість приєднатися до команди Мистецького арсе

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"