Сковорода й Хвильовий — які українські книжки тепер доступні в бібліотеці…

Сковорода й Хвильовий — які українські книжки тепер доступні в бібліотеці…

У Публічній бібліотеці іспанського міста Пальма-де-Майорка «Кан Салес» відкрили першу на території консульського округу «Українську книжкову поличку». Про це повідомили на фейсбук-сторінці Генерального консульства України в Барселоні.

Полицю відкрив генеральний консул України у Барселоні Артем Воробйов і передав бібліотеці понад 200 книжок для дітей і підлітків від українських класиків і сучасних українських письменників. 

Серед книжок є також українські переклади таких авторів: 

  • Мігеля де Сервантеса; 
  • Вальтера Скотта; 
  • Гомера;
  • Ганса Крістіана Андерсена; 
  • О’Генрі; 
  • Оскара Уайльда; 
  • Роберта Луїса Стівенсона; 
  • Жана Жака Руссо та інших. 

«Імперія прагне знищити не тільки Україну, а й українську культуру. Ми робимо все, щоб цієї культури ставало більше. Це ще одна форма нашого спротиву. Завдяки книжкам та науковим працям світ дізнається, як багато Україна йому дала, і краще нас розуміє», — зазначив Артем Воробйов.

Публічна «Кан Салес» також додала до полиці майже 100 українських книжок.

Артем Воробйов подарував директору бібліотеки двомовну антологію «Un Puñado de Tierra» та збірку пісень і байок філософа Григорія Сковороди «Bajad, Ángeles del Cielo», видання яких було здійснено за підтримки ГО «Сенсоріка».

Крім того, на зустрічі з високопосадовцями Балеарських островів домовилися про поширення українських книг і в інші бібліотеки острова, де проживають українці.⁠

«Українська книжкова поличка» — проєкт, який реалізується по всьому світу під патронатом Першої леді України Олени Зеленської за підтримки Міністерства закордонних справ України й Міністерства культури та інформаційної політики України. 

Свій внесок також зробили проєкти «Українська книга бібліотекам країн Європи» і «Жива сучасна бібліотека» благодійного фонду Бібліотечна країна у межах благодійної акції «Українським дітям — українську книгу».

Як повідомлялося, у вересні 2023 року українські книжкові полички відкрили у Південній Кореї й США.

Чільне фото: Soni Martínez

chytomo.com

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Сковорода й Хвильовий — які українські книжки тепер доступні в бібліотеці…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"