«Слова «Росія» та «росіяни» для всього світу стали токсичними, лайливими,» —…

«Слова «Росія» та «росіяни» для всього світу стали токсичними, лайливими,» —…

Після початку повномасштабної війни в Україні — Росія стає державою-вигнанницею. Це позначиться як на фінансовому, так і на іміджевому, репутаційному стані держави. Ставлення до держави-агресорки у всьому світі зараз набагато гірше, аніж було під час «холодної війни» (глобальна геополітична, економічна та ідеологічна конфронтація між Радянським Союзом і його союзниками з одного боку та США, країнами Західної Європи та їхніми союзниками з іншого, що тривала із середини 1940-х до початку 1990-х років — Gazeta.ua).

Про це в інтерв’ю російському телеведучому Юрію Дудю розповів культовий російський письменник Борис Акунін.

Автор детективних та історичних романів зауважив, що Росія має заплатити за те, що вона зараз чинить в мирній Україні.

«За все доведеться платити. Коли приїздять якісь люди на якихось залізяках, руйнують будинки — хто за це буде платити?» — сказав Акунін.

Також він підкреслив, що нині саме слово Росія стало в світі майже лайливим.

«Такого ступеня неприйняття російського у світі не було ніколи, навіть за часів «Холодної війни» по відношенню до СРСР. Бо тоді у СРСР були якісь друзі, якась лівацька інтелігенція, яка фрондувала у себе вдома і дружила з Москвою. Зараз Росія залишилась у повній ізоляції, навіть якийсь путінсько-кадирівський друг Депардьє (актор Жерар Депардьє має російське громадянство — Gazeta.ua) від неї шарахається», — сказав письменник.

Акунін наголосив, що найближчим часом жоден культурний продукт, виготовлений в РФ, не будуть купувати.

«Закриватимуться фестивалі, книги авторів не читатимуть, ніхто не купуватиме російські фільми. І навіть якщо це не велика ціна за те, що зараз відбувається, — жителів РФ це дуже засмутить», — наголосив письменник.

gazeta.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Слова «Росія» та «росіяни» для всього світу стали токсичними, лайливими,» —…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"