Скандальну номінацію Шевченківської премії-2023 скасували

Скандальну номінацію Шевченківської премії-2023 скасували

Номінацію «За внесок у перемогу», яка спричинила скандал довкола Шевченківської премії 2023, цього року не вручатимуть. Про це в етері національного телемарафону заявив Євген Нищук — новий голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

 

Це рішення Нищук аргументував так: “Багато колег казали, що змінювати гру під час гри не дуже правильно. Більше того, робити якісь доповнення треба вже на нову кампанію. І ми дійшли згоди … Себто будуть нагороджені ті, кого вже оголосили. А додаткова номінація посеред літа, коли в нас уже з вересня має починатися нова кампанія і подача заявок на 2024 рік, мені здається, є недоречною. Тому її не буде”.

 

Також новий голова Комітету озвучив своє бачення оновленого складу комісії, зазначивши, що майбутні члени мають бути «амбасадорами Шевченківської премії» та представляти різні напрями мистецтва.

 

Нагадаємо, що в 2023 році лавреатів Шевченківської премії вперше не оголосили на день народження поета. Наступного дня, 10 березня, колишній голова Комітету Юрій Макаров повідомив, що існуючі номінації вирішили доповнити ще однією — «За внесок у перемогу», тому лавреатів усіх номінацій мали оголосити 22 травня.

 

Але вже 11 березня Комітет премії таки оприлюднив частину лавреатів, а Макаров невдовзі подав у відставку. Пізніше про складання повноважень заявили й інші члени Комітету.

 

Указом Президента, 22 травня, новим головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка був призначений колишній міністр культури Євген Нищук.

 

Національна премія України імені Тараса Шевченка заснована 1961 року. Вона є найвищою в Україні творчою відзнакою за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. 

 

 

Фото: Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка

Оригінал статті на Suspilne: Скандальну номінацію Шевченківської премії-2023 скасували

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин

25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
 
Основна мета програми — перевірити, чи відп

Премія Читомо: результати технічного відбору

25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"