Світлана Короненко. Слово про Михайла Слабошпицького

Світлана Короненко. Слово про Михайла Слабошпицького

Говорити при повній залі про чоловіка мені було дуже важко. Але я мусила говорити. Я говорила про його останні мученицькі п’ять місяців життя, які він називав “гестапо” і “катівня”. Говорила про те, що письменник живе доти, доки його пам’ятають і читають його книжки. Говорила про те, що нині думаю про увічнення пам’яті чоловіка і що для мене зразком такого увічнення є, зокрема, родини Дмитра Нитченка і Віктора Корсака, які заснували премії імені своїх батьків. Розповіла про те, що земляки Михайла назвали вулицю у селі і школу, де він навчався, його іменем. А ще сказала про літературну премію імені Михайла Михайло Слабошпицький , якою ми нагородимо першого лауреата вже через рік. Фундаторами цієї премії стали Національна Спілка письменників України, Черкаська обласна організація НСПУ і родина Слабошпицьких (діти Іванна, Святослав, Мирослав і дружина Світлана Короненко). Звісно, у планах ще видання книжок Михайла Слабошпицького і видання спогадів про нього. Нині збираю всі спогади, які друкують газети і які бачу на фб. Не сказала про те, що віднині велика зала на першому поверсі Національного музею літератури України носитиме ім’я Михайла Слабошпицького Саме тут він провів десятки презентацій і вечорів і саме цей музей дуже любив. У фондах музею зберігаються відеозаписи виступів Михайла. Після мене директорка музею пані Галина Сорока підтвердила: так, зала віднині носитиме ім’я Михайла Слабошпицького. Тож, Михайле, ти повернув свого часу десятки, якщо не сотні забутих і напівзабутих імен талановитих українців і розповів про них у своїх книгах, а ми тепер маємо достойно нести далі Твоє ім’я…

facebook.com

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі.

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Світлана Короненко. Слово про Михайла Слабошпицького

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична книжка української авторки увійшла в список читаня від Forbes

Дебютна поетична збірка перекладачки Оксани Максимчук “Still city” увійшла до переліку рекомендованого літнього читання від Forbes.
«У своїй першій збірці англійською мовою американка у

«Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко видали у формі артбуку

Видавництво «Комора» перевидало «Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко у форматі артбуку. Про це видавництво повідило Читомо.
Нове видання доповнене ілюстраціями художниці Олі Стрю

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"