Серед регулярних читачів книжок в Україні виділили три основних групи − опитування

Серед регулярних читачів книжок в Україні виділили три основних групи − опитування

Оприлюднили результати дослідження читання у містах України. Про це повідомила пресслужба Українського інституту книги.

На початку першого Національного тижня читання, який організовують Український інститут книги і Міністерство культури та інформаційної політики, оголосили результати дослідження читання у містах України.

 

«За даними Держстату та інших офіційних джерел, українці витратили у 2020 році на книжки сукупно не більше 800 мільйонів гривень. А середнє домогосподарство в Україні витрачає на книжки 55 гривень на рік. Це дуже відрізняє українців від мешканців інших країн, на які ми хочемо бути схожими. Низький рівень читання (лише 27% українців − регулярні читачі) і купування книг перетворюється на низький рівень освіти і науки, незначну ефективність нашої економіки», − прокоментувала причини проведення Національного тижня читання директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

 

Згідно з результатами опитування, лише третина міського населення України активно читають книжки. Проте задля розваги й у вільному режимі читає близько 60% дорослого населення. Сегментація респондентів показала дві великі групи: читачі (59%) та нечитачі (41%). До групи читачів входять три підгрупи:

 

  • гедоністи (19%) − ті, хто не уявляє свого життя без літератури;
  • фанлавери (25%) − ті, хто за допомогою книг розважається та покращує свій настрій;
  • вимушені читачі (15%) − ті, хто через навчання чи роботу мають читати, проте не отримують від цього задоволення.

 

Група нечитачів теж поділяється на три підгрупи:

 

  • ті, хто прагнуть читати (16%) — декларують, що люблять читання, купують чимало паперових книжок, проте не мають часу їх читати;
  • байдужі до читання (14%) — ті, що визнають цінність книг, проте не мають ні цікавості до них, ні потреби;
  • закриті до читання (11%) — ті, які переконані, що читання — марна витрата часу.

 

«Читання є запорукою сталого розвитку держави і суспільства, бо дозволяє розвивати навички рефлексії та мислення. Gradus як лідер інноваційних досліджень в Україні кілька разів на рік власним коштом проводить великі дослідження. Тема читання як стратегічно важливої навички нації не могла пройти повз нашу увагу. Так, дійсно, українців важко віднести до активних читачів. Проте наше дослідження виявило групи сталого читання, що точно можуть бути амбасадорами цієї навички серед решти населення. Видається надважливим популяризувати читання серед представників молодих вікових груп, адже вони читають найменше, ця звичка в них майже не сформована і сприймається скоріше як обов’язок, аніж задоволення», − переконана засновниця і директорка компанії Gradus Research Євгенія Близнюк.

 

Опитування провела дослідницька компанія Gradus Research 29-31 жовтня методом анкетування у мобільному додатку Gradus. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст, де живе понад 50 тисяч людей віком 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном. В опитуванні взяли участь 2039 респондентів.

 

Додамо, результати цього дослідження відрізняються від результатів дослідження, що провели Читомо, Центр Разумкова і видавництво Gutenbergz у 2018 році.

 

Крім того, минулого року компанія Info Sapiens на замовлення Українського інституту книги провела дослідження «Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання», згідно з яким понад половина українських дорослих читачів читають книжки для задоволення та відпочинку, решта опитаних − для самоосвіти, духовного розвитку, для роботи чи навчання.

 

Оригінал статті на Suspilne: Серед регулярних читачів книжок в Україні виділили три основних групи − опитування

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"