Сергій Жадан про Довженко Центр: Та ситуація, яка сьогодні склалася, вона неприпустима

Сергій Жадан про Довженко Центр: Та ситуація, яка сьогодні склалася, вона неприпустима

Український письменник Сергій Жадан вважає, що ситуація з Довженко Центр є неприпустимою та потребує вирішення. Відеозвернення письменника опублікував Довженко Центр у Twitter. 

«Дев’ятий місяць ми говоримо зокрема про культуру. Про те, що культура — це дуже важлива складова нашої ідентичності. Що ця війна ведеться за ідентичність. Вона ведеться не за населені пункти, не за шматки територій, а за те, щоб ми українці лишалися українцями. Щоб у нас було наше українське майбутнє», — сказав Сергій Жадан. 

 

 

Він додав, що майбутнього не може бути без минулого. Письменнику «дуже прикро усвідомлювати, що в цей час українці, своєю кров’ю, своїми життями виборюють своє право на власне минуле і власне майбутнє, а в столиці країни, в серці країни, фактично знищується культурна інституція. Знищується унікальна безцінна колекція, безцінна культурна спадщина». 

 

На думку письменника потрібно зберегти інституцію: «Друзі, давайте шануватися. Нам в цій країні жити, нам потрібно зберігати нашу пам’ять, нашу історію, наше майбутнє. Та ситуація, яка сьогодні склалася, вона неприпустима».

 

Нагадаємо, що 17 серпня Довженко-Центр заявив про наказ Державного агентства України з питань кіно про реорганізацію установи. У відповідь на петицію громадян щодо приватизації Довженко-Центру уряд заявив, що правонаступником його майнових та немайнових прав та обов’язків буде ДП «Українська анімаційна студія».  Попри все, фонд держмайна готує до приватизації дві будівлі державного підприємства «Національний центр імені Олександра Довженка».

 

Окрім того, Олену Гончарук відсторонили від виконання обов’язків в.о. генеральної директорки Державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка».

 

Фото: picture-alliance/dpa, Хольгер Менцель

Оригінал статті на Suspilne: Сергій Жадан про Довженко Центр: Та ситуація, яка сьогодні склалася, вона неприпустима

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"